Vydědění nezletilého

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
948
5.12.21 21:42

Vydědění nezletilého

Neví někdo, jak zařídit, aby malé nezletilé dítě v případě moji smrti po mně nic nedědilo?

Mám s bývalou partnerkou malého syna. Asi 3,5 let. Oba pro mě neexistují. A rozhodně nechci, aby někdo z nich dostal vůbec něco z mého majetku. Je mi jasné, že na braní drog a trestní činnost to u tak malého dítěte neuhraji. Můžu ho vydědit pro nezájem o mně? Potřeboval bych to nějak ošetřit. Pořád se mi to honí hlavou, co bude po mé smrti. Ideálně, aby všechno dostala stávající partnerka.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
7691
5.12.21 21:45
@Anonymní píše:
Neví někdo, jak zařídit, aby malé nezletilé dítě v případě moji smrti po mně nic nedědilo?Mám s bývalou partnerkou malého syna. Asi 3,5 let. Oba pro mě neexistují. A rozhodně nechci, aby někdo z nich dostal vůbec něco z mého majetku. Je mi jasné, že na braní drog a trestní činnost to u tak malého dítěte neuhraji. Můžu ho vydědit pro nezájem o mně? Potřeboval bych to nějak ošetřit. Pořád se mi to honí hlavou, co bude po mé smrti. Ideálně, aby všechno dostala stávající partnerka.

Zbláznil jsi se? Doufám, že z tvého syna jednou vyroste významný a bohatý člověk a za ty tvoje řeči ti nakopne pr…

Příspěvek upraven 05.12.21 v 21:47

• Nahlásit
38249
5.12.21 21:46
@Anonymní píše:
Neví někdo, jak zařídit, aby malé nezletilé dítě v případě moji smrti po mně nic nedědilo?Mám s bývalou partnerkou malého syna. Asi 3,5 let. Oba pro mě neexistují. A rozhodně nechci, aby někdo z nich dostal vůbec něco z mého majetku. Je mi jasné, že na braní drog a trestní činnost to u tak malého dítěte neuhraji. Můžu ho vydědit pro nezájem o mně? Potřeboval bych to nějak ošetřit. Pořád se mi to honí hlavou, co bude po mé smrti. Ideálně, aby všechno dostala stávající partnerka.

Chudák dítě. To má teda dárce spermatu…

• Nahlásit
38249
5.12.21 21:47

Vše přepiš na současku. Ona ti dříve nebo později uteče a budeš mít houňo. Ale tvoje dítě taky. Spoko?

• Nahlásit
11647
5.12.21 21:47

Těžko můžeš vydědit malé dítě za nezájem o otce, pro kterého ono dítě neexistuje. Doufám, že zdědí poměrnou část :lol:

• Nahlásit
4460
5.12.21 21:48

Mě by zajímalo jak chceš aby dítě cca 3.5 roku projevoval zájem o tebe :mrgreen:
Ty si otec, ty se máš zajímat.
Partnerku si vem za manželku a máš z části vyřešeno.

• Nahlásit
40587
5.12.21 21:49

Neopomenutelný dědic.

• Nahlásit
3141
5.12.21 21:50

Nedovedu si představit opravnemy důvod, pro který by mělo jít vydedit male dítě. Plánuješ teď někdy umřít, že to řešíš? Asi ne, že, 90 ti nejspíš není. Tak na to teď kasli, uvidíš co přinese budoucnost. Třeba si tě dítě v dospělosti najde a budete mít pěkný vztah. Třeba taky ne. Pak se to většinou řeší tak, že svůj majetek za života darujes komu uznáš za vhodné. Takže to tvoje dítě nebude mít co zdědit. Ale je to teda hnus, to dítě za to nemůže. Křivdy res s bývalou, ne s malým dítětem…

• Nahlásit
24149
5.12.21 21:52

Ty jsi de.bil…bože. :roll: Tříletý dítě chceš vydědit pro nezájem o tebe? Vytáhni si hlavu z pozadí a začni o svoje dítě bojovat. Jestli se nestýkáte je to jen a jen tvoje chyba a ty máš možnost to změnit. Ne, bohudík to nejde a tvoje dítě po tobě bude dědit, i kdyby ses na hlavu stavěl a mával k tomu ušima. Ty jsi ho zplodil, ta jsi mu vybral matku a ty jsi za svoje dítě zodpovědný.

• Nahlásit
25694
5.12.21 21:52

Úplně vidím ten zápis u soudu - vyškrtněte mě z rodného listu mého biologického dítěte, protože je mu 3,5 roku a nemá o mě zájem :-D

• Nahlásit
12512
5.12.21 21:53

To, že nechces je „hezky“ ale to tak asi vše. Naštěstí. To asi 3,5lety dítě se má o tebe zajímat jak? Volat ti, chodit za tebou na návštěvy to asi ne. :zed:

• Nahlásit
2056
5.12.21 21:53

Beztak troll nebo nějaký pošahanec.. ;) :zed:

• Nahlásit
14139
5.12.21 21:54

Buď je to troll (doufám), a nebo zatím největší de bil, co se tu za ta léta objevil.

• Nahlásit
4905
5.12.21 21:56

Ty blážo. Tří a půlleté dítě ti má brnknout ze svého telefonu, že má zájem o schůzku? To je snad v rukách matky a otce. Ale vyděď ho, to asi jde. Jestli ti to udělá dobře. Zeptej se notáře. Ono si to dítě poradí i bez tvého majetku.

• Nahlásit
Anonymní
5.12.21 21:57

Můj předchozí život byla chyba. Stačí, že platím vysoké alimenty. Okolo 1500,–. Mám strach, abych náhle nezemřel. Má milovaná stávající partnerka ještě studuje na VŠ. Oba si myslíme, že na svatbu je ještě dost času. Když ji daruji svůj dům, tak syn nebude mít žádný nárok a neuvidí ani halíř navíc z mých peněz?

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat