Reklama

Výpadek clostilbegytu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lilian.white
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 23.08.18 18:24
Výpadek clostík

Ahoj holky dnes mi dr napsal clostylbegyt ale všude mi řekli ze nebude vůbec 8o ze si mám říct o něco jiného za nej, ale ze neví co ze nic není 8o dr mi řekl ze bude zase za dva tydny, v lékárně ze vůbec. Tak nevíte jak to je? Případně jestli bych sehnala na česky recept třeba v Německu? :nevim:

Přečtěte si článek: Clostilbegyt a otěhotnění: Když ovulace nepřichází

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 42158 příspěvků 23.08.18 18:26

Tamoxifen

Lilian.white
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 23.08.18 18:33

@ugluk je to samé? :potlesk:

tininas
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 23.08.18 18:33
@Lilian.white píše:
Ahoj holky dnes mi dr napsal clostylbegyt ale všude mi řekli ze nebude vůbec 8o ze si mám říct o něco jiného za nej, ale ze neví co ze nic není 8o dr mi řekl ze bude zase za dva tydny, v lékárně ze vůbec. Tak nevíte jak to je? Případně jestli bych sehnala na česky recept třeba v Německu? :nevim:

A jsi si jistá, že opravdu všude? Třeba taťka bere léky na cukrovku a taky mu v jeho „oblíbené“ lékarně řeknou, že není, ale o 7 km dál ho samozřejmě mají. :)

Navíc - opravdu ten „Clostík“ nepotřebuješ dřív než za 14 dní. Já ho brala nějak ze začátku mensturace, takže když mi ho gynekolog předepsal, tak jsem čekala skoro celý cyklus, tzn. 30 dnů.

Kskaja
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 23.08.18 18:34

Mně dr napsal za to Femaru

Lilian.white
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 23.08.18 18:34

@tininas Prý ho vůbec neposílají do ČR :roll:

Jj je to pravda, ze mám ještě fakt ty dva tydny čas :) tak uvidím pak a kdyžtak by jsem případně řešila :mrgreen:

Lilian.white
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 23.08.18 18:35

@Kskaja tak já ještě počkám teda :) jak není ještě ms tak nebudu plasit :D každopádně dekuju za rady ze je i neco za nej :mrgreen:

ugluk
Hvězda diskuse 42158 příspěvků 23.08.18 18:55
@Lilian.white píše:
@ugluk je to samé? :potlesk:

No, je to úplně stejný lék - antiestrogen - a účinek má stejný - stimulace vaječníků k růstu více folikulů. Ale zatímco Clostilbegyt mají doktoři v kolonce gynekologický lék, Tamoxifen mají pod onkologickým a proto o tom dost z nich neví a ani v lékárnách ho nenabídnou jako náhradu za lék se stejnou účinnou látkou. Ale CARy ho na stimulaci běžně předepisují, někde i radši než Clostilbegyt, protože tolik nesnižuje sliznici.

Lilian.white
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 23.08.18 19:05

@ugluk n jasně. Takže kdyby jsem v lékárně řekla ze vím o tyhle náhradě co je vlastně totéž tak by nemusel byt problém ani tam, což? :lol:

ugluk
Hvězda diskuse 42158 příspěvků 23.08.18 19:18

No to netuším, jestli oni ti ho mohou 1:1 dát, ale určitě ti ho může předepsat lékař, pokud mu řekneš, že Clostilbegyt není k sehnání.

Lilian.white
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 23.08.18 19:29

@ugluk dobře děkuji ;)

kristyn.g
Závislačka 2763 příspěvků 23.08.18 20:07

@Lilian.white mě doktorka v lednu snad předepsala clostil na x měsíců dopředu s tím že končí, že už nebude… jako náhrada prý bude nějaký jiný lék, který je tedy na něco jiného ale má podobné, neli lepší učinky, ale oficiálně je na něco jiného… tak bych řekla že je to tu, že už nebude..

Lilian.white
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 24.08.18 08:18

@kristyn.g to mi prave taky řekli v lékárně  :(

histep
Závislačka 3074 příspěvků 24.08.18 11:28

@Lilian.white Tak vzhledem k tomu, že přerušení dodávek trvá od 15.3. a ani SUKL neví, kdy budou obnoveny, tak bych moc nevěřila doktorovi, co ti tvrdí, že za dva týdny bude.
A vzhledem k tomu, že podle SUKLu žádná náhrada není, tak ti to v lékárně sami za nic jiného nevymění.

http://www.sukl.cz/…rt/index.php?…

Michaela.9196
Povídálka 15 příspěvků 24.08.18 11:45

On je clostilbegyt nedostupný uz od března? :think: :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama