Vyhodila jsem chůvu

8.3.16 13:16

Vyhodila jsem chůvu

Ahoj všem, kdo si to přečte a vyjádří názor. Musím se podělit o to, co jsem dnes zažila a třeba dám podnět k zamyšlení těm, kteří uvažují o placeném hlídání svých dětí. Dnes jsem vyhodila chůvu. To, co si dovolila, bylo už příliš, a to vydržím dost… Hlídání máme v předem určený čas. Minulý týden volá dvacet minut před začátkem, že čeká před barákem a jestli může přijít nahoru. Tak… nebyly jsme úplně připravené, hlídání mělo začínat v půl, ale což. Budu velkorysá, ať jí není zima. Nahoře mi hlásí, že odchází minimálně o půl hodiny dříve, ale spíš asi o víc. No co, tak když musí… Mimochodem, na místo, kam jela, by se pohodlně dostala včas s domluveným koncem hlídání. Ale tak v pohodě. Nějak to zařídím, že. Co mi zbývá :-) Volá o hodinu dříve, než končí řádná doba hlídání, abych si dcerku venku vyzvedla. Běžím ven. Dávám jí peníze na ruku. Tak zaplatím tedy o půl hodiny méně, ano, říkám. Neočekávaná smršť. Co si to dovoluju? Vždyť u mě byla o půl hodiny dříve a pracovala! (nebyla o půl hodiny a dcerku jsem měla u sebe já). Tak dobře, dávám jí s hořkým srdcem peníze jako kdyby tam byla celou dobu. Ať je klid. Nechci se hádat. Mám smíšený pocity… Dnes ráno chůva přijde na hlídání. Nejdříve mi vyčte, že musela minulý týden s kočárem chodit ve sněhu a měla z toho rýmu. Dále, že mě v agentuře pomlouvali, že mám hlídání domluvené se začátkem v 9:30, a to je nevídané. Jsem prý problémová. (mám důvod, proč je to takto a s agneturou toto bylo domluveno a nebyl problém). Přijedeme nahoru, a tam spustí to nejhorší. Minule jsem jí prý chtěla ochudit o peníze, dělám problémy a ona se nehodlá hádat o každou čtvrthodinku!! (to myslela ne čtvrthodinku, ale více ve svůj prospěch). Pocítila jsem strašnou nechuť k té paní a řekla jí, víš co, SEBER SE A BĚŽ. Agentuře jsem oznámila, že ruším hlídání. Budou mi asi dělat další problémy, protože jsem „problémový klient“. Nikdy jsem žádný problém nedělala a peníze platila vždy na ruku po hlídání. Cítím v sobe hořkost, že jsem tomuto člověku dovolila starat se mi o dítě, šahat na něj a působit na něj. Každý, kdo přemýšlí o placeném hlídání, lidi hodně se zajímejte!!! Dáváme všanc to nejcennější, co máme, naše děti a pouštíme do bytu lidi, o kterých nic nevíme! Já už asi do chůvy nejdu, tuhle zkušenost nechci opakovat. To mám za to, že se chovám k lidem slušně :,(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17669
8.3.16 13:19

@Mary.2015
Udělala jsi dobře. Ať už to bylo jakkoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1411
8.3.16 13:21

@Mary.2015 být tebou, tak agenturu kontaktuju co nejdřív se svojí verzí příběhu (dřív než z tebe ta holka udělá opravdu problémového klienta) - nejlépe mailem, ať si to mohou několikrát pročíst. Přeci jen slečna kterou ti dohodili je jejich vizitka a měli by jí poučit jak se chovat ke klientovi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Geroma
8.3.16 13:22

@Mary.2015
Narazila jsi na člověka, s kterým nebyla řádná domluva. Sama mám chůvu pro svoji dceru a jsem nadmíru spokojená. Je to vždy o člověku a schopnosti komunikace.

• Citovat
  • Upravit
kpiskacova
8.3.16 13:24

Udělala jsi jen dobře…já nejdřív zkusila malou dávat do jesliček - chodí do nich i kamarádky dcerka, tak to bylo na doporučení, ale potom, co mi malou vrátili 2× snad celý den nepřebalenou a pořád si jen stěžovali na to, že nemá režim jako ostatní děti - prostě chce chodit spát před obědem a né potom tak jsme jí z jesliček odhlásili a nakonec mi jí hlídá kamarádka, u které vím, že se má naprosto skvěle :)

• Citovat
  • Upravit
5934
8.3.16 13:24

Nebuď z toho špatná. Prostě jí nechceš, agentura by ti měla nabídnout jinou. ;)

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27104
8.3.16 13:25

Ještě by to chtělo pohled chůvy, protože podle mých zkušeností, když nějaký konflikt vypadá příliš jednoznačně, má na něj druhá strana jiný názor…

Každopádně naprostoi nechápu, proč by mělo být hlídání od 9.30 problém, nebo by měl mít problém dodržovat dohodnutou dobu. A už vůbec nechápu, proč jsi na to přistupovala, nebo zvala tu ženskiu znova, nebo to neřešila s tou agenturou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12124
8.3.16 13:25

Asi mas pravdu. Ale ja teda platim vzdy za kazdou zapocatou hodinu ( z vlastni vule ). Samozrejme pocitat to zacinam od domluveneho casu hlidani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12124
8.3.16 13:26

A souhlasim do agentury bych napsala meil a objasnila cely pribeh od A do Z i s prichodem chivy atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58543

@Mary.2015 najdi jinou, spolehlivou agenturu - ty jim dáváš kšeft, Ty diktuješ podmínky. Né aby si na Tebe ona otevírala pusu :nevim: a rozhodně bych kontaktovala agenturu, popsala jim situaci a zeptala se, zda je toto standartní přístup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998

Ja nevim, vidim tak trochu chybu i na tve strane…prijde driv? Fajn pustit do domu aby teda nemrzla ale ne do bytu, kdyz ma takove drzky ze u me byla driv, tak driv skonci a jeste chce za to zaplatit. Chce odejit driv a ty mas objednany presny cas? Volat do aventury at priste poslou nekoho, kdo ten cas ma a nemusi odchazet driv..proste ses neozvala a ted si za prusvihare..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Geroma
8.3.16 13:27
@Bábrdl píše:
Ještě by to chtělo pohled chůvy, protože podle mých zkušeností, když nějaký konflikt vypadá příliš jednoznačně, má na něj druhá strana jiný názor…Každopádně naprostoi nechápu, proč by mělo být hlídání od 9.30 problém, nebo by měl mít problém dodržovat dohodnutou dobu. A už vůbec nechápu, proč jsi na to přistupovala, nebo zvala tu ženskiu znova, nebo to neřešila s tou agenturou…

Ano, přesně tak. Těžko situaci posoudit, bylo by potřeba ještě znát pohled té chůvy. Moje vlastní zkušenost je i ta, že problém bývá dost často právě v komunikace z obou stran. Lidé si nejsou schopní navzájem jasně a konstruktivně říct, co od sebe čekají a jak by měla spolupráce vypadat a potom vznikají zbytečně konfliktní situace a nepochopení.

• Citovat
  • Upravit
8.3.16 13:28
@aleba píše:
@Mary.2015 být tebou, tak agenturu kontaktuju co nejdřív se svojí verzí příběhu (dřív než z tebe ta holka udělá opravdu problémového klienta) - nejlépe mailem, ať si to mohou několikrát pročíst. Přeci jen slečna kterou ti dohodili je jejich vizitka a měli by jí poučit jak se chovat ke klientovi

Já už jsem tam volala a když chtěli důvod, řekla jsem, že paní je drzá a překračuje kompetenci chůvy a nedodržuje domluvu. Víc ze mě nedostali, protože je mi jasné, že bychom se pak dostali do žabomyší války a mě nebaví se s někým hloupě přít. Žádala jsem o okamžité ukončení hlídání z důvodu nekompetentnosti té osoby. Mimochodem, několikrát mi řekla, že se mám uklidnit, že to dítě bude neurotické po mně a jiné „příjemné poznámky“, co člověku dodají a pak o nich přemýšlí… Tak jak jsem to psala, tak se to skutečně stalo. Nemám důvod si vymýšlet. Je děs, co si někteří lidé dovolí a jak si neváží práce. Mimochodem, není to mladé děvče, ale paní v letech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
8.3.16 13:28
@kpiskacova píše:
Udělala jsi jen dobře…já nejdřív zkusila malou dávat do jesliček - chodí do nich i kamarádky dcerka, tak to bylo na doporučení, ale potom, co mi malou vrátili 2× snad celý den nepřebalenou a pořád si jen stěžovali na to, že nemá režim jako ostatní děti - prostě chce chodit spát před obědem a né potom tak jsme jí z jesliček odhlásili a nakonec mi jí hlídá kamarádka, u které vím, že se má naprosto skvěle :)

vidíš a já třeba byla s našimi soukromými jesličkami moc spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
8.3.16 13:33

@Mary.2015 ježíšmarjá, že se ptáš!!! To je přeci jasné, že jsi v právu. I vůči té agentuře. Ty jsi jednou zákazník, klient a ten má vždycky pravdu, zvlášť v takovém případě. I kdyby jsi byla problémová, tak ty platíš jim a máš právo změnit chůvu třeba 20× když se ti nebude líbit a jejich povinností je ti dohodit takovou s jakou budeš spokojená a když ne, tak jsou neschopní a ty máš přejít k jiné agentuře.

Je to služba jako jakákoli jiná, přeci když ti kadeřnice zmrší vlasy, tak jí taky nezaplatíš a nepůjdeš tam znova, nebo když ti donesou hnusný jídlo, tak to nebudeš jíst ani platit, ne…Natož v případě dětí

Nechápu kolik si někteří lidé nechají nakálet na hlavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama