Výdělek do 6.tisíc kč

7368
12.1.10 11:23

Výdělek do 6.tisíc kč

Ahojky,
prosím o radu , když si vydělám na MD peníze do 6.tisíc kč, musím vést nějaké účetnictví? Daně za mě poddá zaměstnavatel, tam tedy prohlásím, že jsem si nevydělala víc jak 6.000kč , ale musím to nějak dokazovat, kdyby to chtěl po mě FÚ?
příklad - když uvidí někde mé inzeráty , že prodávám třeba věci po dětech, hračky atd..tak budou nebo můžou to chtít nějak dokázat papírově?
Díky moc a hezký den :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

68363
12.1.10 12:48

Pokud to jsou jednorázovky, jako třeba prodej věcí po dětech, tak to nemusíš řešit, problém nastane pokud by to začlo mít charakter trvalejší opakované činnosti, pak bys na to musela mít ŽL.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
12.1.10 13:00

Ahoj ohřeji si také kašičku jestli nevadí

JANI 1 a když dělám na dohoda o provedené práci hrubý příjem 5táců a za mě platí 15% tak je to tak?Když jsem na mateřské.Vždy si říkám optám se ať mi to vysvětlí tchán a pak nechci vypadat jak blb protože mu dělám účto, ale tady ty věci nevím.

Příspěvek upraven 12.01.10 v 13:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68363
12.1.10 16:49

ahojky, přiznám se, že netuším jestli to je otázka nebo konstatování :oops: každopádně z DPP se neplatí sociální a zdravotní, jen daň, to je těch 15%

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
12.1.10 17:13

Jani byla to otázka :-) díky za odpověď.
Já to blbě podala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.12 23:02
@katka82 píše:
Ahojky,
prosím o radu , když si vydělám na MD peníze do 6.tisíc kč, musím vést nějaké účetnictví? Daně za mě poddá zaměstnavatel, tam tedy prohlásím, že jsem si nevydělala víc jak 6.000kč , ale musím to nějak dokazovat, kdyby to chtěl po mě FÚ?
příklad - když uvidí někde mé inzeráty , že prodávám třeba věci po dětech, hračky atd..tak budou nebo můžou to chtít nějak dokázat papírově?
Díky moc a hezký den :-)

Pokud prodáváš použité věci, které si prokazatelně vlastnila, tak to se nedaní…jen to musí být přiměřené tvému životnímu stylu - to znamená, že pokud bys prodávala 150 ks nepoužitých hraček, tak to ti nikdo neuvěří :-D

• Nahlásit
  • Citovat
5669
13.5.12 10:34
@Anonymní píše:
Pokud prodáváš použité věci, které si prokazatelně vlastnila, tak to se nedaní…jen to musí být přiměřené tvému životnímu stylu - to znamená, že pokud bys prodávala 150 ks nepoužitých hraček, tak to ti nikdo neuvěří :-D

Přesně tak. Pokud prodáš obnošené věci po dětech, není problém. Pokud budeš pravidelně na aukru prodávat trička ve všech velikostech a 10 barvách, pak už to bude bráno jako podnikání a musíš mít ŽL. Podle zákona je živnost soustavná činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených živnostenským zákonem. Pokud toto splňuješ, pak je jedno jestli vyděláš 100 nebo 6000 nebo 6 milionů, musíš mít živnostenský list a vést veškerou evidenci s tím spojenou.
Ta hranice 6000,– platí u člověka, který je zaměstnaný a kromě zaměstnání má ještě jiný příjem, pak nemusí podávat přiznání, pokud tento příjem nedosáhne 6000,– Kč. Např. pokud budu zaměstnaná, kromě toho pronajímám garáž za 500 měsíčně. V tomto případě nemusím podávat přiznání a může mi roční zúčtování provést zaměstnavatel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama