Vyrážka u měsíčního miminka

7.12.19 20:49

Vyrážka? Rady

Ahoj, chtěla bych se zeptat malá má cca 2 týden takovou vyrážku dr. Říkala že je to normální no mě se rooc nelíbí vážně si nevím rady je jí 1. měsíc myslela jsem že to to z kojení no nevím spíš se mi zdá že se jí to objeví víc vždy po koupání kosmetiku používáme Johnson má to po celém těle i na obličeji :nevim: má některá zkušenost? Nějaké rady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23110
7.12.19 20:52

Johnson's bych nepoužívala vůbec. Můj má novorozenecké akné, ale má to tedy jen po krk, tělo vůbec :think: jinak nevím jak často koupeš a mažeš, ale moc bych to nepřeháněla, kosmetiku co nejmíň

Příspěvek upraven 07.12.19 v 20:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 20:52

A dr. to videla v teto fazi? Kosmetiku bych zmenila rozhodne - Johnson ma hodne negativnich recenzi - zkusila bych treba Weledu mesickovou… Ale jinak vyrazka se mi zda silena - pres den to tedy nema - jen po tom namazani?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
937
7.12.19 20:54

Muze to byt novorozenecke akne, pokud rika mudr, ze je to normalni.
Kazdopadne bych vysadila kosmetiku a koupala v ciste vode, max s nejakym olejickem prirodnim nebo linolou.

Rano pak potirat necim co to vysusi (zinkova mast) a vecer naopak neco mastneho (obyc indulona modra, lekarska vazelina). Muzes na vysuseni zkusit i imazol kdyz bude nejhur, taky jde koupit v lekarne, zabere rychle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
937
7.12.19 20:56

Zda se mi to i jako exem. V tom pripade bych zvolila koupani jednou za 3 dny, to uplne staci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3086
7.12.19 20:57

Tak s tím bych doma vubec neexperimentovala a šla rovnou k doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21508
7.12.19 21:02
@Petisek89 píše:
Muze to byt novorozenecke akne, pokud rika mudr, ze je to normalni.
Kazdopadne bych vysadila kosmetiku a koupala v ciste vode, max s nejakym olejickem prirodnim nebo linolou.Rano pak potirat necim co to vysusi (zinkova mast) a vecer naopak neco mastneho (obyc indulona modra, lekarska vazelina). Muzes na vysuseni zkusit i imazol kdyz bude nejhur, taky jde koupit v lekarne, zabere rychle

Linola je na bázi ropy, totéž vazelína, nejsou přírodní. S čistě přírodními olejíčky souhlasím…Salus, Weleda a podobně…Jonson je co do složení dost dráždivá kosmetika, taky bych ji vysadila…
Já miminka koupala v čisté vodě a pak mazala domácím sádlem. Pokud by vyrážka přetrvávala, neexperimentovala bych a šla raději k lékaři…
Zakladatelko, a nesnědla jsi něco dráždivého? Mě se takto osypalo kojené miminko, když jsem to přehnala s jahodama…Dráždí i citrusy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 21:08

Právě že často ji moc nekoupu no zkusím něco na přírodní bázi zkusím vysušovat právě že Dr jsem kvůli tomu otravovala dvakrát a ta mi řekla že to je normální i když mě to moc normální nepřijde :nevim: nic dráždivého jsem nesnědla dám na vaše rady a uvidím když tak k Dr půjdeme znovu děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
937
7.12.19 21:13

@Aneta009
Aby se ji do toho nedala kvasinka. Ja mam fakt dobrou zkusenost s imazolem, v te akutni nejhorsi fazi (pripadne ten zinek) aby se vysusily ty pupinky. Vysusuje i cerny caj, na hermanek pozor, je to alergen. Stejne tak mesicek muze drazdit (je hodne ve welede). Spis olej mandlovy, merunkovy…
Ale mudr bych se nenechala odbyt. Neni mimi neklidne? To musi i svedit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sonča 12
7.12.19 21:14

Kdyby se to nezlepšilo tak bych šla přímo na kožní, s Johnsons měla ségra špatný zkušenosti, je pravda že její malej má celkově citlivější pokožku, používá čistě přírodní kosmetiku a malej už se neosypal, měl to podobný jako tvoje mimčo

• Nahlásit
  • Citovat
7.12.19 21:19

@Petisek89 děkuji zkusím ten imazol, malá nějak neklidná není tak snad se to brzy zlepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 21:21

@Sonča 12 taky mi přijde že to má možná po tom no vysadíme to :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21287
7.12.19 21:21
@Aneta009 píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat malá má cca 2 týden takovou vyrážku dr. Říkala že je to normální no mě se rooc nelíbí vážně si nevím rady je jí 1. měsíc myslela jsem že to to z kojení no nevím spíš se mi zdá že se jí to objeví víc vždy po koupání kosmetiku používáme Johnson má to po celém těle i na obličeji :nevim: má některá zkušenost? Nějaké rady?

Já bych používala něco na citlivou pleť pro mimina z lékárny. Klidně ukaž tu fotku. Nemáš špatně vymáchané prádlo? Používáš aviváž?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
937
7.12.19 21:43

Jeste…jestli mas dost MM, muzes ji to dat do koupele

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
730
7.12.19 22:19

Dobrý večer, šla bych rovnou na kožní, rozhodně bych to nenechala jen tak. Dnes nepotřebujete ani doporučení od dětského (napřed bych se asi domluvila u kožního telefonicky).
Nemůže mít intoleranci na laktózu ve vašem mléce?
Můj syn měl něco podobného - takovéto pupínky, akorát pil tedy UM, ale pokud jíte hodně mléčných výrobků a malá by měla intoleranci, může se osypat…
Rozhodně to řešte, pokud nechce dětská, tak prostě jděte na kožní rovnou, vždyť to malé musí být nepříjemné, když třeba na těch zádičkách leží…
Experimentovat sama s kosmetikou, to asi nemá moc smysl, každý vám poradí ze své zkušenosti něco jiného…
Držím palce a dejte vědět, jak jste dopadla… :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama