Darovací daň

9216
23.8.09 21:33

darovací daň

Omlouvám se jestli to sem nepatří, nevim kam zařadit.Nevíte někdo jak je to teď s darovací daní? platí se , když chce převést dům otec na syna? vím že to bylo zadarmo, ale dneska mi kamarádka říkala že se to snad už zase platí.Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23505
23.8.09 21:38

Z darovací daně je pořád platný to osvobození, ale zůstává daň z převodu nemovitostí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
23.8.09 22:54

Ano,
je to tak pořád. Darovací daň neplatí příbuzní v první a druhé linii (děti, manželka, vnoučata…), takže z otce na syna 100% nic.
A myslím, že ta daň z převodu se v tomhle případě právě neplatí :roll: , protože ta se platí při úplatném převodu, tedy při prodeji, ne daru.
Manželovi darovala babi pozemek v hodnotě cca 1 500 000 a to by ta daň z převodu vycházela podle tabulek na nějakých 45 000 a my jsme neplatili nic takového, jen nějaký poplatek za převod v evidenci na katastru.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
24.8.09 08:05

Darovací daň se ve vašem případě otec=syn neplatí. 100%

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9216
24.8.09 21:39

holky moc díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
25.8.09 09:35

Dtto, ani daň z převodu nemovitosti - ta se platí při úplatném převodu.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
25.8.09 13:10

Aha, tak sorry, my měli úplatný převod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
992
7.10.11 11:56

Holky, potřebovala bych poradit…jestli to některá budete vědět, jaký je současný stav…Jedná se o barák, který vlastní moji tchánovci (tchyně 2/3 rodinného domu, tchán 1/3 RD) a tento RD chtějí darovat svému synovi - mému manželovi a část i mě (buď 1/3 nebo 1/2 RD), jsem jejich snacha. Chtěla bych se zeptat, manžel bude osvobozen od darovací daně asi určitě, je to jejich syn, já spadám do druhé dar. skupiny jako jejich snacha, bude to i v mém případě osvobozeno od daně darovací/z převodu nemovitosti? Moc děkuji za odpovědi, jestli to některá víte…

Ještě nás s manželem napadlo, jak je to s darováním nemovitosti mezi manželi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3248
7.10.11 12:58
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2187
7.5.12 12:33

Jak je to v případě, že Městský nebo obecní úřad daruje nějakou částku fyzické osobě a je u toho darovací smlouva
je fyzická osoba v tomto případě povinná platit darovací daň a případně kolik?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.12 09:19

Otec mi chce darovat pozemek, takže za převod nebudeme platit nic jak jsem se dočetla, ale zajímalo by mě zda to převede výlučně na mě, nebo to půjde do SJM, za to se pak taky neplatí? Nebo to převede na mě a my si to pak ještě musíme nějak dát do toho SJM? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70019
5.6.12 09:32

@Baru1409 Jistě to nevím, ale mám pocit, že pokud by to mělo jít do SJM, tak už by se z části platilo, protože tvůj manžel nebude v kategorii, která je osvobozená.
Na druhou stranu - je nezbytně nutné dávat to do SJM?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.12 09:43

@j.a.n.i1 Děkuji za odpověď. No já nevím, pozemek by byl jen na mě a domek na tom postavený pak už ve SJM? Nebyl by s tím problém do budoucna?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70019
5.6.12 09:46

@Baru1409 Zatím ne, zatím může být budova jiného vlastníka než pozemek, ale připravuje se změna katastrálního zákona a pak to již nepůjde. Nicméně pokud byste měli postaveno do téhle změny, tak i po změně tak to tak prostě zůstane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama