Voda pod displejem

29.10.19 16:37

Voda pod displejem

Dobrý den, dnes ráno mi spadl telefon do vody.byl tam asi 3 vteřiny poté jsem ho ihned vytáhla a začala sušit a vodu vycucávat. zvuk, dotyk vše funguje.jen v levém horním rohu mám nejspíš vodu pod displejem.je to tam lehce namodralé, úplně v rohu je něco co vypadá jak kapka vody a poté se dolu spouští taková čára která se od té doby zvětšila. dotek tam však funguje. nevím co s tím mám dělat, dokážu to nějak vyřešit doma nebo do servisu? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6664
29.10.19 16:45

@TaBlonďatá Tak hlavně telefon okamžitě vypnout, vyndat baterii, pokud to jde, a na minimálně 48 hodin dát do sáčku se suchou rýží a to tak, aby byl celý zakrytý ze všech stran. Rýže vodu absorbuje a po těch 48 hodinách by mělo být bezpečné ho zapnout ale i tak se mu pravděpodobně silně sníží životnost. Jo a nesušit teplem (fén a podobně) urychlíte tím korozi. A hlavně nečistit vnitřní části nějakými hadříky protože můžete do elektroniky dostat zbytečný prach (způsobuje přehřívání) nebo ho zkratujete statickým elektrickým nábojem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.19 17:31
@Heivka píše:
@TaBlonďatá Tak hlavně telefon okamžitě vypnout, vyndat baterii, pokud to jde, a na minimálně 48 hodin dát do sáčku se suchou rýží a to tak, aby byl celý zakrytý ze všech stran. Rýže vodu absorbuje a po těch 48 hodinách by mělo být bezpečné ho zapnout ale i tak se mu pravděpodobně silně sníží životnost. Jo a nesušit teplem (fén a podobně) urychlíte tím korozi. A hlavně nečistit vnitřní části nějakými hadříky protože můžete do elektroniky dostat zbytečný prach (způsobuje přehřívání) nebo ho zkratujete statickým elektrickým nábojem.

Baterie vyndat nejde, jedná sw o iphone 6s :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
29.10.19 18:12

@TaBlonďatá tak i s baterkou do té rýže a podržet to v ní o den déle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...