Výpověď dohodou v těhotenství

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Satiaa
Povídálka 22 příspěvků 31.08.19 14:48
Výpověď dohodou v těhotenství

Ahoj holky já jsem podepsala dohodu o skončení pracovního poměru dohodou k 31.8. 2019. Jsem 9tt holky v práci mi říkaly, že i když to podepíšu budu v ochranné lhůtě a můžu jít na nemocenskou, ale já jsem se pak ještě radila se sestrou a ta mi řekla, že je všechno jinak a že budu muset na ÚP a dostanu i menší finanční obnos. Jsem jelito no co si budem.. :roll: Dala jsem na rady holek v práci a ted tu ležím a jsem z toho nešťastná, protože se bojím aby jsme všechno finančně utáhli s přítelem a kolik bych případně dostávala z ÚP? Já vim, že je to 60% z platu ale prý se to po dobu několika měsíců mění a částka se snižuje.
Předem děkuji za odpověď. :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Claree
Kecalka 309 příspěvků 31.08.19 14:55

@Satiaa tak to si udělala opravdu kravinu, protože nebudeš mít nárok na mateřskou, jelikož ochranná lhůta je 180 dní, takže na to nedosáhneš.. To samé, když budeš na pracáku, také nebudeš mít nárok na mateřskou a plus jak píšeš částky na podpoře se pak snižují.. Být tebou tak si rychle najdu novou práci a snažím se do konce zkušebky ututlat, že jsem těhotná, po zkušebce tě vyhodit za to, že jsi těhotná nemůžou a ty budeš mít nárok na mateřskou.. Na mě šlo těhu břicho vidět až kolem 6tého měsíce :palec:

Satiaa
Povídálka 22 příspěvků 31.08.19 15:05

@Claree
Nebudu mít nárok na mateřskou, i když mám odpracováno 2 roky? :roll: No já chtěla holkám v práci vyhovět pracovala jsem ve školce jako asistentka pedagoga a říkaly mi, že kdyz půjdu na nemocenskou nebudou moci přijmout nového pracovníka, což tam prostě bez další nejde. Protože jsem měla dotované místo a tak… Takže jsem jim chtěla vyhovět co nejvíc a nakonec jsem uškodila hlavně sama sobě. :( No kdyz ono je to těžké, už teď mám problém udržet v sobě jakékoli jídlo, po všem je mi zle.

Šáruší
Kelišová 5157 příspěvků 31.08.19 15:13

No, pěkně s tebou vypekly. Takže pokud chceš jít na nemocenskou, tak hned v pondělí k doktorovi a vystavit neschopenku, protože můžeš nastoupit do tuším do tří dnů od konce pracovného peměru. Prvních 14 dnů budeš doma zadarmo a pak už ti to bude platit sociálka. Teď mateřské, kdy přesně máš psaný v průkazce termín porodu?

Claree
Kecalka 309 příspěvků 31.08.19 15:20

@Satiaa no musíš splňovat jak to, že máš odpracováno 2 roky, tak se musíš vejít i do té ochranné lhůty 180 dní, když jsi nezaměstnaná víš :( já jsem v práci řešila něco podobného, takže mám o tom přehled, nastoupila jsem do nové práce v lednu a 14 dní na to jsem zjistila, že jsem těhotná, šéfovi jsem to řekla ve zkušebce, ptž jsem mu nechtěla lhát, chtěl mě vyhodit a nakonec jsme se domluvili, že mi dá smlouvu na určitou do konce května, já odešla v půlce května marodit a 1.8. jsem nastoupila na mateřskou, takže tak..

Opravdu věřím, že jsi teď v hrozné situaci, ještě když ti není dobře, ale nová práce by pro tebe byla úplně nejlepší řešení :? Ale nechápu, když jsi takhle na začátku těhotenství, že jsi chtěla jít hned marodit? Ještě, když jsi pracovala ve školství :think: Mě blbě sice nebylo, ale měla jsem zase jiné problémy atd a vydržela jsem do 5 měsíce a to jsem byla 6-9h v práci na nohách, že jsem si kolikrát nesedla ani na půl hoďky :palec:

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 31.08.19 15:23
@Satiaa píše:
@Claree
Nebudu mít nárok na mateřskou, i když mám odpracováno 2 roky? :roll: No já chtěla holkám v práci vyhovět pracovala jsem ve školce jako asistentka pedagoga a říkaly mi, že kdyz půjdu na nemocenskou nebudou moci přijmout nového pracovníka, což tam prostě bez další nejde. Protože jsem měla dotované místo a tak… Takže jsem jim chtěla vyhovět co nejvíc a nakonec jsem uškodila hlavně sama sobě. :( No kdyz ono je to těžké, už teď mám problém udržet v sobě jakékoli jídlo, po všem je mi zle.

Tak ale to není tvůj problém. Normálně jsi mohla jít na PN a nazdar. Jinak to s tím pracovníkem tak úplně pravda není. Já taky odešla na PN a pak mateřskou a normálně za mě pracovala zástupkyně.

Satiaa
Povídálka 22 příspěvků 31.08.19 15:23

@Šáruší Opravdu to tak jde? A melo by to vše být ok? To by bylo super kdyby to takhle šlo a kam potom s tou neschopenkou?
Děkuji za odpověď :)

Šáruší
Kelišová 5157 příspěvků 31.08.19 15:25

Jinak, pokud jsi k dnešku ukončený 8. týden minimálně, k tomu na mateřskou můžeš nastoupit 8 týdnů před porodem, to je 16.týdnů. Ochranná lhůta je 180 dnů, což je 25 týdnů a kousek, tak je to dohromady 41 týdnů, těhotenství je 40 týdnů, na mateřskou budeš mít nárok, vyjde to o chlup, nastoupit musíš bezpodmínečně hned 8 týdnů před porodem a na mateřskou mít nárok budeš. Dá se nastoupit kdykoliv mezi 6-8 týdnů před porodem, ta musíš těch 8 týdnů. Až budeš vědět přesný termín v porodu z průkazky, bude se to dát spočítat přesně.

Satiaa
Povídálka 22 příspěvků 31.08.19 15:25
@P4ja píše:
Tak ale to není tvůj problém. Normálně jsi mohla jít na PN a nazdar. Jinak to s tím pracovníkem tak úplně pravda není. Já taky odešla na PN a pak mateřskou a normálně za mě pracovala zástupkyně.

Já vím, jenže já jsem moc hodný člověk no co mysli na všechno a na všechny a pak se mi to takhle vyplácí…

Claree
Kecalka 309 příspěvků 31.08.19 15:26

@Satiaa no marodit jít můžeš, ale budeš muset zůstat až do porodu na nemocenské a po porodu, budeš hned čerpat rodičovský příspěvek ;)

Šáruší
Kelišová 5157 příspěvků 31.08.19 15:27
@Satiaa píše:
@Šáruší Opravdu to tak jde? A melo by to vše být ok? To by bylo super kdyby to takhle šlo a kam potom s tou neschopenkou?
Děkuji za odpověď :)

Jo https://www.e15.cz/…arok-1360882

hele, je to dokonce 7 dnů, takže hned v pondělí k doktorovi a vystavit neschopenku. Předpokládám, že bývalému zaměstnavateli ji donést, ale to nevím jistě, někdo další poradí víc.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 31.08.19 15:27

@Satiaa
Musíš splňovat dvě podmínky - nemocenské pojištění alespon 270 dnů za poslední dva roky, to máš a druhá - být buď zaměstnaná, nebo v ochranné lhůtě, ta trvá maximálně 180 dnů a do té doby bys musela nastoupit na mateřskou. Na tu nastupuješ 6-8 týdnů před porodem.

To ti hodně těžko vyjde :think:.

Kdy máš termín porodu?

Já to měla trošku podobné, dala jsem výpověď a chvíli na to zjistila, že jsem těhotná, jenže kvůli zdravotním problémům jsem musela hned na neschopenku… takže v nové práci jsem se dohodla, že nenastoupím (nakonec jsem tam začala pracovat v půl roce malého)… těsně mi to vyšlo, ale já měla klasickou výpovědní dobu no…

Claree
Kecalka 309 příspěvků 31.08.19 15:27

@Šáruší no tak to vyjde opravdu jen o chlup teda :lol:

Šáruší
Kelišová 5157 příspěvků 31.08.19 15:27
@Claree píše:
@Satiaa no marodit jít můžeš, ale budeš muset zůstat až do porodu na nemocenské a po porodu, budeš hned čerpat rodičovský příspěvek ;)

to není pravda, má nárok na mateřskou

Šáruší
Kelišová 5157 příspěvků 31.08.19 15:29
@Satiaa píše:
Já vím, jenže já jsem moc hodný člověk no co mysli na všechno a na všechny a pak se mi to takhle vyplácí…

krom toho marodění ještě můžeš na pracák a dostávat podporu, s tím, že jsi jako uchazeč o zaměstnání, ale těhotná práci jen tak nesežene. Nebudeš omezená vycházkama, budeš zase chodit na pracák, vyber, co se ti zdá lepší.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama