Vynášení kočárku do schodů? Jaký kočárek koupit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
64
18.12.21 11:05

vynášení kočárku do schodů? jaký kočárek koupit?

Dobrý den :) Potřebovala bych poradit ve výběru kočárku. Sháním dvojkombinaci do města hlavně s lehčí konstrukcí (kvůli vynášení do schodů bez výtahu, kočárkárnu nemáme, do sklepa ho dávat nechci).
Je tu nějaká maminka, která byla v podobné situaci?
Poradíte mi, které by byly vhodné? Dekuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41
18.12.21 11:11

Koupili jsme Joie Versatrax, dle recenzi. Nemám zatím vyzkoušeno v praxi, termín mam v únoru. Lehký a za přijatelnou cenu a konstrukce se dá jednoduše složit a přihodit přes rameno. Nechtěla jsem investovat x tisic, chtěla bych i pak nosit, ale to zaleží na prckovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3999
18.12.21 11:14

Cely kocarek do schodu netaham. Vybrala jsem ACC design salsa air. Jednim elegantnim pohybem oddelim korbu od podvozku a druhym slozim podvozek. V jedne ruce nosim korbu s miminem, v druhem podvozek, ktery se slozi do takoveho obdelniku, zacvakne pojistkou a ma k tomuto pouziti madlo. Tezko se to vysvetluje, ale ucel plne stopro.
Zvaz jeste ten sklep, to by ti pak stacila jen nejaka vlozna taska..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
18.12.21 11:19
@VitaminC píše:
Cely kocarek do schodu netaham. Vybrala jsem ACC design salsa air. Jednim elegantnim pohybem oddelim korbu od podvozku a druhym slozim podvozek. V jedne ruce nosim korbu s miminem, v druhem podvozek, ktery se slozi do takoveho obdelniku, zacvakne pojistkou a ma k tomuto pouziti madlo. Tezko se to vysvetluje, ale ucel plne stopro.
Zvaz jeste ten sklep, to by ti pak stacila jen nejaka vlozna taska..

u nas se parkrat kradlo, proto mam strach davat do sklepa..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56502
18.12.21 11:34

Kolik máte pater? V minulém bytě jsem měla jen 8 schodů, a to jsem dávala skoro všecko. Ve druhém dvě patra a byla jsem vděčná za vložnou tašku. Ale jinak jsem velmi rychle začala děti převážně nosit, to bylo nejpohodlnější. Když už jsem potřebovala lehkej městskej kočár, měla jsem Peg Pérego Book, to se skládalo jednou rukou a dobře přenášelo, plus se to v MHD otočilo na pětníku. Ale stejně jsem víc preferovala teréňáky, které tu stabilitu nahání právě objemem a hmotností, takže víc neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
18.12.21 11:46
@ugluk píše:
Kolik máte pater? V minulém bytě jsem měla jen 8 schodů, a to jsem dávala skoro všecko. Ve druhém dvě patra a byla jsem vděčná za vložnou tašku. Ale jinak jsem velmi rychle začala děti převážně nosit, to bylo nejpohodlnější. Když už jsem potřebovala lehkej městskej kočár, měla jsem Peg Pérego Book, to se skládalo jednou rukou a dobře přenášelo, plus se to v MHD otočilo na pětníku. Ale stejně jsem víc preferovala teréňáky, které tu stabilitu nahání právě objemem a hmotností, takže víc neporadím.

ve tretim patre..taky to uz vidim na vloznou tasku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5421
18.12.21 11:53
@pablii píše:
ve tretim patre..taky to uz vidim na vloznou tasku

Vybrala bych kočárek s lehkou korbou s dobrým madlem, kde konstrukci složíš a necháš ve sklepě (myslím, že i zloděj to vyhodnotí jako nehodno krádeže, zvlášť, pokud bude konstrukce bytelná) a korbu s miminkem budeš přenášet do patra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
18.12.21 11:58

Když jsme bydleli v bytě, ve 2. patře bez výtahu, tak jsem kočárek nechávala dole v přízemí pod schody a mimčo si nahoru nosila jen ve vložné tašce. Ale byla to novostavba o devíti bytech, nikdy se tam nikomu nic neztratilo a to v tom prostoru pod schody měli někteří i dětská kola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28756
18.12.21 12:21

Do třetího patra kočár s dítětem nevytahnes, já sem ráda, že do toho třetího patra vynesu dítě, už když je ve vajíčku, tak mám občas problém :mrgreen: spíš bych volila nějakou tu vložnou tašku a podvozek nechat ve sklepě. Ono kočárky se stejně nějak moc nekradou, pokud nemáš nějaký luxusní model, dneska je to pomalu neprodejne zboží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
18.12.21 12:41

My koupili G mini grand. Levny, lehky, lehko se sklada a vydrzel pro obe deti. Prochazky, vylety, tezky nakup, vsechno zvladl. Jde prestavet na sportak, ale pak jsme dalsi sportak dokoupili, protoze nejde dat do lehu, je v nem dite jakoby ve “V”. Ale to byla mala dan za to, jak byl lehky a dobre slozitelny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2617
18.12.21 12:44

Netahat. Do třetího patra nejspíš stejně vypustíš duši. Ještě když k tomu budeš mít nákup a pod. Vybrat si vložnou tašku a nebo mít možnost korbu vycvaknout a nést jenom tu.
Kočárek dole zamknout zámkem a je.
Kočárky se kradou když jsou drahé a vcelku, jinak na ně dlabou. Obchody jsou plné kočárků za tisícovku a bazary plné hezkých (původně i dražších) kočárků, které nikdo nechce, protože proč by kupovali starý, když za stejné prachy mají nový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
18.12.21 13:03

U prvniho jsem nechavala podvozek v aute a nosila korbu s ditetem do 3 patra. U druheho jsem poridila autosedacku do lehu a uz nosila ditko jenom v ni, vydrzela 9 mes. Mela jsem i golfky, ktere sly do lehu a slozene jsem je prehodila pres rameno, nebo v nich dite vynesla. Bugaboo Bee, nebo Mclaren. Druhe dite jsem taky dost nosila v nositku, abych mela volne ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56502
18.12.21 13:14

Tři patra vláčet celej kočár fakt nedáš. Pokud bys to tahala nadvakrát, v jedné fázi budeš muset na jednom konci nechat dítě, nežli vytáhneš tu druhou. Minimálně půlku kočáru bych nechávala dole, možná bych se kousla a nechávala tam i celý, když nebudeš mít žádný extra luxus, nebála bych se (já mám třeba kočár ve sklepě v rámci pojistky). Jak to dělají ostatní mámy v domě, budeš tam jediná? A fakt doporučuju šátek nebo nosítko, popř. ring sling na vytažení dítka po schodech nahoru, pro mě to byla ta nejpohodlnější možnost (a využívám ji i u začínajícího chodce, než by se vyplácal sám nahoru a na ruce mě ho vláčet fakt nebaví, zvlášť, když mám v každé ruce plnou nákupn tašku). Vložná taška má zas tu vyhodu, že doma dítko naoblíkneš, odneseš dolů, jen dáš do kočáru, jezdíš a pak zas vyndáš a spící vyneseš nahoru vleže. Ono se to nezdá, ale průměrné půlroční dítě má klidně osm kilo a víc, ani nemrkneš. Když si k tomu přičteš váhu kočáru, tak to vyvláčet je fakt očistec. Vložná taška má třeba kilo-dvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1436
18.12.21 13:27

Vloznou tasku a batoh na zada, kocar nechat zamknuty dole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1436
18.12.21 13:28

Bydlím ve čtvrtém a děti mám dvě. Korbu jsem nosila max 3 týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat