Miminko přestalo sát (14. týdnů)

511
7.12.19 12:47

Miminko prestalo sat (14. tydnu)

Ahoj, znova se musim poprosit o radu zkusenejsi..memu miminku je 14. tydnu a z niceho nic prestalo sat. S kojenim trochu bojujeme uz od porodnice, kdy se prvni dva dny vubec neprisavalo a tak se mi mliko spustilo az 5.den, nicmene se to podarilo rozkojit a do dneska je plne kojene. Kojeni trva vzdycky pres pul hodiny a dava si takove pauzicky mezi tim. Ruzne se odtahuje a pousti prsu celou dobu, nebo prisava vzduchm Prijde mi, ze ani pred tim moc nesalo a proste cekalo az se mu mlicko spusti a mezi tim jen dumlalo. Ted pred 3 dny se mi ucpal na pravem prsu mlekovod, to jsem rozehnala ve vane a zatvrdlina zmizela, druhy den me zacalo bolet druhe prso, ale bez zatvrdlin..miminko z neho od te doby skoro nic neodsaje a z praveho jen trochu. Jsem z toho dost zoufala, myslim, ze mu to mliko proste prestalo tak jednoduse tect a ono neumi sat a proto se mi udelaly i ty retence. Zkousim furt prikladat, kojit za chuze, na balonu, v leze, v polospanku a proste skoro nic nevypije. Od rana jsem do nej dostala s bidou 150ml (mame vahu). Na prso se bud prisaje a jen dumla a nebo rve a vubec se prisat nechce. Menstruaci jsem dostala 8. tydnu po porodu a pak za dalsi 4 tydny, takze ted je obdobi mezi. Laktacni poradkyne prijde az v pondeli a ja jsem fakt zoufala, ze nevim co s tim, nechci aby bylo dehydrovane tak jestli mam dat umele mleko nebo co mam delat..prsa me boli jak svina jednak, ze to mliko neodpjie a druhak kvuli bradavkam..Zkousim po kojeni odsavat, ale odsaju jen do 20ml (elektricka odsavacka). Zazil jste to nekdo? Co pomohlo? Za kazdou radu budu vdecna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11646
7.12.19 13:09

Zkus nahrat prsa, treba teplym rucnikem, a vypit pred kojenim teply caj, teplo pomaha spustit mleko. Jinak odsavat nebo odstrikat, a dat pripadne strikackou, kdyby bylo nejhur.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16567
7.12.19 13:52

@Merykara
to vypadá na bojkot kojení :think: :hug: :hug:

nahřívat, promasírovat, masírovat prs i během kojení, horký čaj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1324
7.12.19 13:58

Ještě by to mohlo být uzdičkou, mě takhle varovala laktační poradkyně v porodnici, že pokud přestane sát, může mu v tom bránit uzdička, ne každý dítě má takovou uzdičku, která by mu bránila v kojení, ale můj syn to tak má a poradkyně mi říkala, že pokud by přestal sát, tak je to první věc, kterou mám řešit. Ona už v porodnici ke mně posílala stomatology, aby se mu na to podívali, ale oni byli zas proti mu to dát pryč, když saje, takže jsme to nechali tak, že to budeme řešit jen když by přestal sát. V tom případě bys s mimčem musela k doktorce a ta by ti asi dala doporučení na, to kde by to mimču odstranili, ale taky to vůbec nemusí byt tento důvod, jen na to upozorňuji, protože já jsem o tom v porodnici slyšela úplně poprvé a to bylo už moje druhé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
7.12.19 14:14

Nahrivani pred kojenim a horky caj behem, to vsechno delam bohuzel nepomaha..ted jsem ji musela dat flasku s UM a vypila naraz 250ml jakej mela hlad :(..je mi z toho hrizne, ale u prsa strasne place a aji kdyz jsem ji dala trosku odstrikanyho mlicka pres hadicku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1324
7.12.19 15:22

Mně dcera taky nechtěla být u prsa a pak už nechtěla pít MM ani z flašky, od čtvrtého měsíce byla na UM, holt to někdy nevyjde, zbytečně jsem se tím nervovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16567
7.12.19 18:53

Tak snad ta LP pomuze a prsa mas nalite? :think: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
8.12.19 11:50

Asi mi to moc nepomohlo. Dostala jsem rady typu, porad kojit, budit na kojeni, nosit v satku/manduce a kojit v tom, nedavat dudlik, spat s miminkem v posteli, uspavat u prsa…a to teda asi nedam. Naucila se proste blbe sat a ted se neco zmenilo a nejde ji to a ja asi prichazim o mliko. Beru ted nejake bylinky, ale bojim se jestli to. pomuze, z jednoho prsa ji to trochu tece, ale z druheho to nejde i kdyz je na nem prisata pres hodinu. A ja asi nemam na to byt s ni 24h v posteli aby byla furt nacucla..U kojeni dela takove cvakave zvuky, ktere dela od zacatku, dudlik ma az od 3. tydnu kdyz zacaly koliky..ok ten ji ted nebudu davat, ale proc se to najednou posralo nevim a neverim ze mi tyhle rady pomuzou :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1324
8.12.19 16:46

Zkusila bych ještě tu laktační poradkyni, aby se podivala na uzdičku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
8.12.19 22:32

@Zoe1 koukala a pry ma jazycek uplne volny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama