Vlastní příjem manželky

Anonymni
8.6.09 14:27

Vlastní příjem manželky

Ahoj,
nevíte náhodou někdo, co všechno se započítává do vlastních příjmů manželky tzn. do těch 68 tisíc. Jedná se mi hlavně o to, že jsem v roce 2009 získala darem 1/2 nemovitosti. Paradoxem je, že jsme tu nemovitost s manželem zaplatili my. Matce nabídli v privatizaci ke koupi byt a my jsme ho zaplatili a ona nám ho následně darovala. Tímto krokem jsem se pravděpodobně připravila o možnost uplatnění slevy na manželku při ročním zůčtování. Jinak žádné jiné příjmy nemám. Budu celý rok 2009 na rodičovské.

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2786
8.6.09 14:42

Do vlastních příjmů se započítávají zejména:

• všechny výdělky ze zaměstnání, podnikání či dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti),
  • peněžitá pomoc v mateřství,
  • dávky nemocenského pojištění,
  • podpora v nezaměstnanosti,
  • výplata (náhrada mzdy) za čerpanou dovolenou,
  • důchody z důchodového pojištění (starobní, plný i částečný invalidní, vdovský i vdovecký),
  • výživné manželky po rozvodu (nikoli však výživné na dítě),
  • příjmy z prodeje nemovitostí, které nepatří do společného jmění manželů,
  • příjmy získané v rámci dědického řízení,
  • hodnota darů získaných v příslušném zdaňovacím období.

Naopak do vlastního příjmu se nezahrnují:

• rodičovský příspěvek,
  • ostatní dávky státní sociální podpory včetně porodného a přídavku na dítě, sociálního příplatku, příspěvku na bydlení a podobně,
  • dávky sociální péče,
  • dávky pomoci v hmotné nouzi,
  • příspěvek na péči, sociální služby,
  • státní příspěvky na penzijní připojištění
  • státní příspěvky na stavební spoření
  • stipendium poskytované studujícím soustavně se připravujícím na budoucí povolání
  • příjem plynoucí z důvodu péče o blízkou nebo jinou osobu, která má nárok na příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách (který je od daně osvobozen
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama