Výrazné změny v 36+3tt ????

Anonymní
6.10.21 16:06

Výrazné změny v 36+3tt ????

Ahoj holky 🙋🏽‍♀️

Jdu si za vámi “postěžovat” a třeba si i nechat poradit, nebo přečíst vaše zkušenosti. 🤰🏽

V neděli, v 36tt. jsem měla první poslíčky. Porod mi paní doktorka při vyšetření řekla, že bolí 100× tolik… od té doby nemyslím snad na nic jiného. 😃 🙏🏼
Raději jsme je-li… jsem prvorodička a nezabrala mi ani teplá koupel a odpočinek. Samozřejmě po příjezdu do porodnice jsem byla bez bolestí… hamba mě liskala ale personál byl skvělý ❣️
Dozvěděla jsem se, že otevřená jsem jen na špičku prstu, takže mohu být v klidu a mám odpočívat. Od včerejška je to tady zase…
Začalo to středními potíži (ne průjmy, že bych lítala ale když jdu… tak to taky stojí za to), a večer se přidala nevolnost, která přetrvává doteď. Přidaly se také bolesti v kříži, píchání v podbříšku, únava, na kalhotkách občas mokro (myslím si, že výtok - bez barvy, bez zápachu).. no říkám si, co to moje tělo blbne. 🙃 Malá tam dnes taky pěkně vymejšlí 😃 🍀 Celkově se cítím “jinak” 👩🏽 a né moc dobře… asi už ve mně pracuje i strach, nedočkavost…

Zajímalo by mě, zda vás také takové věci trápily před porodem, jak jste si třeba od nich pomohli. Jak to nakonec dopadlo… 🙂

Píšu anonymně, protože sem chodí i mé známé a já kdyby přece jen maličká Vykoukal dříve jim chci udělat finální překvapení 🤱🏽

Chci si jen “pokecat” vím, že na určování toho co se děje nebo neděje máme lékaře. 🙂

Pěkný den 🥂

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20515
6.10.21 16:08

No, může se ti pozvolna rozjiždět porod nebo taky ne. A ten výtok klidně může být plodová voda. Hoď nohy na stůl a odpočívej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25260
6.10.21 16:10

Ja bych jela k Dr, ten výtok může být únik plodovky a to není jen tak zanedbat. Nějaký průjem je normální těsně před porodem, tělo se čistí a připravuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 16:14
@Kriss Tina píše:
Ja bych jela k Dr, ten výtok může být únik plodovky a to není jen tak zanedbat. Nějaký průjem je normální těsně před porodem, tělo se čistí a připravuje.

já třeba udělala chybu, že jsem jela s únikem PV. Nakonec si mě v porodnici nechali. Já se pořádně nevyspala, kontrakce stejně začaly až ráno. A pak už jsem byla ko. Kdybych si udělala fajn večer s rodinou, možná bych nemusela na CS. Za sebe bych neplašila a ještě se snažila odpočívat. Ale samozřejmě ten výtok bych sledovala.

• Citovat
  • Nahlásit
25260
6.10.21 16:21
@Anonymní píše:
já třeba udělala chybu, že jsem jela s únikem PV. Nakonec si mě v porodnici nechali. Já se pořádně nevyspala, kontrakce stejně začaly až ráno. A pak už jsem byla ko. Kdybych si udělala fajn večer s rodinou, možná bych nemusela na CS. Za sebe bych neplašila a ještě se snažila odpočívat. Ale samozřejmě ten výtok bych sledovala.

Ale když odchází plodovka, je lepší být pod kontrolou, je tam velké riziko infekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 16:27

Já si holky nemyslím, že by šlo o plodovou vodu 🙂 Trápil mě i před pár dny a na kontrole mi paní doktorka řekla, že malá má vody dost, že půjde jen opravdu o výtok… tak snad je tomu tak i teď a i před tím… nijak to neřešila 🙂
Já čekala, že jí bude kýbl jak ve filmu 😃
Samozřejmě mám ale nalepenou vložku a sleduji, zatím ale suchá. 🤰🏽

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 16:29
@Kriss Tina píše:
Ale když odchází plodovka, je lepší být pod kontrolou, je tam velké riziko infekce.

Pokud není zakalená a je ok. Pak to není tak, že když nebudeš do minuty v porodnici, tak bude problém. Ale každého věc. Stejně se mnou v porodnici nic nedělali. jen jsem mohla spát doma a dojet ne v 10 večer, ale třeba v 6 ráno. Abych stihla atb, co se dávají po 12 hod.

• Citovat
  • Nahlásit
25260
6.10.21 16:31
@Anonymní píše:
Já si holky nemyslím, že by šlo o plodovou vodu 🙂 Trápil mě i před pár dny a na kontrole mi paní doktorka řekla, že malá má vody dost, že půjde jen opravdu o výtok… tak snad je tomu tak i teď a i před tím… nijak to neřešila 🙂

Tak já vody měla kýbl jak ve filmu, praskla mi na porodnim sále a doslova to tam vytopila :mrgreen: ale ono může odcházet i průběžně po trošce, ale znamená to, že máš narušené plodové obaly a můžeš chytit infekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 16:31
@Anonymní píše:

Já to měla stejné. Kdyby si malý prasknul bazének, tak by toho bylo kýbl. Ale nakonec to prosakovalo jinde. Moje PA mě říkala, že to PV nebude, ale bude. Ale samozřejmě vše je individuální. Dokud ti neudělají test, tak stejně nevíš.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 16:39
@Anonymní píše:
Já to měla stejné. Kdyby si malý prasknul bazének, tak by toho bylo kýbl. Ale nakonec to prosakovalo jinde. Moje PA mě říkala, že to PV nebude, ale bude. Ale samozřejmě vše je individuální. Dokud ti neudělají test, tak stejně nevíš.

Takže ti ta plodová voda odtékala několik dní a lékařka tě usvědčovala, že tomu tak není? 😳
Mohu se zeptat v kolikám týdnu to začalo, jak dlouho to trvalo a všechno dopadlo? 🙃

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 16:46

@Kriss Tina takhle přesně bych to doma potřebovalá já, abych si byla 100% jistá a než opravdu začnu rodit tam nepřijela sestřičkám ještě třeba 10× 😃 🤦🏽‍♀️

Snad jsou obaly v pořádku, v nemocnici udělali ultrazvuk velmi pečlivě a neříkali, že by se jim něco nezdálo. Ani nevím, jestli se to na UZ tedy dá vidět… vnitřní sondou nic nepozorovali. 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.21 17:13
@Anonymní píše:
Takže ti ta plodová voda odtékala několik dní a lékařka tě usvědčovala, že tomu tak není? 😳
Mohu se zeptat v kolikám týdnu to začalo, jak dlouho to trvalo a všechno dopadlo? 🙃

Voda mně začala odtikat někdy odpoledne. Nezdálo se mně to. Volala jsem svojí pa večer. Prvne začala, že to asi voda nebude. Ale pak samozřejmě jejich klasiku, no ale kdyby to ta voda byla, tak radši jeďte. Zpětně to hodnotím jako chybu. A měla jsem počkat až se to rozjede v klidu doma. Protože v nemocnici samozřejmě příjem, monitor, ubytování a já se dostala do postele. Resp na porodní lehátko až o půlnoci. Spát se tam nedalo, jako v nemocnici. A já byla totálně ko. Rodila jsem 42+2.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat