Zálohy na služby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 13:59
Zálohy na služby

Ahoj, máme možnost koupit byt v paneláku 3+1, 80 m2 s „nízkými náklady na bydlení“
zálohy na služby dělají necelé 3 tisíce. Příjde mi to dost podsazené a proto bych Vás chtěla poprosit, jestli mi můžete napsat jaké zálohy platíte v obdobných bytech Vy.
Ideálně rozepsat částky z vyúčtování za vytápění, ohřev TUV, vodné a stočné :-)
děkuji moc :kytka:
cena vody se pohybuje okolo 70 kč/m3
anonym - nemusí každý vědět že kupujeme nemovitost :)

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 03.10.14 14:02

My máme 900 el. en, 1200 TUV, 500 studená voda, 300 plyn, 1200 topení. To, co píšeš, mi přijde málo - tedy záleží i na počtu osob - jsme 4, občas 5, byt o chlup menší. A to my ještě uvažujem, jestli to nebude málo, uvidíme až přijde vyúčtování :think:

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 03.10.14 14:04

No tak teda my mame 2+1 a mame zalohy cca 6000,– je v tom voda, ohrev, topeni, plyn, elektrika, fond oprav, popelnice, vodne stocne, spolecne energie panelaku…kdyz si vezmu ze jen 1200,– je fond a dalsich 1200,– topeni… Kde mate zbytek? My mame trochu vetsi spotrebu vody, radi se cabrame, ale mesicne to nedela moc navic. Letos nam 5500,– vraceli(soucet za vse)
Edit: je v tom vlastne i tv, radio

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 03.10.14 14:06

Teď mi napadlo - jestli je třeba i Fond oprav, tak ten je u nás 1900 kč. A ohřev vody nemáme, máme prostě zvlášť teplou. A plyn je jen na vaření - sporák, nic víc.. :think: v minulém bytě byl bojler, varná deska, mikrovlnka navíc a el jsem měla 960 a 4 tis ročně doplatek :zed:

rigousek
Nováček 03.10.14 14:08

My tedy máme barák, bydlíme v patře a máme tu 3+1 a platíme za elektřinu 1200, plyn 2400 (tim i topíme i vaříme), vodu čtvrtletně kolem 900, plus poplatky televize, rádio a popelnice jednou ročně.

Blanka89
Závislačka 3857 příspěvků 03.10.14 14:09

Ahoj máme stejně velký byt, platíme měsíčně zálohu na elektřinu 1.000 a to nám vracejí, plyn 200 a to je tak akorát(na plynu jen vařím), a fond oprav(+společné prostory, jako výtahy a osvětlení) společně s vodou a topením 4.000 a to je tak akorát, jsme dva a manžel se denně koupe v práci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 14:11

V těch třech tisících je vytápění, ohřev TUV, vodné a stočné, udržba a energie ve spol. prostorech a fond oprav (bez zatížení úvěrem)
Elektřina, plyn, odpad ani popelnice tam nejsou
Podle majitele jich bylo v bytě 5 (pronajímal ho), my budeme 2 a miminko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 14:13

@Blanka89 a tušíš kolik z toho je opravdu fond oprav + peníze do spol. prostor a kolik je za vodu a teplo?

Blanka89
Závislačka 3857 příspěvků 03.10.14 14:16
@Anonymní píše:
@Blanka89 a tušíš kolik z toho je opravdu fond oprav + peníze do spol. prostor a kolik je za vodu a teplo?

to bych musela vyhrabat papíry, ale zeptám se chlapa, až dorazí domů, ten si tohle pamatuje ;)

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 03.10.14 14:17

Byt s nizkymi naklady neexistuje. Dum to jo, kdyz mas doma plynovy kotel, na to se hodne usetri, topeni si regulujes sama a usetris na vode, neodebiras teplou, ale jen studenou co si sama ohrejes. Neverim, ze jim tato castka v 5 lidech stacila, cim vice lidi v byte tim i vetsi cadtka za spolecne prostory a odpad.

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 03.10.14 14:46

Tak tohle jde úplně obecně říci :nevim:
Přece jen - každý má jinou spotřebu. U tepla záleží na zateplení domu a taky jestli topíte tak, že chodíte v mikině nebo v trenkách :roll:

Vím, že ve stejném bytě jako bydlím já jsou náklady různé (dělám správce). Jsou lidi co mají málo, ale taky jiní mají dvojnásobek.

Jsou věci, které si mlžeš zjistit - kolik vody spotřebujete, například. Na vytápění se zeptejte původního majitele,

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10675 příspěvků 03.10.14 14:55

Nasi plati ve 4+1 dve osoby 3.600

eumedon
Extra třída :D 14453 příspěvků 03.10.14 15:01
@Anonymní píše:
Ahoj, máme možnost koupit byt v paneláku 3+1, 80 m2 s „nízkými náklady na bydlení“
zálohy na služby dělají necelé 3 tisíce. Příjde mi to dost podsazené a proto bych Vás chtěla poprosit, jestli mi můžete napsat jaké zálohy platíte v obdobných bytech Vy.
Ideálně rozepsat částky z vyúčtování za vytápění, ohřev TUV, vodné a stočné :-)
děkuji moc :kytka:
cena vody se pohybuje okolo 70 kč/m3
anonym - nemusí každý vědět že kupujeme nemovitost :)

Já bydlím ve vlastním samostatně stojícím domě a platím přes SIPO zálohy na služby 3150 Kč: 1050 Kč elektřina a 2100 Kč plyn. Topíme plynem, vodu máme svoji (jen studenou do kuchyně berem obecní).

Zateplením a vhodným výběrem dodavatelů elektřiny a plynu se dají náklady na energie hodně stáhnout, v bytě může být otop ještě levnější, takže dostat se pod 3000 Kč/měsíc není vyloučeno. Vodné, stočné a obecní kabelovka v tom není. Píšu jen o energiích.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Věděla jsem, že do pěti let bude konec! Promluvila expartnerka Dana Nekonečného

Náhlá smrt Daniela Nekonečného velmi zasáhla především expartnerku Zuzanu... číst dále >

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >