VŠ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 09:18
VŠ ?

Ahoj,
Jak moc je pro vás důležitá VŠ? Mně včera bylo mým švagrem a švagrovou vytknuto, že bez ní jsem celkem nic a nikdy ničeho nedosáhnu. Pravda je taková, že jsem již na mnohem lepší pozici než oni, dodělávám si momentálně překladatelské zkoušky z němčiny, podobné mám v plánu i v budoucnu (mluvím anglicky, německy, španělsky a francouzsky) a mám mezinárodní certifikáty z managementu, analýzy apod. Začala jsem nad tím hodně přemýšlet, protože mi nepřijde, že třeba 2 písmenka před jménem z filozofie (nic proti filosofům :kytka: ) mi přeci nepomůže rozjet karieru… nebo?
A když to vezmu v potaz, se svoji pozici ve vedení by to ani nešlo úplně adekvátně zkloubit…
Co si o tom myslíte? Díky! :andel:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinececetka
Kelišová 7143 příspěvků 18.03.18 09:19

Jsou to pokrytci :zed:

nozu
Extra třída :D 11323 příspěvků 18.03.18 09:21

Závidí ;-)

Šarlota4
Echt Kelišová 9498 příspěvků 18.03.18 09:21

Pokud mas vybornou praxi, tak ji v soukromem sektoru nepotrebujes. Na druhou stranu neni prekazkou. Titul ti nikdo nikdy nevezme.
Rozhodne znam lidi na vysokych postech bez VS a VS za pokladnou. Vis jak to je..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 09:22
@Anonymní píše:
Ahoj,
Jak moc je pro vás důležitá VŠ? Mně včera bylo mým švagrem a švagrovou vytknuto, že bez ní jsem celkem nic a nikdy ničeho nedosáhnu. Pravda je taková, že jsem již na mnohem lepší pozici než oni, dodělávám si momentálně překladatelské zkoušky z němčiny, podobné mám v plánu i v budoucnu (mluvím anglicky, německy, španělsky a francouzsky) a mám mezinárodní certifikáty z managementu, analýzy apod. Začala jsem nad tím hodně přemýšlet, protože mi nepřijde, že třeba 2 písmenka před jménem z filozofie (nic proti filosofům :kytka: ) mi přeci nepomůže rozjet karieru… nebo?
A když to vezmu v potaz, se svoji pozici ve vedení by to ani nešlo úplně adekvátně zkloubit…
Co si o tom myslíte? Díky! :andel:

Pardon za hrubku!
SKLOUBIT samozřejmě. :kytka:  :nevim:

TamaraAlmara 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 09:32

Znam oba poly, jak ty co na praxi ziskali vic zkušenosti a hlavne casu. V dobe, kdy oni bouchali praxi VS teprve studovali, a dnes jsou ty z praxe mnohem cenejsi. Pak znam i ty, co si museli tu VS at treba právě z te filosofie, ktera jim byla k nicemu dodelat jen pro ty 2, 3 pismena. Osobne vidim, ze jit cestou střední skoly, pak praxe a pak si tu VS dodelat je lepsi z hlediska praxe a uplatneni na trhu práce nez studovat primo do 25, pak hledat adekvatni praci, aby si zena vydělala na solidni materskou a nasporila na rodicak a pak se zas vracet do prace.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 09:38

Já s nimi válčím. Je to mého snoubence brácha a jeho snoubenka, takže s nimi vycházet chci a vlastně i tak trochu musím. Jenže bracha byl zvyklý, že měl vše dřív. My jsme teď koupili krásný velky byt v novostavbě, jehož jsme samozřejmě i vlastníci, kdežto oni dostali byt od jejích rodičů (psaný na rodiče), kdy on vlastně nemá nic. Nevím, jestli to s tím třeba souvisí, ale myslím trochu, že jo, protože mě můj muž požádal o ruku, a jeho brácha, aniž by se o to předtím zajímal, vyzvídal pak z mého, jak změřit prstýnek a za tři dny po nás požádal tu svoji. :D A teď musí mít svatbu větší, lepší a dřív, a nedej bože, abychom měli něco, co oni ne. :think:…ale to už je jiná písnička.
Já nikomu neupírám, že VŠ není důležitá, ale pak také nechci, aby někdo upíral mně, že jsem se rozhodla studovat jazyky a jiné věci. :nevim:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30696 příspěvků 18.03.18 09:47

Podle mě záleží na oboru - někde se bez VS nehnes, jinde není nutná :nevim:

Vůbec bych tohleto s nikým neresila…pro mě třeba tak nějak důležitá je, pro můj pocit a chci ještě studovat…ale stejně nakonec kvůli dětem mi to bude k prdu :mrgreen:

koumes
Nováček 4 příspěvky 18.03.18 10:11

Otázka zní, z čeho pramení jejich starost o tvou pracovní pozici, resp. na kolik je taková starost relevantní.

P4ja
Závislačka 4878 příspěvků 18.03.18 10:18
@Anonymní píše:
Já s nimi válčím. Je to mého snoubence brácha a jeho snoubenka, takže s nimi vycházet chci a vlastně i tak trochu musím. Jenže bracha byl zvyklý, že měl vše dřív. My jsme teď koupili krásný velky byt v novostavbě, jehož jsme samozřejmě i vlastníci, kdežto oni dostali byt od jejích rodičů (psaný na rodiče), kdy on vlastně nemá nic. Nevím, jestli to s tím třeba souvisí, ale myslím trochu, že jo, protože mě můj muž požádal o ruku, a jeho brácha, aniž by se o to předtím zajímal, vyzvídal pak z mého, jak změřit prstýnek a za tři dny po nás požádal tu svoji. :D A teď musí mít svatbu větší, lepší a dřív, a nedej bože, abychom měli něco, co oni ne. :think:…ale to už je jiná písnička.
Já nikomu neupírám, že VŠ není důležitá, ale pak také nechci, aby někdo upíral mně, že jsem se rozhodla studovat jazyky a jiné věci. :nevim:

Jenomže to je pořád dokola, jako s tvým příspěvkem o rozlučce. Jseš na ně nabroušená a všechno hned hrotíš a máš potřebu si dokazovat, že jsi lepší než oni.
A ve skutečnosti ses zařadila na jejich úroveň. Jen oni ti to říkají nahlas a ty to píšeš sem.

Vykašli se na to a soustřeď se na svůj život, svatbu, vztah. Pokud nechceš, aby se z tebe stala zapšklá a závistivá ženská, a aby tě začal srovnávat budoucí manžel se švagrovou.

Jinak VŠ není vše, a pokud se dokážeš uživit a práce tě baví, pak není co řešit. Já to měla i obráceně, brácha do mě ryl, že jsem vysokoškolák. On má technickou s maturitou a byly doby a ještě teď kolikrát vydělá víc než já. O písmenkách to opravdu není. :)

margarithka1
Povídálka 27 příspěvků 14 inzerátů 18.03.18 10:19

Vysokou a titul mam jen kvuli praci. Jinak bych se na to vyprdla. Z vlastni zkusenosti bohuzel vim, ze titul muze mit kdejakej blbec. :D :D :D

Uživatel je onlineKelsey
Hvězda diskuse 43806 příspěvků 18.03.18 10:23

Delam skolu, protoze musim (skolstvi).
Bez VS jsou ve skolstvi omezene moznosti.
Jsou obory, kde ji nepotrebujes.

PupuP
Kecalka 476 příspěvků 18.03.18 10:27

Mnoooo, bez VS bych opravdu byla téměř nic a rozhodně bych nemohla dělat práci, kterou se chystám dělat.
na druhou stranu během studia jsem měla jinou práci, která VS nevyžaduje a je dokonce lépe placená než ta, kde VŠ mít musím. ale zase ma jiná negativa.
pro mě je vzdělání na prvním místě, bylo mi to zdůrazňováno rodiči a bez VS bych byla s erna ovce rodiny… :nevim:

Uživatel je onlinececetka
Kelišová 7143 příspěvků 18.03.18 10:32
@Anonymní píše:
Já nikomu neupírám, že VŠ není důležitá, ale pak také nechci, aby někdo upíral mně, že jsem se rozhodla studovat jazyky a jiné věci. :nevim:

A proc s nimi valcis? Pokud maji problem, at si ho vyresi sami ve sve hlave. Zij si svuj zivot a neres problemy druhych. Jsi jeste mlada, ale uvidis, ze k tomu za par let sama dospejes. A az se prestanes trapit a resit problemy lidi ze sveho okoli (byt pribuznych), tak uvidis, jak se ti ulevi. Hlavne, jak pise @P4ja nehrej tu jejich hru.

wendy
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 18.03.18 10:39

Studium vysoke skoly, stejne jako jakekoliv jine skoly, by melo pramenit zejmena z touhy po vedeni, po tom dozvedet se vice z oboru, ktery mam rada, prohloubit si v nem znalosti…ona dobra vyuzitelnost na trhu prace v podobe vyssiho platu a podobne by pak mela byt jakymsi bonusem v podobe pozitivniho, nikoliv vsak neodmyslitelneho, nasledku…:)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Osudová žena Kaira: Bolest z rozchodu ukrývá mezi řádky na Instagramu

Kaira Hrachovcová (43) se letos na jaře rozpadlo manželství a ačkoliv rány... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Reklama