Vši - jak se jich zbavit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 15:33
Vši-jak se jich zbavit?

Ahoj, jsem úplně zoufalá. Dcera chytila vši. V životě je neměla ani ja, nemám s tím absolutně žádný zkušenosti. Potřebuji radu jak se jich zbavit. Netuším jak rozeznat hnidu od lupu. Sobě i holce jsem našla něco bílého, co vypadá jako lupa, ale sundat šla jenom nehtem, takže si myslím, že asi je máme. Jinak veš jsem nenašla nikomu jen malé lupy přilepené k vlasu. Nevšimla jsem si toho, nic jsem nezpozorovala.Jak se toho zbavit a co vše udělat. Peru žehlím. Mám koupený šampon Paranit. Zajímalo by mě co pomohlo třeba vám.

Reakce:
Paola21
Závislačka 4060 příspěvků 07.05.19 15:34
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem úplně zoufalá. Dcera chytila vši. V životě je neměla ani ja, nemám s tím absolutně žádný zkušenosti. Potřebuji radu jak se jich zbavit. Netuším jak rozeznat hnidu od lupu. Sobě i holce jsem našla něco bílého, co vypadá jako lupa, ale sundat šla jenom nehtem, takže si myslím, že asi je máme. Jinak veš jsem nenašla nikomu jen malé lupy přilepené k vlasu. Nevšimla jsem si toho, nic jsem nezpozorovala.Jak se toho zbavit a co vše udělat. Peru žehlím. Mám koupený šampon Paranit. Zajímalo by mě co pomohlo třeba vám.

Když jsem měla vši já, tak mi naši umyli hlavu právě tím Paranitem a ještě nějaký sprej pak na mě stříkali. Pak bych si vlasy vyčesala ještě tím hřebenem, co má zuby blízko u sebe.

Crystal87
Generální žvanilka 24132 příspěvků 07.05.19 15:46

Paranit rapid plus hřebínek. Umyla jsem dětem hlavu vycesala před a po.Po pár dnech pro jistotu ještě jednou a byl klid.

Jančakecalka
Generální žvanilka 23523 příspěvků 07.05.19 15:51

Kámoška na něčí radu vyzkoušela psí šampon a bylo po problému :palec: :mrgreen:

Kattka6611
Povídálka 50 příspěvků 07.05.19 15:58

Naštěstí jsme neměli, ale slyšela jsem, že ty šampony z lékarny moc nezabírají, pokud by se tak stalo, zkuste normální šampon s troškou tea tree olejíčku nebo psí šampon a jinak důkladně vyčesat, doma vše oprat - povlečení atd

Ladie
Závislačka 4673 příspěvků 07.05.19 16:04

1. zbavit se živých vší. To se dá skoro čímkoli.
Přípravky z lékárny. Někdo používá i psí šampon. Skvěle funguje kombinace oleje a alkoholu (cca deci jakéhokoli oleje a velký panák alkoholu. Napatlat na hlavu, nasadit koupací čepici nebo igelitku a nechat půl hodinky působit).
2. ta nejdůležitější fáze - zbavovat se hnid. To je práce na pár dní. Vyčesávat, vyčesávat, vyčesávat… Upřímně musím říct, že jakýkoli obyčejný všiváček je úúplně na prd a při vyčesávání akorát ztratíte nervy. Na radu jsem koupila Kouzelný všiváček (a doporučuji kudy chodím) a to je bomba! Má na jednotlivých zubech spirály, takže každou hnidu spolehlivě vyčeše. Stačí pročesávat dva. tři dny a je to.
3. všechno vyprat nebo na víkend vypadnout z domu (vši do dvou dnů bez „jídla“ umírají).

lampicka11
Závislačka 3666 příspěvků 07.05.19 16:08

Alpa s olejem a zapařit na hodinu a pak klasický umýt.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 07.05.19 17:17

Za 500,– v lekarne baleni = hrebinek, sampon, olej. U ditete na poprve pryc.

kačka39
Kecalka 411 příspěvků 07.05.19 17:25

Vyčesávat a vyčesávat. Tím poznáš, jestli ty vši vůbec máte. A jestli jo, tak žádný přípravek není 100% a vyčesáním po aplikaci zvýšíš účinnost. Nejhorší je, když si někdo myslí, že použije 1-2× nějaký přípravek a má po vších. A za dva týdny si stěžuje, že je dítko opět chytilo a ono se jich jenom nikdy nezbavilo.

Flinka
Stálice 95 příspěvků 07.05.19 17:56

Pry je skvely tzv. kouzelny vsivacek. Jeste jsme to nemuseli zkouset, ale kamaradky na to prisahaji. Ma nejake spiralky na tech hrotech.

Ladie
Závislačka 4673 příspěvků 07.05.19 20:15

@Flinka par prispevku vys jsem ho zminovala. Je to bomba!! :palec:

Meduzata
Stálice 94 příspěvků 08.05.19 12:44

Hedrin spray z lekarny a Frontline na psy. Pouzila jsem obojim v prubehu par dni. Nechala pusobit pod rucnikem a nic nevycesavala. Nikdy :D

Váš příspěvek
Reklama