Poradna o výběru kočárků a autosedaček
Lukáš Fiala
@Klementyna bezva, podívám se =) moc děkuji za tip…je fajn vědět, že nejsme jediní, kdo jezdí na bříšku ![]()
@týnka2 tot otazka, jak by to bylo ted v zime. My takhle jezdily na konci leta a na podzim. Ale minimalne bych korbu otocila smerem k sobe, aspon aby nefoukalo proti. Nejde mi vlozit odkaz, ale prodava to internetovy a kamenny obchod v Jablonci nad Nisou.
@Hoa Mai tak na hodně retro kočárek bych asi musela vykrást banku =D né, no prostě se mu snažím co nejvíc vyjít vstříc =)
A to tě nenapadlo přemýšlet o tom, jaký koupíš kočár, už když jsi ho musela jednou měnit? Ty víš, že ti dítě chce ležet na břiše a pořídíš tuhle kolébku? To máš pocit, že 74 cm je nějaké extra délka pro 7 měsíční dítě? Zkus napotřetí zapojit trochu praktického rozumu a vymysli pro něj pořádný kočár, budeš ho ještě nějakou chvilku potřebovat.
Pokud vím, tak s takovým okénkem, kterým nepotáhne, se žádné kočáry v originálu neprodávají, ale v pohodě ti ten vybraný někdo přešije tak, aby to ten účel splnilo.
@Klementyna Prosím tě, stačila vaší malé na koukání ta slída? Já jsem se schválně dívala na net, jak ji má ten váš kočárek širokou a je to zhruba stejné, jako u nás, možná i trošinku užší pruh a mě přijde, že ten výhled přes to moc nebude, nebo se mi to jen zdá? Já právě prvního syna vozila tak, jako máš ty na fotce, nebo jsem mu nechala tu část boudičky nad ním a to co bylo před ním dala pryč. Ale právě v létě nebylo třeba ho chránit před větrem, takže to s tou slídou nemám vyzkoušené.
@Tunrida právě, že jsem rozum zapojila =) jelikož tento kočár byl pro nás finančně dostupný a zaroveň, to není jen kolébka, pokud si to vygoogluješ tak zjistíš, že to má i docela prostornou korbu, která se právě přeskládá na sporták =) =)
takže jsem vyřešila to, že nemusím mít nikde uskladněnou sportovní nástavbu a navíc právě prostornou korbu =) ale prcek roste jak z vody a prostě se snažím zjistit jak to třeba řeší jiné maminky =)
@Klementyna tak zatím tvůj kočárek vypadá asi jako za nejlepší řešení =)
@týnka2 No, tak jsi krásně vyřešila, že nemusíš nikde skladovat nástavbu, ale tu prostornou korbu navíc teda nějak nikde nevidím
Ty opravdu nemáš nějak extrémně velký dítě
Ten další kočár budeš používat ještě minimálně rok, tak už se nad tím prostorem opravdu pořádně zamýšlej. I kvůli těm financím ![]()
@Hoa Mai Musel jí ten výhled stačit, větší holt nebyl k mání, ale nevypadala, že jí to vadí. Normálně koukala
Ale já jí tak vozila na jaře a v létě, tak do osmi měsíců, než se naučila sedět. Potom už ráda seděla normálně ve sporťáku.
Takže zas tak často ta stříška nebyla potřeba.
Ale jak říkám, i s tou stříškou byla v pohodě ![]()
@týnka2 píše:
@Klementyna tak zatím tvůj kočárek vypadá asi jako za nejlepší řešení =)
Pro mě je dokonalý, nenacházím na něm jedinou chybu co mu vytknout. Nevím tedy, jak se pohybuje finančně, bude asi drahý. Já ho kupovala v zahraničí a stál nějakých 620 euro. Docela dost, ale jsem za něj šťastná ![]()
Mala mi spinka take jen na bříšku, na dovolene jsme to resili v peg perego completo, super se vyspala a ted je v inglesina magnum a jak houpe, zvykla si a spi (tedy jen tam na zadech
..) ![]()
@Klementyna koukám na něj na heurece a pohybuje se něco málo přes deseti tisíc…fakt se mi dost líbí…takže budu šetřit a zřejmě zvítezí, výhled vypadá, že je akorát, takže děkuju za pomoc =)
@Vallunka jo tak to věřim, tam bych i já spala klidně hlavou dolu jak to musí hezky houpat
ale zase nechci aby si zvykal na houpání, ono už takhle to nemáme s uspáváním jednoduché =D tak ještě houpat..no nevim nevim =D
Ježiš, teď si uvědomuju, že jsem to napsala špatně. (No jo, už jsem tak dlouho nevozila
) Takže - když se dá stříška úplně nahoru, tak je tam rozepínací díl se sítí, takže to dítě kouká ven přes síť. A nahoře na stříšce je ještě odlepovací okýnko se slídou, přes kterou může dítě koukat ven, ale když je stříška napolovic složená. Navím, jak to líp vysvětlit.
Našla jsem fotku, kde malá je na břichu a kouká přes tu síťku, se stříškou úplně nahoře.
@týnka2 Já ve sporťáku vozila děti právě proto, že ještě neseděli a nelezly, tak abych mohla jít na jaře, v létě ven, i když byly bdělé a neměli spát. Na bříšku měly rozhled. Máme polský Dorjan.