Vozík za kolo se 4měsíčním mimi?

14.6.17 11:24

Vozik za kolo se 4mesicnim mimi?

Ahojky holky, je vhodne dat 4mesicni mimi do vozitka za kolo? Jednalo by se jen na tri dny a jen cyklostezky…pry tam lze dat prcka s aurosedackou…mate nekdo zkusenost? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2236
14.6.17 11:29

Známí takhle jezdili s dětmi téměř od narození. Dávali tam autosedačku, jiní zase měli takovou tu miminkovskou vložku. Když jeli na celodenní vyjížďku, tak dělali několik delších zastávek a dítě vyndávali na deku k „protáhnutí“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
14.6.17 11:31

Určitě, podle mě je první rok dítěte v podtstě jediná vhodná doba na to vozit tam dítě (speciálně pokud je v autosedačce)-později už se tam děti můžou nudit, nemůžeš si s nimi povídat, něco jim podat.. V tomto věku vám to tam velmi pravděpodobně prospí. Jen pozor na velké teplo (v tom vozíku se to ještě akumuluje) a prašné cesty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57483
14.6.17 11:32

Tak záleží. Na celý den, s cílem ujet 60 km za den bych tam dítě nešoupla. Ale na nějaké vyjíždky, s uzpůsobením režimu dítěti, proč ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
14.6.17 12:39

Pro to mimi to musí být úžasné. A jak to posílí vazbu s matkou, panečku.
Nedala bych do toho vozíku ani psa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57483
14.6.17 12:45
@amylon píše:
Pro to mimi to musí být úžasné. A jak to posílí vazbu s matkou, panečku.
Nedala bych do toho vozíku ani psa.
:roll:
Autem nejezdite?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
14.6.17 12:53

Na nějaké kratší výlety asi jo, ale určitě ne celodenní výlety. Ani ortopedka nedoporučuje autosedačku dýl jak 20 min, pak vyndat a protáhnout. Nejezdili jsme s dětmi často, ale když jsme jeli na dovču cca 2 hodiny, tak jsme jeli samozřejmě co to šlo, třeba hoďku, aby spala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57483
14.6.17 13:04
@xstrasilka píše:
Na nějaké kratší výlety asi jo, ale určitě ne celodenní výlety. Ani ortopedka nedoporučuje autosedačku dýl jak 20 min, pak vyndat a protáhnout. Nejezdili jsme s dětmi často, ale když jsme jeli na dovču cca 2 hodiny, tak jsme jeli samozřejmě co to šlo, třeba hoďku, aby spala.

podle mě jde o denní sezení v autosedačce, není problém jednorázově třeba 2 hodiny. ostatně autem málo kdo jede v prvním roce života dítěte maximálně 20 min.
Doma jsem autosedačku nepoužívala, žádná lehátka. Ve vozíku párkrát do roka na cyklovýlěete byly. A myslím, že i tak byly v autesedačce méně, než většina dětí, které ve vozíku nikdy neseděly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.17 13:51

No nevím, dost bych se bála otřesů. Baby shaking syndrom?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17411
14.6.17 13:54

@čarodějka1311 A vis neco o tom syndromu? O jeho podstate? Hadam, ze v autosedacce bude mit dite hlavu podeprenou.

Příspěvek upraven 14.06.17 v 13:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.17 13:55

Mě ty vozíky přijdou docela nebezpečné, mimčo bych tam nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17411
14.6.17 13:57

@Bambula6 Neni to vhodne, i vyrobce chariotu doporucuje dite do voziku za kolo az od 6 mesicu. Ty narazy jsou mnohem horsi nez v aute, kde se dite temer nehne. Zacali jsme ted jezdit s 9 mesicni a nemam z toho dobry pocit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17411
14.6.17 14:00

@Bambula6 Hlavne co je to za vozik, kam muzes dat autosedacku? Chariot to nebude. Jak budes resit odvetravani voziku, aby se ti dite neprehrivalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
14.6.17 14:00

Tak to mi přijde šílený. Ale tak já obecně cyklistiku moc nemusím a tyhle vozíčky za kolo mi přijdou dost nebezpečné. A to jsem ani netušila, že se tam dá dát už čtyřměsíční mimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
14.6.17 14:03

@čarodějka1311 Když jsme jezdili s mimčem naším starým Favoritem, to byl teprve shaking :lol:

A co teprve ty moderní neodpružené kočárky, to jsou teprve otřesy s miminkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama