Vysazení ha, norethisteron, menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 13:28
vysazení ha, norethisteron, menstruace

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat jestli nemáte někdo s tímto zkušenost. Před cca 7-8 měsíci jsem vysadila hormonální antikoncepci, brala jsem ji cca 9 let s přerušováním díky problémům, nejdříve to byla častá ms, každý týden, tak jsem chodila na různé zástavy a poté mi byla napsaná ha na srovnání, v 17 letech mi byla prokázaná endometrioza a po operaci nasazena ha, aby se nešířila, měla jsem ji brát cca dva roky a nakonec z toho byly 4 vkuse, bez ms, jen jednou za půl roku se spustila, ted když jsem ha vysadila, tak mi začaly velké problémy, s přítelem se snažíme o miminko, ale marně. ze začátku asi první 3 měsíce byla ms pravidelná, v září jsem měla měsíc zpoždění a pak jsem ms měla opět každý týden, tak mi doktorka v prosinci napsala norethisteron na tři týdny na zástavu, s tím, že ms do 4 dnů po vysazení přijde, ale bohužel jsem norethisteron vysadilaa ms nikde, jen jeden den jsem špinila a dnes je to měsíc a půl a ms stále nikde, začínám mít strach, aby vůbec dorazila, když pořád do mě něco cpou, nějaký hormony a tak a abych vůbec mohla mít mimi, hrozně se toho bojím, nemá někdo s tímto podobné zkušenosti, test jsem dělala 2× a byl negativní, předem moc děkuji za odpověď.
Omlouvám se za anonymitu, ale je to pro mne citlivé téma.

Reakce:
Lujza031
Kecalka 159 příspěvků 11.02.19 14:17

A doporučila doktork/a nějaké vitamíny nebo něco dalšího? Nechala bych to ještě v klidu, říká se, že do roka se nestresovat a jestli stále nic, pak by se mělo jít za odborníkem. Taky mi přijde že jsi nacpaná chemií, tak je tělo pěkně zmatené :think:
Zatím zkus nějaké doplňky stravy pro početí a jestli necvičíš, tak začni třeba s pillátes. Přestaň myslet na ty chemikálie a jestli se to do roka nezlepší, možná bych se podívala po jiném gynekologovi. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 14:27

doktorka mi nejdřív napsala duphaston a teď změnila s tím norethisteronem na ultrogestan, ale ten mam nasadit až 18 den ms, aby neblokoval ovulaci, a ms teď nemám, takže ho nemám kdy nasadit, když ms nepřišla, a když jsem jí volala, že jsem to stále nedostala, tak mi na to odpověděla, že je to normální. Ona je primářka a ordinuje jen jednou v týdnu do 12, takže na mě nemá věčně čas a jsem objednaná až na květen. Cvičím a právě, že až moc, fitko a tak, takže jsem teď pro jistotu zvolnila, prý to na ty problémy není moc dobré.

Tichošlápek
Extra třída :D 12225 příspěvků 11.02.19 14:30

Tak tělo se vrací ke stavu v době před nasazením Ha. Což je u tebe problémové, časté krvácení, endometrioza. Trochu bych se obávala, ze rok čekat ti k ničemu nepomůže. Šla bych rovnou do car a začala to řešit hned

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 14:40

Už jsem o tom také přemýšlela, tam se mohu objednat sama i bez doporučení mé gynekoložky že?

Tichošlápek
Extra třída :D 12225 příspěvků 11.02.19 14:47

Ano, můžeš i sama :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >