Vrácení nájemného

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MilounP
Povídálka 20 příspěvků 03.10.14 17:47
Vrácení nájemného

Ahojky, obracím se na vás s prosbou, no, spíš potřebuji poradit. Nastěhovala jsem se k 1.7.2014 do nájmu k jedné holce, ale od 1.9.2014 mi vypověděla smlouvu, s tím, že už byt dál nechce pronajímat. Měla jsem se vystěhovat do konce října, ale řekla mi,30.9. že pokud se vystěhuji ten den, vrátí mi peníze za říjen, který by ji jinak (podle smlouvy) zůstaly. Tak já se jak…stěhovala pomalu do půlnoci a domluvily jsme se, že mi peníze pošle na účet, protože neměla hotovost. Ještě jsem viděla, jak ten převod dělá, ale nějak mě musela dostat. Dnes je 3.10. a peníze nikde, ona se mnou nekomunikuje. Má někdo podobnou zkušenost? Jak z ní ty peníze dostat? Nejsem zrovna v situaci, kdy bych mohla jen tak někomu věnovat tisíce. Jsem z toho strašně smutná…Děkuji všem za radu či pomoc :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
aspagi
Kelišová 5847 příspěvků 03.10.14 17:53

Tak kdyz si videla jak posila ty penize na tvuj ucet tak by to melo dorazit a ta slecna u ktere si bydela nekomunikuje pises zkousea si telefon email nebo se zastavit jestli nebydi na starem miste mas tuto dohodu o tom ze vrati penize za najem rijen pisemne dolozenou? zkus si zavolat do banky zda probehla neaka transakce jestli treba to netrva dele treba sporka kdyz jsem posilala ja najem trvala nwz prisli i 4 pracovni dny tak nevim

MilounP
Povídálka 20 příspěvků 03.10.14 17:56

Ne je to bohužel moje blbost, to já vím. Mám od ní jen zprávu, o tom že mi peníze vrátí. Já tím, jak jsem spěchala s balením, nechala jsem se strašně oklamat. Bohužel, nedala jsem si na to pozor, vím to, ale přeci jen zkouším, jestli je nějaká naděje, že peníze ještě někdy uvidím :zed:

renda81
Kelišová 6540 příspěvků 03.10.14 18:02
@MilounP píše:
Ne je to bohužel moje blbost, to já vím. Mám od ní jen zprávu, o tom že mi peníze vrátí. Já tím, jak jsem spěchala s balením, nechala jsem se strašně oklamat. Bohužel, nedala jsem si na to pozor, vím to, ale přeci jen zkouším, jestli je nějaká naděje, že peníze ještě někdy uvidím :zed:

když jsi viděla, že ti peníze posílá - tak jak tě mohla oklamat??? to nechápu, jinak ono to pár dní trvá než to dojde na účet

Šarlota4
Extra třída :D 10648 příspěvků 03.10.14 18:16

Vzhledem k tomu, ze jsi ten mesic neodbydlela tak bych na ni podala trestni oznameni a slecne bych to napsala.

MilounP
Povídálka 20 příspěvků 03.10.14 18:23

Já sama si to neumím vysvětlit, peníze „posílala“ 30.9. a dnes je 3.10. mám zkušenost, že moje banka mi připíše jakoukoliv transakci z banky v ČR nejpozději do 48h ale vždy je to do 24h. Já se s ní samozřejmě pokusím nějak spojit (což už zkouším) ale pokud se bude chovat jako doteď, asi to budu muset hnát přes vyšší moc :zed:

B EL
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 3 inzeráty 03.10.14 18:37

Zavolej si do svojí banky. Oni tam uvidí všechny transakce i ty které bys viděla ty až zítra. Takže budeš mt jasno jestli je to na cestě nebo ne. Tři dny je dost. To už by mělo být na účtu.

chs.jasmin
Echt Kelišová 8747 příspěvků 03.10.14 19:02

@MilounP Noo převod se dá zrušit do 24hodin ;) Takže chyba vůbec nemusí být v bance…

aspagi
Kelišová 5847 příspěvků 03.10.14 19:07
@MilounP píše:
Ne je to bohužel moje blbost, to já vím. Mám od ní jen zprávu, o tom že mi peníze vrátí. Já tím, jak jsem spěchala s balením, nechala jsem se strašně oklamat. Bohužel, nedala jsem si na to pozor, vím to, ale přeci jen zkouším, jestli je nějaká naděje, že peníze ještě někdy uvidím :zed:

co je psano to je dano hold tvoje blbost ale rikala si ze si videla jak ti posila penize na ucet ne?

SussieS
Závislačka 3840 příspěvků 03.10.14 19:39

O*ebala tě… bohužel… kdyby to opravdu poslala, už by jsi to dávno musela mít…

monrom
Nováček 03.10.14 19:43

@chs.jasmin Převod se dá zrušit, jenom pokud není zaúčtovaný. Což obvykle nebývá pro ve večerních hodinách odeslané peníze a v tom případě by to možná mohlo jít zrušit. Já jsem omylem odeslala jednu platbu dvakrát ale jelikož již byla zaúčtovaná, nic nešlo dělat a to jsem volala hned do banky, pár minut po transakci. Naštěstí byl obchodník férový a peníze mi obratem vrátil.

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 03.10.14 20:01

Tak leda hrubou silou :think: :mrgreen: Smlouva zní jasně a ty nemáš nic písemně, nějakou právní cestou nemáš šanci…

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33574 příspěvků 03.10.14 20:16

Nájemkyně se chovala nestandardně už při výpovědi nájemní smlouvy, nedivila bych se, kdyby peníze v bance stopla. Pokud máte vše podloženo písemně, obraťte se na policii kvůli bezdůvodnému obohacení.

chs.jasmin
Echt Kelišová 8747 příspěvků 03.10.14 20:23

Jen aby to tak nedělala častěji, třeba někoho najdeš… Ale aby tě soud netál víc jak nájem ;-)

Bekasina
Povídálka 16 příspěvků 04.10.14 10:24

@MilounP

Ahoj, pokud ti peníze nedojdou ani tento týden a cheš to řešit právní cestou, doporučuju ti advokáta - p. Chvátala (http://www.drabek-pezl.cz/). Je opravdu moc šikovný - kamarádka řešila podobný spor s realitkou a pánem co jí měl pronajmout byt. Po zaplacení provize RK a složení třech nájmů+kauce zjistila těsně před stěhováním (úplnou náhodou na sociálce, když si žádala o příspěvek), že se jedná o nebytový prostor a tudíž tam nemůže bydlet a nedostane ani žádný příspěvek. Díky tomuhle advokátovi se jí vrátily tři nájmy i kauce a teď bydlí spokojená jinde :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >