Vykáte tchánovcům?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 07:52
Vykate tchanovcum?

Jsme s manzelem 10 let, 5 let manzele a ani tchyne ani tchan mi nenabili tykani. Popravdě vubec nevim jak jim mam rikat, a tak je nijak neoslovuji. Svagrova si tyka s tchyni ale s tchanem ne. Kdo to mate podobne? Ja si to tedy beru dost osobne… :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 13992 příspěvků 22.01.19 07:56
@Anonymní píše:
Jsme s manzelem 10 let, 5 let manzele a ani tchyne ani tchan mi nenabili tykani. Popravdě vubec nevim jak jim mam rikat, a tak je nijak neoslovuji. Svagrova si tyka s tchyni ale s tchanem ne. Kdo to mate podobne? Ja si to tedy beru dost osobne… :?

Já tchánům vykala dost dlouho, pak jsme jeli na dovolenou a potykali jsme si. Ale švagrová třeba z úcty stále vyká a to se s nimi zná déle než já. Než jsme si tykali, neměli od nás vnuka, tak jsem nemohla říct babičko, dědo. Nijak jsem je neoslovovala, řekla bych asi jménem a vy. Jako v práci.

Tejule
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 22.01.19 07:57

Netýkám ani nechci, po nějakých 8 letech mi to milostive nabídli a já Teda s dikem odmítla, jsem zvyklá na vykani…

Tichošlápek
Extra třída :D 12172 příspěvků 22.01.19 07:57

Moji rodiče vykaji každy svým tchanovcům cely život ;) někde je to tak zvykem. mne nabídli tykání naopak na první schůzce a fakt mi to nebylo příjemné. Ani teď mi to moc nejde přes pusu.

Dandinkaaa
Kecalka 193 příspěvků 22.01.19 07:57

Ja si s tchanem tykam, nejak to samo vyplynulo. S tchyni taky, ale po svatbe jsem se ji sama zeptala, jak ji mam rikat. Sama mi to nenabidla, ale vlastne byla rada, ze jsem se ji sama zeptala. :D

Planetka85
Kecalka 417 příspěvků 22.01.19 07:58

Asi by me to, byt Tebou, take dost mrzelo… Pamatuji si, ze babicka mela 4 deti a jen manzelce nejstarsiho syna nabidli tykani, ostatnim ne… Mou mamu to, jako snachu mrzelo a casto to zminovala… Ja to mam obracene - tykani mi tchanovci nabidli chvili po svatbe - pry, kdyz uz patrim do rodiny :-D nicmene ani po dvou letech jim netykam, prijde mi to nezdvorile - i jsem jim to takhle vysvetlila. Predpokladam, ze az prijdou deti, bude to jine a mozna se to zmeni, ale ted si uzivam, ze jim muzu projevovat uctu tim, ze vykam :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 07:59

Vykam. S diky jsem pred svatbou odmitla. Tchyni dost opovrhuji z duvodu toho, co udelala manzelovi.

ivašot.
Kelišová 7026 příspěvků 22.01.19 07:59

Jsme s chlapem 21 let a celou dobu si s tchánovcema vykám, tedy teď už jen s tchýní. Asi po 6 letech, když se nám narodilo první dítě, tak mi nějak vlažně nabídli tykání, ale já už jsem si na to po těch letech nějak netroufla, tak vykám dál. Ale my se vídáme opravdu párkrát do roka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 08:00

Ahoj, tchýně mi tykání nenabídla ani po 25 letech, to stejné tchán. Já jim vykám, oni mi od začátku tykají. To stejné ale funguje mezi manželem a mými rodiči – oni mu tykají, on vyká.
Osobně si to neberu vůbec, je mi to upřímně jedno, tchýni jsem neviděla už rok a půl.

Palomita
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 22.01.19 08:01

Jsme s manželem 10,5 roku, z toho 5,5 roku manželé a jeho maminka mi tykání nabídla asi po roce vztahu. Tou dobou už jsem čekala první dítko :) moji rodiče mu nabídli týkání hned při prvním setkání, to jsme spolu chodili asi 3 dny :lol:

Agrion
Závislačka 2854 příspěvků 22.01.19 08:01

Moje tchanovci jsou cizinci, takze to nemusim resit :lol: Zlata anglictina :lol: Ale mamka vykala tchanovcum cely zivot… i kdyz ke konci opecovavala uz nemohouci babicku… nikdy mi to neprislo zvlastni. Nemyslim, ze to ma co do cineni s kvalitou vztahu.

astoret
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 22.01.19 08:01

netykám, my máme v pohodě vztahy, i když tchýně občas do veho mluví, ale žijeme daleko, tak jednou za čas to přejdu, jedním uchem tam a druhým dovnitř..tykala jsem jim už před svatbou, neměla jsme s tím problém..

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2425 příspěvků 22.01.19 08:02

Také si vykáme,
tykání mi nabídnuto nikdy nebylo a asi bych to nevyužila, jednak je mezi námi velký věkový rozdíl (2 generace) a také ze zvyku. Díky dětem mám oslovování snažší -babičko a dědečku.

ivašot.
Kelišová 7026 příspěvků 22.01.19 08:02
@Tejule píše:
Netýkám ani nechci, po nějakých 8 letech mi to milostive nabídli a já Teda s dikem odmítla, jsem zvyklá na vykani…

Trochu jak u nás. Mě tykání „nabídli“ až když bylo po 6 letech první dítě na světě. Trochu mi to připadalo jako, když pořád doufali, že nebudu ta pravá a že není potřeba se se mnou nějak moc družit :mrgreen:

Elishka1
Závislačka 2953 příspěvků 22.01.19 08:03

Nenabidli a ani to nečekám, přišlo by mi to divné

divné mi i třeba přijde, ze nabízela tykani bývalá tridni ze stredni, radši jsem se tomu vyhnula, nešlo by mi to taky přes pusu

Příspěvek upraven 22.01.19 v 08:03

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Spisovatelku prý rozčílila vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >