Vyplacení porodného mám nárok

13.4.20 12:13

Vyplacení porodného mám nárok

Holky já žiju asi celou dobu ve velkým omylu, myslela jsem že na porodné mají nárok všichni :think: jak tak čtu internet tak koukám že ani já na něj mít nárok nebudu :? Čekáme v červenci mimi, já jsem na neschopence, žiju s přítelem, manželé sice nejsme, ale chodí normálně do práce, teď je sice na 60% kvůli situaci ve světě, ale jinak normálně maká. Takže budem asi bez porodného :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2389
13.4.20 12:17

To už platí několik let, že se to odvíjí od platu rodičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
492
13.4.20 12:19

Porodné je dle výše platu. Tak samo mateřská.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.20 12:20

@mamina2017 tak já se o to dřív nějak nezajimala, čekám první mimčo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2389
13.4.20 12:27

Já taky čekala v r.2017 své první a bohužel i poslední dítě a věděla jsem to ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2388
13.4.20 12:28

@Kristeeeen No jo, bohužel rodíš v době, kdy jsou podporováni neschopní a podvodníci. Snad Covid otevře systému oči, že se plno věcí dělalo špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
13.4.20 12:29
@Kristeeeen píše:
Holky já žiju asi celou dobu ve velkým omylu, myslela jsem že na porodné mají nárok všichni :think: jak tak čtu internet tak koukám že ani já na něj mít nárok nebudu :? Čekáme v červenci mimi, já jsem na neschopence, žiju s přítelem, manželé sice nejsme, ale chodí normálně do práce, teď je sice na 60% kvůli situaci ve světě, ale jinak normálně maká. Takže budem asi bez porodného :D

Jo ještě před šesti lety jsem si myslela to samé :D. Takže nejsi sama :). A taky me i docela štve, že nemáme nárok, jsme oba pracující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.20 12:32

@EvieK no jako mazec, v tom případě to dostávají jen cikáni :think: nebo matky samoživitelky (což tuhle možnost chápu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3022
13.4.20 12:35

Pracujici rodice nemaji narok vubec na nic krome ulevy na danich. Uz ti ani nedaji prednost ve skolce pokud jste pracujici. Pokud dite nemakacenka je starsi nez tvoje, tak mas smulu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
492
13.4.20 12:37
@elinka90 píše:
Pracujici rodice nemaji narok vubec na nic krome ulevy na danich. Uz ti ani nedaji prednost ve skolce pokud jste pracujici. Pokud dite nemakacenka je starsi nez tvoje, tak mas smulu :zed:

Toho se taky bojím. Nefachčenka mají nárok na vše. Pracující na nic - ti si musí našetřit. :zed:
Bych byla pro, kdyby veškeré nároky měly teď pracující, to by byla fajn změna. Ti co posledních 5 let brali dávky (rozuměj hmotnou nouzi, peníze na bydlení) - od 1.5. nic, za 5 let jsi měl spoustu možností, jak si zajistit práci (atd), vzdělat se atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
13.4.20 12:37
@elinka90 píše:
Pracujici rodice nemaji narok vubec na nic krome ulevy na danich. Uz ti ani nedaji prednost ve skolce pokud jste pracujici. Pokud dite nemakacenka je starsi nez tvoje, tak mas smulu :zed:

Jo to už všechno vím a raději se k tomu nevyjadřuji. Stejně 60% děti je zapsaných ve školce jen aby brali pořád dávky :-). A pak do školy nechodí a zbytečně zabírají místo potřebným.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
13.4.20 12:39
@FraDeu píše:
Toho se taky bojím. Nefachčenka mají nárok na vše. Pracující na nic - ti si musí našetřit. :zed:
Bych byla pro, kdyby veškeré nároky měly teď pracující, to by byla fajn změna. Ti co posledních 5 let brali dávky (rozuměj hmotnou nouzi, peníze na bydlení) - od 1.5. nic, za 5 let jsi měl spoustu možností, jak si zajistit práci (atd), vzdělat se atd.

Tak pro tohle by byli asi všichni pracující upřímně. Je to nefér no, někdy si říkám či se nevykašlat na práci a jít na dávky, když se mají tak dobře :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71446
13.4.20 12:53
@Kristeeeen píše:
@EvieK no jako mazec, v tom případě to dostávají jen cikáni :think: nebo matky samoživitelky (což tuhle možnost chápu)

Já upřímně nechápu ani tu… podporovat někoho kdo sám dítě neuživí a ještě laxně vybírá otce. Zrušila bych porodné úplně a hotovo, místo toho by si třeba pracující mohli odečíst v tom roce, co se dítko narodí, nějakou zajímavou sumu z daní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3934
13.4.20 12:55
@FraDeu píše:
Porodné je dle výše platu. Tak samo mateřská.

Neni pravda. Porodne jsou fixni castky bez ohledu na prijem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2388
13.4.20 12:56
@Kristeeeen píše:
@EvieK no jako mazec, v tom případě to dostávají jen cikáni :think: nebo matky samoživitelky (což tuhle možnost chápu)

Kolik je opravdových samoživitelek v ČR? Dvě? Tři?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama