Výběr kočárku a obchody v Ostravě

26.6.20 13:23

Výběr kočárku a obchody v Ostravě

Ahoj holky, jsem prvorodička a potřebovala bych pomoct s výběrem kočárku. Na co se dívat, popřípadě jestli kupovat trojkombinaci nebo dvojkombinaci… Nevím jestli si koupit vajíčko nebo rovnou sedačku do auta pro novorozence. Prosím o rady a taky doporučení nějakého obchodu v Ostravě :) Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1082
26.6.20 13:28

Docela mi poradili v Sambaby na slezské Ostravě. Je tam draho. Ale výklad udělají :-) za sebe doporučuji koupit hluboký kočárek z druhé ruky. Je to jen na půl roku. A koupit pořádný sporťák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1326
26.6.20 13:56

My jsme měli dobrou zkušenost v Babyplace, bohužel tam býval jeden nepříjemný prodavač, jinak zbytek moc fajn a je tam hromada kočárků na zkoušení. Pak ještě Funbaby, tam jsou ale premiovější značky a ceny :mrgreen:. Já zas na naší dvojkombinaci nedám dopustit, důležité se je ale při výběru koukat i na sporťák (na to se často zapomíná). Jinak teda za mě zkoušet odpružení, sporťák po i proti směru, polohovací zvlášť zádíčka (ne tvarovaný), dlouhý podnožník, taky polohovatelný. Stříška na více poloh, nám vyhovuje širší rukojeť. Jo a sháněli jsme vysoký kočár, to taky byla kovbojka :roll:. Stejně nakonec budete muset udělat více kompromisů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
26.6.20 13:59

Trojkombinaci radím nekupovat. Pokud teda nevezmete jeden z těch „top“ kočárů, tak jsou ty vajíčka naprosto nekvalitní a malé (do 9 kil) - takže by jste stejně brzo kupovali další. Trojkombinace jsou za cca 20 tisíc - 4-5 tisíc za vajíčko a za tu cenu koupíte jiné, mnohem kvalitnější.

Nejlepší je koupit si samotnou korbu (jsou větší) - třeba z bazaru a až z ní dítě vyroste, tak investovat do kvalitního sporťáku. Ale to už je na vás.
Já koupila dvojkombinaci a nelituju. Sice malý musel už v 6 měsících do sporťáku, ale to už je dneska u těch kombinací běžné a tak ty sporťáky jdou dát do úplného lehu. Ale rozhodně nekupujte žádné ty levné hrůzy za 5 tisíc, protože do toho se vlezou tak maximálně panenky a ne děcka. Jsou sice krásné ale k ničemu.
Taky jsem byla v Sambaby a byla jsem spokojená. Prodavačky jsou tam moc ochotné a poradí. Navíc je tam všechno pod jednou střechou :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
333
26.6.20 14:13

Nejdříve je třeba si ujasnit, kde budeš kočárek používat (perfektní cesty/cesty nic moc), jak často budeš jezdit MHD, skládat kočár do auta (váha, skladnost), co od kočáru očekáváš (velký košík na nákupy, dobrá ovladatelnost, houpání, velká korbička…). Pak seřadit priority, kouknout na net, co je asi v nabídce a nakonec jít do obchodu… Jinak autosedačku - určitě vajíčko, když mimčo usne odneseš a necháš třeba ještě dospat v sedačce.
Má nynější zkušenost jak z Funbaby, tak z Babyplace (a nečekám, že to bude jinde jiné) „Kam vítr, tam plášť.“ Kupovali jsme sice autosedačku, ale nejdřív byla nejlepší jedna, a když jsme sdělili, že nám do auta nepůjde připevnit, tak vlastně to ani není tak dobrá sedačka a mnohem lepší a bezpečnější je úplně jiná, co předtím tak bezpečná nebyla :lol: Takže účel hlavně prodat!
Jinak za mě ideální kočár neexistuje a na prodejně všechny jezdí velmi dobře, při běžném používání to už tak super není…
No a ještě jeden tip v Babyplace mají při platbě hotově 5%slevu, jen je třeba si o ní nezapomenout před placením říct a platí to i při objednávce přes e-shop(osobní vyzvednutí a platba hotově v prodejně).
Tak pokud je čas, klidně projdi prodejen víc (Funbaby, Babyplace, Sambaby, Babyplaza…).
Přeji, ať dobře vybereš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.6.20 14:22

Děkuji holky za názory. Dneska jedu do babyplace se podívat na kočárky tak jsem zvědavá. :potlesk: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
26.6.20 14:39

@AlenaStanova Ještě bych poradila - radši se nejdřív podívej na internet a vyber si takové, co by se ti líbily (vyhovují tvým požadavkům) a pak se na ně zajeĎ podívat.
Protože když tam člověk vyjede jen tak nazdařbůh, tak je pak v pasti a vůbec neví :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3930
26.6.20 15:00

Za mě třeba bmotion 4+ (nebo je i trojkolka), je to kvalitní bytelný sporták, dlouhé ležení, dlouhá stříška, polohovaní nohou, gelová kola(vlastnosti nafukovacích ale nepíchnou), odpružení poměrně dostatečné, pokud nechcete uplně na hory vysloveně (my zvládli pole, les..), korbičku dokoupíš i bazarovou v rozmezí 500-2000, tu pak prodáš. Autosedačku můžeš koupít romer, což jsou kvalitní vajíčka.
Anebo jak se již píše opravdu raději obyč hluboký kočárek z bazaru, vajíčko spíše kvalitní. A pak zainvestuješ do sportáku.
Osobně jsem měla trojkombinaci bazarovou, jiné vajíčko. A pak jsem řešila sportáky. Měla jsem jich více a skončila právě u b-motiona 4+. U druhého bych řešila motiona s korbičkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
29.6.20 14:12

Ahoj, my kupujeme kočárek v Sambaby.. vybrali jsme kočárek od nich na veletrhu v Brně, ale byli jsme se podívat i na prodejnu v Ostravě a mají tam toho dost.. vybrali jsme 2kombinaci, autosedačku jsme vzali zvlášť, to máme Cybex Aton.. a kočárek jsme vybírali podle toho, jak se s ním manipulovalo, podle úložného prostoru, podle kol (ty máme gelová).. https://www.sambaby.com/…tan-2102020/
A se zkušeností s výběrem kočárku - byli milí a poradili, ale třeba s pomocí při výběru postýlky jsme byli z přístupu prodavaček zklamaní :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama