Vrtání zubu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kateřina145
Nováček 10 příspěvků 08.10.14 14:40
Vrtání zubu

Mám dotaz, dnes jsem byla u zubaře a našel mi kaz na stoličce. Zub mě nebolí i mi do něj dloubal a tlačil a nebolelo mě to, ale příští týden jdu na plombu. Bolí vrtání, když o kazu vůbec nevím? Moc děkuji za odpověď mám panickou hrůzu ze zubařů a nikdy mi nevrtali tak nevím co mám čekat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 08.10.14 14:44

No mě osobně vůbec nebolí, když tam mám malý, nebolestivý kaz :nevim: moji máti taky ne, chodíme ke stejné zubařce. ale co slýchám z okolí, tak většinu to bolí, nevím :nevim:

evill
Závislačka 3775 příspěvků 08.10.14 14:48

V dnesni dobe uz snad nejsou zubari, u kterych by bolelo vrtani, trhani zubu. Pouzivaji se injekce.

reliska
Kecalka 451 příspěvků 08.10.14 14:49

@kateřina145 Tak to záleží na psychice a prahu bolestivosti. V tomto případě obvykle vrtání vůbec nebolí, jde spíš o nepříjemný pocit vrtačky v puse a na zubu.. Já jsem radši, když vše vyřeší hned, než to takhle odkládat. I já se umím během čekání vystresovat k nepříčetnosti.. :-)

evill
Závislačka 3775 příspěvků 08.10.14 14:50
@evill píše:
V dnesni dobe uz snad nejsou zubari, u kterych by bolelo vrtani, trhani zubu. Pouzivaji se injekce.

Jeste upresneni. To SNAD myslim, jakoze DOUFAM, ze uz takovi nejsou :)

PinkPanther
Kecalka 199 příspěvků 08.10.14 14:52

To je asi hodne individuální a nedá se najisto říci, ze to bolet nebude, mě pokud začne bolet zub při vrtání, tak hned zastavím zubařku a prosím o lokální umrtveni. Také mám z toho vždy hrůzu, i když si stokrát říkám, ze o nic nejde (a ta nervozita situaci samozřejmě jenom zhoršuje) :roll:

pichovak
Kecalka 448 příspěvků 08.10.14 14:53

Lokalni anestetikum by melo byt samozrejmosti a pak vas jiz nic bolet nebude. z odstraneni (odvrtani) kazu opravdu nemusite mit strach.
u povrchnich (malych) kazu se skutecne ani nekdy nemusi anestezie podat a i tak to neboli. strach z tohoto osetreni je pozustatkem drivejsich dob

kateřina145
Nováček 10 příspěvků 08.10.14 14:58

Evill no já co sem slyšela tak dávají injekce prý jen když je ten kaz velký…

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 08.10.14 15:03

Podle toho kde ten kaz mas ja ho mela az na spodne kde uz je tkan a na pohotovosti me to vyvrtala bez injekce plyvala jsem dlouho krev a nechala to tak
Kdyz jsem vysla dle pritelre jsem byla zelena a bleda.
Bolest neskutecna.
Byla to sadistka ja tenkrat si rikala ze ji snad zazaluju

evill
Závislačka 3775 příspěvků 08.10.14 15:03
@kateřina145 píše:
Evill no já co sem slyšela tak dávají injekce prý jen když je ten kaz velký…

No muj rozhodne ne. Jak tvoje dr. nevim, ale neni nic jednodussiho, nez si injekci vyzadat :kytka:

kateřina145
Nováček 10 příspěvků 08.10.14 15:05

@luciekal no vůbec nic mě nebolí ani když se mi snažil se zubem hýbat škrábal do něj a viděl kaz na běžné prohlídce, tak si doufám že bude jen malý povrchový… snad…

evill
Závislačka 3775 příspěvků 08.10.14 15:06
@luciekal píše:
Podle toho kde ten kaz mas ja ho mela az na spodne kde uz je tkan a na pohotovosti me to vyvrtala bez injekce plyvala jsem dlouho krev a nechala to tak
Kdyz jsem vysla dle pritelre jsem byla zelena a bleda.
Bolest neskutecna.
Byla to sadistka ja tenkrat si rikala ze ji snad zazaluju

8o ja myslela, ze to se delo jen za minuleho rezimu. Na pohotovost ze zubama ale zasadne nechodim, radsi se nadopuju proti bolesti a pockam na sveho dr. Tam si chodim v podstate odpocinout, posloucham hudbu lezim, on mi neco dela v puse (necitim nic) a relaxuju :lol:

evill
Závislačka 3775 příspěvků 08.10.14 15:07
@kateřina145 píše:
@luciekal no vůbec nic mě nebolí ani když se mi snažil se zubem hýbat škrábal do něj a viděl kaz na běžné prohlídce, tak si doufám že bude jen malý povrchový… snad…

Me kazy neboli treba vubec. Kdyz se mi rozdrolila osmicka, zacla jsem to citit po 14 ti dnech…

pichovak
Kecalka 448 příspěvků 08.10.14 15:07

Velke procento kazu je nasemu pohledu skryto, proto je nutne delat pravidelne RTG snimky. opravdu se neni ceho bat. a pokud vas naucil pouzivat kartacek a mezizubaky tak to je posledni kaz co vam kdy budou delat

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 08.10.14 15:15

@evill ja ho mela osetreni a zadelany ale zrejme se tam neco ucpalo udelal zanet muselo to ven takze jsem musela v so na pohotovost:(

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >