Výpočet týdnu po ket

Anonymní
7.7.21 13:39

Výpočet týdnu po ket

Ahoj holky, prosím Vás jsem v tomto asi úplně blbá, můžete mi poradit. 12.6 proběhl ket, zítra mám jít na ultrazvuk jestli je vše v pořádku. Chci se zeptat kolikátý týden jsem? Mělo už by jít vidět srdíčko. Internet mi ukazuje 6+4, ale je to podle poslední menstruace a nevím jestli se to tak správně počítá. Moc děkuji (anonym nechci, aby to věděl někdo z okolí)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4619
7.7.21 13:43

Vždycky je to podle poslední menstruace. Kdyby to mělo být podle početí, tak se nikdo nedopočítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
7.7.21 14:15

Dle mých informací si v den transferu 2+stáří zavedeného embria.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21446
7.7.21 15:12

Pokud jsi měla ket v nativu, tak od poslední menzes. Pokud ho máš řízený hormonálně, tak ode dne ket odečteš stáří embrya + 14 dní a tento den použiješ jako první den cyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21446
7.7.21 15:13
@Čičorečka píše:
Vždycky je to podle poslední menstruace. Kdyby to mělo být podle početí, tak se nikdo nedopočítá.

U KETu je to jinak, ten se nemusí dělat v den ovulace, ale kdykoliv to výška sliznice dovolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
7.7.21 16:56
@Janli píše:
U KETu je to jinak, ten se nemusí dělat v den ovulace, ale kdykoliv to výška sliznice dovolí.

Jak jinak? Říkám, že početí (embryotransfer), nerozhoduje. Vždycky se těhotenství počítá od poslední menstruace. Minimálně do prvního screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21446
7.7.21 20:25
@Čičorečka píše:
Jak jinak? Říkám, že početí (embryotransfer), nerozhoduje. Vždycky se těhotenství počítá od poslední menstruace. Minimálně do prvního screeningu.

U hormonálně řízenýho ketu ne. Ten se s menzes a ovulací většinou neshoduje. Používá se fiktivní datum menzes, jinak by to totiž nevycházelo. Spousta žen má menzes velmi nepravidelnou nebo žádnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4864
7.7.21 20:41

Tady je přímo kalkulačka :) https://dvecarky.cz/…e-transferu/ - dá se využít i termín dle MS, ale jak psáno výše, nesmí se to lišit moc. Já třeba mívám ovulaci až 27-29DC někdy, tak kdybych měla nativ, byl by to celkem rozdíl :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat