Výpověď s problémy

Anonymní
9.3.17 08:45

Výpověď s problémy

Ahoj,
dnes bych ráda dala v práci výpověď, hlavně kvůli už dá se říct šikaně od mojí nadřízené. Bohužel v práci i bydlím, strhává se mi nájemné z platu. Mám ve smlouvě dvouměsíční výpovědní lhůtu. Bojím se, že po podání výpovědi mě za trest ihned vyhodí i z bydlení, že mi řeknou řeknou ať teda jdu hned když chci. Jde o dobře situované, bezohledné zaměstnavatele, jsem pro ně nic. Novou práci od června už mám zhruba sehnanou, ale bydlení ne a bude a je to problém, mám psy a nikde je nechtějí. Je nějaký způsob jak zabránit tomu, aby zaměstnavatel dodržel výpovědní lhůtu ty dva měsíce?
Děkuji :(

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

9.3.17 08:46

A smlouvu na ten byt máš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.17 08:47

EDIT: Omlouvám se, samozřejmě jak zabránit aby nedodržel výpovědní lhůtu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.3.17 08:49
@angelsface píše:
A smlouvu na ten byt máš?

Bohužel ne, je to na černo, strhává si to z platu na papíře a oficiálně pak dostanu minimální mzdu (i reálně na účet).

• Nahlásit
  • Citovat
4485
9.3.17 08:53

Tak pokud nemáš smlouvu, tak máš asi bohužel smůlu. CO nějaká domluva se zaměstnavatelem, pokud to lze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4298
9.3.17 08:53

Tak s tim asi musis pocitat, zvlast kdyz nemas bydleni osetrene smlouvou.
Necekala bych, ze kdyz u nekoho prastim s praci, ze me bude podporovat v bydleni.
Jedine, co asi muzes, je, najit si bydleni, prestehovat se a az pote podat vypoved.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.17 08:56
@Halamka píše:
Tak s tim asi musis pocitat, zvlast kdyz nemas bydleni osetrene smlouvou.
Necekala bych, ze kdyz u nekoho prastim s praci, ze me bude podporovat v bydleni.
Jedine, co asi muzes, je, najit si bydleni, prestehovat se a az pote podat vypoved.

Souhlas, jiná možnost není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.17 09:01

A hlavně ti do toho nechci kecat. Proč chceš podávat dnes výpověď, když ti začne běžet až od 1.4., tudíž ukončení bude k 30.5.
Jinak určitě i zamestnavatel musí dodržet 2 měsíční výpovědní lhůtu. Není to tak, jako ty jsi podavala výpověď, tak už nechod. To už je pak jen o dohodě, ale on te dřív vyhodit nemůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.17 09:08

Tak ono to není o žádném podporování v bydlení, platím to normálně ze svého platu, respektive on si to strhává, nebydlím zadarmo. A najít si jiné bydlení a zároveň pracovat tady je pro mě těžko reálné, to tu budu dva měsíce dělat za minimum (tj. dělat tady i na bydlení) a jinde už platit ještě k tomu další normální nájem. To si dovolit nemůžu. Domluva asi možná není, spíš se mi rádi pomstí. Buď vyhodí ihned i z práce a bydlení nebo ihned jen z bydlení a já tu dle smlouvy ještě budu dva měsíce dělat za minimum a bydlet pod mostem. Holt jsem blbá, můžu si za to sama.

• Nahlásit
  • Citovat
4485
9.3.17 09:13

Tak nedávej výpověď a vydrž a mezitím sháněj bydlení. Bydlíš na černo, smlouvu na to nemáš, jen vůle zaměstnavatele - s tím bohužel nic neuděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.17 09:29
@Salorka píše:
Tak nedávej výpověď a vydrž a mezitím sháněj bydlení. Bydlíš na černo, smlouvu na to nemáš, jen vůle zaměstnavatele - s tím bohužel nic neuděláš.

Když tohle už není k vydržení ani k žití, oni vědí v jaké jsem situaci a to chování už je opravdu strašné. Vím, že to nemá smysl tady rozepisovat. Chápu že s tím nic neudělám, budu to muset nějak vyřešit, zůstat tu nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
4485
9.3.17 09:32

Tak pak dej vědět, jak to dopadlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie