Výpověď o obchodním zastoupení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

heidynka
Povídálka 45 příspěvků 24.04.18 09:22
Výpověď o obchodním zastoupení

Ahojky, začátkem měsíce jsem podepsala smlouvu o obchodním zastoupení pro jednu nebankovní společnost. Ještě jsem ale nezačala, protože bylo málo volná, až dnes jsem domluvená s manažerem.

Pracovní situace se změnila a mám málo času, volna, dělám 12h denní noční 4-5× týdně a jednoduše to nedávám abych měla ještě nějakou bokovku.

Ve smlouvě mám, že výpovědní lhůta je pro první rok 1 měsíc. Chci se zeptat, zda lze sjednat i nějakou výpověď dohodou?

Otázka 2: kde najdu vzor pro výpověď? Nikde na netu není k nalezení. Pokud máte zkušenosti s tímto, prosím napište mi jak má výpověď vypadat?

Děkuji velmi pěkně :srdce:

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18562 příspěvků 24.04.18 09:26

Ty nemáš zkušební dobu?

heidynka
Povídálka 45 příspěvků 24.04.18 09:50

O zkušebce ve smlouvě není ani ň. Je na dobu neurčitou. Výpověď mohu podat kdykoliv, i dohodou (no na to sezptam dneska manažera, bylo by lepší dohodou, protože ten měsíc stejně nedokážu vyvinout nějakou činnost skrz práci).

Já ale vůbec nevím jak taková výpověď má správně vypadat, páč na netu nic není vůbec :oops:

heidynka
Povídálka 45 příspěvků 24.04.18 14:26

Tak už je to vyřešeno :)

eumedon
Extra třída :D 12657 příspěvků 25.04.18 08:45
@heidynka píše:
Ahojky, začátkem měsíce jsem podepsala smlouvu o obchodním zastoupení pro jednu nebankovní společnost.

Takže to není pracovní smlouva, ale smlouva o obchodním zastoupení podle § 2483 ObčZ.

@heidynka píše:
Ještě jsem ale nezačala, protože bylo málo volná, až dnes jsem domluvená s manažerem.

Pracovní situace se změnila a mám málo času, volna, dělám 12h denní noční 4-5× týdně a jednoduše to nedávám abych měla ještě nějakou bokovku.

Ve smlouvě mám, že výpovědní lhůta je pro první rok 1 měsíc. Chci se zeptat, zda lze sjednat i nějakou výpověď dohodou?

Bez ohledu na to, o jakou smlouvu jde, výpověď dohodou sjednat nelze, a to z toho důvodu, že výpověď dohodou je podobný nesmysl, jako prasopes. Výpověď je totiž jednostranné oznámení jedné strany druhé straně, že nemá zájem na pokračování smluvního vztahu, zatímco dohoda je oboustranné vyjádření vůle obou stran. Dohodnout se však lze na čemkoliv, s čím souhlasí obě strany, pokud to neodporuje zákonu (a pokud to dává smysl, což „výpověď dohodou“ nedává).

Dohoda o ukončení smluvního vztahu není výpověď, neboť dohoda je souhlasným vyjádřením vůle (nejméně) dvou stran, zatímco výpověď je vyjádřením vůle jedné strany.

@heidynka píše:
Otázka 2: kde najdu vzor pro výpověď? Nikde na netu není k nalezení. Pokud máte zkušenosti s tímto, prosím napište mi jak má výpověď vypadat?

Vzor není třeba. Je nutno identifikovat kdo dává výpověď, komu dává výpověď, identifikovat smlouvu, která se vypovídá a napsat, že tuto smlouvu vypovídáte (či že dáváte výpověď té smlouvy).

ObčZ, § 2510 - Výpověď obchodního zastoupení

(1) Je-li obchodní zastoupení ujednáno na dobu neurčitou, lze je vypovědět. Výpovědní doba je pro první rok trvání obchodního zastoupení jeden měsíc, pro druhý rok dva měsíce a pro třetí rok a další roky tři měsíce; k ujednání kratší výpovědní doby se nepřihlíží. Ujednají-li strany delší výpovědní dobu, nesmí být doba, kterou je vázán zastoupený, kratší než doba, kterou musí dodržet obchodní zástupce.

(2) Výpovědní doba končí posledním dnem kalendářního měsíce.

Takže v prvním roce začne běžet výpovědní doba prvním dnem měsíce následujícího po doručení výpovědi a skončí posledním dnem téhož měsíce.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběhy amerických vrahů: Ted Bundy byl chytrý hezoun. A také nekrofil a sadista

Minimálně třicet obětí za pouhopouhých pět let. To je statistika jednoho z... číst dále >

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama