Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@alliena píše:
Prosím, mám dotaz, minulý měsíc jsme si sjednali dovolenou u Fischera v Tunisu v rodinném apartmánu ještě s 2mi kamarády, ale teď jsme se shodli, že bude lepší, když pojedeme sami bez nich (ta holka co má jet s námi, se nechová úplně hezky a nám to vadí). Každopádně teď nevíme, jak to bude, když stornujeme zájezd. O poplatkach jsme četli, že by to mělo být nějakých 99kč na osobu, ale vrátí nám zálohu, co jsme zaplatili? Je to přes 21 tisíc za mě, malyho a přítele
tak se podívej do obchodních podmínek, jaké máte stornopoplatky… tady to asi nezjistíš…
Kouknete se do smlouvy. Muze to byt neco mezi 0-100% z ceny zajezdu. Tady nikdo vasi smlouvu nema. ![]()
Tam je napsáno jen třeba pár dní před odjezdem, ale takhle dlouho před odletem tam není nic ![]()
@alliena Kdyz to neumis vycist, tak zavolej do cestovky nebo tam zajdi osobne.
Chcete to uplne zrusit nebo jen prebookovat na jine ubytovani?
Myslím, že celou nevrátí.. určitě ne z takového pitomého důvodu ![]()
Je to většinou odstupňované podle toho, jak dlouho před odletem dovolenou zrušíte. Museli jste dostat všeobecné podmínky, nebo se koukni na internetu, popřípadě kontaktuj přímo Fischer. Je to různé u každé cestovky, ale většinou si málo neberou.
@Kaileee tak pro mě to moc pitomý není. Nenechám si nadávat od 18ti lety holky do čubek, k*und, atd ![]()
@cecetka no určitě bychom letěli jinam, ale ne s nima a to storno musí zařídit přítel tý holky, protože to je psaný na něj.
On je v pohodě, znám ho 7 let, ale našel si novou přítelkyni.
Zavolám tam tedy, aspoň takto děkuji za radu
Co jsem tak narychlo vyčetla, můžou vám naúčtovat „skutečné náklady spojené se zrušením zájezdu“
Jelikož do odletu je to víc než 60 dní, počítej minimálně 1490 Kč na osobu, měli by to započítat oproti záloze a zbytek vrátit.
To je to, proč na dovolenou se známými/přáteli nejezdíme… něco jiného je víkend s nimi u nás na chalupě a něco jiného 10/14 dní v zahraničí…
storno řešte co nejrychleji, mírný poplatek tam určitě bude, ale nejde o poslední chvíli, tak snad až tak neproděláte..
Co jsem pochopila, tak by to mělo být těch 99kc
domluvím se ještě s přítelem a nějak to zařídíme
Zkuste si dovolenou vymenit za jiny hotel nebo lokalitu, to se neplati tolik jako za storno podminky. Nevim ale i na dovce se s nima nemusis prece vubec stykat, na plazi lezite jinde, v jidelne taky a nejakou osmnactiletou kravku bych teda sakra rychle zpacifikovala nebo rekla kamaradovi at si ji usmerni, kdyz se neumi chovat…
@alliena píše:
Co jsem pochopila, tak by to mělo být těch 99kcdomluvím se ještě s přítelem a nějak to zařídíme
Vy jste uzavirali smlouvu uz loni? Do konce srpna?
@alliena píše:
Co jsem pochopila, tak by to mělo být těch 99kcdomluvím se ještě s přítelem a nějak to zařídíme
To, co jsi ofotila ale pro vás neplatí. Když jste smlouvu uzavřeli před měsícem.
@alliena Chyba byla mit spolecnou smlouvu. My, i kdyz jsme nejeli sami, jsme vzdy kazda rodina meli smlouvu svoji.
Obvykle se storno poplatek plati min. 10% (cim blize odletu, tim vice).