Vypasované oblečení/Tvarované oblečení

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
25.11.21 19:33

Vypasované oblečení/Tvarované oblečení

Ahoj, kam chodíte pro oblečení, které má tvar? Tím myslím třeba obyčejný kardigan na zip/knoflíky, který kopíruje tvar těla? Nebo kabát, který drží tvat a není přepůlený pouze páskem? Mám plné zuby beztvarých, oversized modelů. Mám pocit, že už vůbec neumí ušít normální lichotivé oblečení, jenom pytel. Jsem ochotná si i připlatit. Děkuji moc za tip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
443
25.11.21 19:49

To se sem s dovolením připíchnu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5963
25.11.21 19:50

Já taky! :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3076
25.11.21 19:57

Ja jsem driv takove kupovala v camaieu a i z bonprixu mam treba krasne tvarovany kabat bez pasku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2428
25.11.21 20:03

Je zázrak na něco takového narazit. Taky si počkám na doporučení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17871
25.11.21 20:14

Kabaty jsu fajn ty které mají v pase z vnitřní strany gumu na stáhnutí, dneska jsem jeden brala v tchibo a jinak nevím, ted je moda oversize, čím víc tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6278
25.11.21 20:24

Co mi ten bídák zlikvidoval Pietro Filipi, tak taky trochu tápu, kde dopňovat šatník :nevim:
Ale většinou stačí jen hledat…nemám pocit, že by všude byl beztvaré oversized modely. Celkem normálně jsem si nakoupila šaty v Orsay, Rezerved.

Co teda už několik let nemůžu sehnat, to je propínací svetřík vypasovaný (právě ne ten veliký dlouhý babkovský kardigan, ale prostě normální délku a lichotivý střih) - to snad neexistuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7385
25.11.21 20:26
@rajskáomáčka píše:
Ahoj, kam chodíte pro oblečení, které má tvar? Tím myslím třeba obyčejný kardigan na zip/knoflíky, který kopíruje tvar těla? Nebo kabát, který drží tvat a není přepůlený pouze páskem? Mám plné zuby beztvarých, oversized modelů. Mám pocit, že už vůbec neumí ušít normální lichotivé oblečení, jenom pytel. Jsem ochotná si i připlatit. Děkuji moc za tip.

Neodpovím ti na tvoji otázku, jen obecně..
Ušít to umí, ale…
V okamžiku, kdy se budou výrobci vyrábět vypasované kabáty, tak do nich oblečou méně lidí. Navíc, budou mít více švů, tj. zase o něco dražší výroba ( o spotřebě materiálu ani nemluvě). A zákazníci chtějí co nejlevnější zboží…
A výrobce chce vyrobit co nejjednodušším způsobem co nejvíce zboží. Proto se spousta oblečení vyrábí ve velikostech S-M-L místo 36-38-40-42.
Dříve se „SML“ používalo na věci z pletenin, za chvilku se budou používat i na ty kabáty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17871
25.11.21 20:31
@Brontik píše:
Neodpovím ti na tvoji otázku, jen obecně..
Ušít to umí, ale…
V okamžiku, kdy se budou výrobci vyrábět vypasované kabáty, tak do nich oblečou méně lidí. Navíc, budou mít více švů, tj. zase o něco dražší výroba ( o spotřebě materiálu ani nemluvě). A zákazníci chtějí co nejlevnější zboží…
A výrobce chce vyrobit co nejjednodušším způsobem co nejvíce zboží. Proto se spousta oblečení vyrábí ve velikostech S-M-L místo 36-38-40-42.
Dříve se „SML“ používalo na věci z pletenin, za chvilku se budou používat i na ty kabáty…

tak ale označení SML se na kabaty už používá? zrovna dneska jsem stála u stojanu s kabatem s přemýšlela jaká velikost to L vlastně je. Bylo to v tchibu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7385
25.11.21 20:32
@vulpes píše:
Co mi ten bídák zlikvidoval Pietro Filipi, tak taky trochu tápu, kde dopňovat šatník :nevim:
Ale většinou stačí jen hledat…nemám pocit, že by všude byl beztvaré oversized modely. Celkem normálně jsem si nakoupila šaty v Orsay, Rezerved.Co teda už několik let nemůžu sehnat, to je propínací svetřík vypasovaný (právě ne ten veliký dlouhý babkovský kardigan, ale prostě normální délku a lichotivý střih) - to snad neexistuje :nevim:

I tady platí, že je jednodušší nechat uplést „rouru“, než to nechat vytvarovat. Ty stroje to dokážou, ale zase kdo to zaplatí…
Protože než upleteš jeden tvarovaný, máš 2 nebo 3 rovné…
Mimochodem, zrovna nedávno se nás ve firmě jeden člověk ptal, jestli nevíme o pletárně tady v Čechách, že ta, co tam pletli, končí (díky vládo za 3 sezony zavřené krámy a podporu malého podnikání :? )…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7385
25.11.21 20:35
@debra.morgan píše:
tak ale označení SML se na kabaty už používá? zrovna dneska jsem stála u stojanu s kabatem s přemýšlela jaká velikost to L vlastně je. Bylo to v tchibu.

No, co k tomu dodat… na kabat, co bude mít tvar „krabice“ budou stačit 3 velikosti na celou populaci… :?
U tvarovaného by jich museli použít výrazně více, jak jsem psala výše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6461
25.11.21 21:17

Sije se tak, aby se toho naflákalo co nejvic, levne a rychle, aby to zvladly usit nekvalifikovane sicky- a proto se sesivaji netvarovane ctverce z mizernych materialu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20547
25.11.21 21:57
@rajskáomáčka píše:
Ahoj, kam chodíte pro oblečení, které má tvar? Tím myslím třeba obyčejný kardigan na zip/knoflíky, který kopíruje tvar těla? Nebo kabát, který drží tvat a není přepůlený pouze páskem? Mám plné zuby beztvarých, oversized modelů. Mám pocit, že už vůbec neumí ušít normální lichotivé oblečení, jenom pytel. Jsem ochotná si i připlatit. Děkuji moc za tip.

za mě doporučuji Atomrat, mam od nich softshellovou bundu , krásný vypasovaný střih a kvalitní česká výroba, opravdu perfektní provedení
mají i kabáty a jiné věci.

na perfektní střihy bych pohledala české značky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1116
25.11.21 22:34

Zkus Orsay. Nebo Bonprix, tam mají všechno :lol:

Nebo švadlenu. Já velmi často hledám něco,
co se zrovinka nevyrábí, tak si to nechávám ušít. Ty věci mi dlouho vydrží, ale já obecně nechodím oblečená dle poslední módy. Když jsou v módě volány, tak já chodím bez volánů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
26.11.21 00:40

Jo, s tím mám problém. Často věci upravuji. Vypasované věci nacházím v sekáčích, v normalním obchodě už téměř nenakupuji. Kdysi se mi líbilo v Orsay, teď už se mi tam dlouho nic nelíbilo. Nedám 2 litry za šaty, které mi trochu sedí.
Ted jsem si pořídila v akci (za 500) několik šatů Isabella od Lady V. Ty sedí naprosto perfektně. Ale není to každého styl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat