Vši a psí šampony

26.1.20 14:08

Vší a psí šampony

Ahojky maminky. Já i dcera máme vsi. Použili jsme šampon na odsiveni a moc to nepomáhá už 4 dny to léčim a nic furt vyhrávám veš i jindy…myslela sem že koupím difusil??a jak dlouho mám mít sprej na hlavě??(můžu ho dát dcerce???A jak casto prevlikat peřiny??díky moc vše jinak luxuji peru..atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24614
26.1.20 14:15

A co jste použili??já bych psí už nezkoušela, u nás všechny děti i já podrážděná pokožka a efekt nula. Zabral vsivacek a paranit Rapid. A vyprat mi stačilo také vše jen jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
26.1.20 14:18

Měli jsme od Dr. Maxe jejich nějaký olejový šampon na vši. Stačilo jedno použití a bylo po nich. Vše se vypralo, vysálo. Za 9 dní jsme to pro jistotu zopakovali. Ale asi jsme to podchytili hned a nestihly se rozmnožit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49500
26.1.20 14:27

www.bezvsi.cz, to u nás zabralo výborně. Psí šampón byl úžasný na velmi silnou alergickou reakci, ale vši ho vesele přežily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7550
26.1.20 14:28

Capissan v lékárně…a vyčesávat nad vanou, klidně dát na vlasy rozcesavac balzám a vyčesávat, každý den, vsi se nezbavíš jedním použitím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
26.1.20 14:32

Nikdy nám doma nic nezabralo. Až žehlička na vlasy. Když se u nás doma objevily vši, žehlili jsme si týden vlasy a bylo po problému. Někdy od 15 let jsem si začala žehlit vlasy pravidelně a od té doby jsem je už nikdy neměla i když je sestry ze školky a školy nosily dost často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
26.1.20 14:37

Paranit, všiváček, žehlička na vlasy.
Preventivně Tea tree olej do šamponu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22620
26.1.20 14:41

4 dny? Vsi se lihnou cca po týdnu. Takže pro začátek můžeš po 3 dnech a pak po týdnu.
Za mě je nejlepší hodinovy zabal ocet, olej, alpa. Vycesat, vyžehlit a za týden znova. Povlečení vyprat nebo dát na 2 dny nekam pryc (puda, sklep,…), pokud máš s čím střídat.
Ale hlavně to nahlásit ve skole/školce, známým… jinak si to budete jen porad dokola předávat. Já toho holky nemohla zbavit půl roku… dávala jsem to za vinu sobě. Uz 2× jsem informovala školu a školku. Teď to vypadá, že snad uz… Ale sáhla jsem po samponu na psy. Uz jsem byla zoufalá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8668
26.1.20 17:40
@Lulu. Vojtik píše:
Ahojky maminky. Já i dcera máme vsi. Použili jsme šampon na odsiveni a moc to nepomáhá už 4 dny to léčim a nic furt vyhrávám veš i jindy…myslela sem že koupím difusil??a jak dlouho mám mít sprej na hlavě??(můžu ho dát dcerce???A jak casto prevlikat peřiny??díky moc vše jinak luxuji peru..atd.

a jaké to má složení? :think:

koukala jsem, že dnešní zvířecí odvšivovače obsahují permetrin, na který ovšem vši získaly rezistenci už někdy v devadesátých letech :nevim: po permetrinu nastala éra karbarylu, se kterým já osobně měla u dětí velmi dobré výsledky :palec: ale bohužel, ukázal se jako potenciálně rakovinotvorný, takže byl stažený z prodeje. nějakou dobu se ještě prodával jako zvířecí antiparazitikum, takže jsem používala ten a vždy bez problémů, ale pokud vím, přestal se používat i u zvířat. co jsem si tak v rychlosti projela současnou nabídku zvířecích antiparazitik, tak nic bych si na hlavu nenapatlala, protože v nich nevidím účinnost na lidskou veš, takže mi to přijde jako zbytečné riskování podráždění kůže :nevim:

shodou okolností teď kolem vánoc přišla ke vším moje středoškolačka :roll: koupila jsem jí Losinit od Dr. Maxe a dobrý :palec: samozřejmě, sice píší, že to hubí i hnidy, ale tomu nevěř. některé možná, rozhodně ne všechny, vytahovala jsem z hlavy i živé hnidy. živé vši pochcípaly, tu jsem nenašla ani jednu. samozřejmě, je nutné kůru zopakovat, až se případné hnidy vylíhnou a je samozřejmé, že u napatlání přípravku to nemůže skončit, je důležitá ruční práce, jinak ty hnidy zůstanou ve vlasech a i když už jsou mrtvé nebo vylíhlé, tak je to estetický problém, protože pouhým odrůstání a česáním zas až tak moc dobrovolně nepovolí :nevim: jinak v aktuálních přípravcích se už nevyznám, fakt už je to řadu let, co jsem kupovala naposledy, takže jsem ho vzala na doporučení lékárníka. ale myslím, že současné přípravky jsou všechny víceméně na stejné bázi - jsou olejové a mají vši zadusit, tak asi bude jedno, který koupíš. doporučuji takové s kovovým kartáčkem, jestli se stále prodávají s plastovými, tak ty se mi vždycky spíš lámaly, než že by byly k něčemu.

jinak já nikdy doma kvůli vším nijak extra neuklízela. veš se drží v hlavě a bez hostitele poměrně rychle ztrácí sílu, takže že by se celý den mrška malá schovávala v polštáři nebo v plyšácích, aby se pak mohla s chutí zakousnout, na to jsem nikdy nevěřila. jako asi je to možné, že při opravdu velkém zavšivení ty vši samovolně odpadávají, ale při běžném zavšivení mi to zas až tak pravděpodobné nepřišlo, takže jsem tuhle možnost ani nikdy neřešila. co je ale důležité, tak odvšivit celou rodinu a hlavně školkový/školní/ostatní kolektiv, jinak se vši přenáší z hlavy na hlavu stále dokola. což byl vždycky problém :zed: prý pomáhá holčičkám dělat pletené copánky, že se pak vším hůř na jejich hlavu přelézá. no, my se problém s vešmi zbavili až ve chvíli, kdy děti byly už natolik velké, že chápaly, že prostě s ostatními nemají o přestávce strhat hlavy dohromady :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama