Vyplatit sestru? Nebo jak postupovat?

  • Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
132
27.6.17 16:53

Vyplatit sestru? Nebo jak postupovat?

Zdravím dámy, chci se poradit..třeba jste to některá řešila a máte zkušenost.
S manželem bydlíme u mé mamky v rodinném domě, který je po smrti babičky napsán na ni. Máme v plánu nějaké rekonstrukce, ale problém je, že nechceme investovat do něčeho co nám vlastně nepatří. Dohodli jsme se tedy s mamkou, že by si daly z domku udělat dva byty. Hypotéku by jsme platily napůl. Napsalo by se to na nás a mamka by tam měla věcné břemeno. Ale co se sestrou? Ve spol. domácnosti nebydlí a padl návrh, že na ni přepíšeme kus pozemku, který je oddělen a jeho hodnota je 300000,– a 300000,– by dostala v hotovosti. Ta si ale nárokuje 500000,– a pozemek, na což prostě peníze mít nebudeme. Mamka to tedy pustila hlavou a dala druhý návrh: že mamku vyplatíme 12000000,– ona si koupí byt a ten bude jednou patřit sestře. Problém by byl vyřešen, ale takovou hypotéku, abychom měli i na rekonstrukci neudeme schopni splácet :nevim: Říkáte si, bylo by jednodušší a levnější postavit si vlastní, ale já to tam mám ráda, je to na super místě, mimo hlavnì silnici, na kopci, okolo jen pole a krásná příroda a svých 5 kočičáku nemohu někde stěhovat. A hlavně když odejdeme, máma to stejně prodá, protože je dům pro jednoho zbytečně velký a sama by inkaso nezvládla platit se svým platem :nevim: a to nechci dopustit :P nemáte zkušenost?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33319
27.6.17 17:00

@Simuška123 No, když to vezmeš kolem a dokola tak dům je maminky a sestra i nemá co nárokovat :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12862
27.6.17 17:00

Já to moc nechápu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
27.6.17 17:09

@Simuška123 A co to rozdělit na dva byty i katastrálně. Jeden byt bude mamky a druhý váš?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
27.6.17 17:10
@arinecka píše:
@Simuška123 No, když to vezmeš kolem a dokola tak dům je maminky a sestra i nemá co nárokovat :nevim:

No…
Málokterá matka chce ohrozit vztahy s dítětem kvůli majetku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
132
27.6.17 17:13

Přesně! Ale stejně jednou,„nedejbože“ až tu maminka nebude, bude sestra chtít vyplatit, proto jsem toto chtěli vyřešit už teď. (Aby byl od ní klid) vždy půjde o penězích

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
32079
27.6.17 17:13

Tak jedině nechat udělat odhad domku před rekonstrukcí a vyplatit sestru polovinou.Aby nebyly dohady, jestli vy chcete dát 300 tisíc a ona chce půl milionu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
27.6.17 17:15
@Simuška123 píše:
Přesně! Ale stejně jednou,„nedejbože“ až tu maminka nebude, bude sestra chtít vyplatit, proto jsem toto chtěli vyřešit už teď. (Aby byl od ní klid) vždy půjde o penězích

Tomu se nemůžeš úplně divit. Málokdo by byl tak velkodušný, aby překousl, že rodič dá sourozenci dům a jemu nic.
Představ si to u svých dětí - jednomu bys dala dům a druhému napískat?

Pokud si tvoje mamka nechán ějaký podíl na domě, stejně bude sestra dědit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
27.6.17 17:17

Já třeba znám případ, kdy rodiče dali jednomu dítěti dům po babičce a druhému napsali svůj dům a myslí si, jak to nevyřešili. Jenže ten druhý sourozenec chce taky bydlet a musel si vzít hypo na byt. K čemu mu je, že „má dům“. Rodiče tu můžou být dalších dvacet let a on o ně určitě nechce přijít.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
132
27.6.17 17:23

@Bábrdl já vím, ale sestra vidí vše jen černobíle. Nedokáže se s námi rozumně dohodnout, ma jen svou pravdu, ale uz nevidi kdo na tom pozemku dře. Ona se odstehovala dobrovolne, aby tam nemusela nic delat a koneckoncu, kdyz budeme zit spolecne, budu to ja, kdo se o maminu bude starat. Ja ji nezazlívám, že bude něco chtít, to vůbec ne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.6.17 17:24

Sestra to meli podobne, zijou u tchana(otce manzela) pristavovali dum nahoru a cely spodek opravili pro nej, hypoteka dost vysoka, jak na novostavbu.. tak celkem logicky je dum psany na ne, na sestru nic.. kdyby chtela mohla to tak mit taky.. otci by dum za chvili spadl na hlavu kdyby ho oni neopravili :nevim:
vim, ze se mluvilo o tom, ze kus zahrady napisou na sestru bylo by to tak kolem 600m2 asi, ale ten je stejne neprodejny protoze by se muselo jet pres jejich zahradu, tak nevim jestli to nakonec udelali, myslim, ze ne..

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
27.6.17 17:26

:mrgreen: na sestru moji sestry manzela neni psano nic, abych byla presna :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit
36556
27.6.17 17:27
@monrom píše:
@Bábrdl Myslím, že mnohem nespravedlivější je, když jednomu vnoučeti ze dvou sourozenců „věnuje“ babička svou půlku dvougeneračního domu a druhou půlku přepíšou rodiče na toho samého syna a druhému vyplatí (rodiče!) pouze zlomek hodnoty jedné půlky. Celý barák je po kompletní rekonstrukci, financované rodičema.

Ono je to skoro vždycky nespravedlivé, když to není půl na půl. :nevim:
Ten mnou popsaný případ taky dělá v rodině zlou krev. Jeden sourozenec si žije s rodinou bez hypo, druhé v malém bytě s hypo a ještě poslouchá, jak „dostal barák“.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
132
27.6.17 17:32

@Saatine Prodejný by byl tak za 1500000 vcetne pozemku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
132
27.6.17 17:36

@monrom právě proto jsme se nechtěli do rekonstrukce pouštět dokud to není vyřešené. Jsme si vědomi toho, že bychom tomu zvedli hodnotu.
Musíme si ještě sednout a probrat to a v horším případě hold sbalíme kočky a půjdeme.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný