Vyšetření prsu v Plzni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.14 18:36
Vyšetření prsu.

Chci se zeptat, zda je možné někde v Plzni vyšetření prsu bez doporučení? Popřípadě kde.. Děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
lampicka11
Závislačka 3581 příspěvků 2 inzeráty 20.10.14 18:50

Co Ja vim tak zadanku bud Pise obvodak nebo na gynde. Když chceš bez doporučení tak si to budeš muset zaplatit…

vikki.v
Kecalka 149 příspěvků 20.10.14 19:16

Doporučení získáš od svého praktického lékaře, stačí mu říct, pokud je normální, nevidím důvod, proč by Ti ho nevystavil. Pokud bys šla bez doporučení, tak Tě to samozřejmě bude něco stát, ale neměl by to být problém. Dobrý je Privamed.

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 20.10.14 19:24

Pokud nemáš žádanku, můžeš jít na vyšetření jako samoplátce. Seznam akreditovaných center najdeš tady:
 http://www.mamo.cz/index.php?…

Pokud máš problém, tak ti lékař žádanku určitě vystaví (a většina center v případě problému objednává opravdu rychle). Pokud ti jde o preventivní vyšetření, tak pak záleží na věku a rodinné anamnéze.

mroe
Neúnavná pisatelka 15319 příspěvků 20.10.14 20:31

Preventivni vysetreni hrazene pojistovnou je az pro zeny od 45 let a to na mamografu. UZ vysetreni prsu u zen, ktere nemaji zadny problem a tudiz se jedna o prevenci, v CR pojistovnou hrazene neni.
Obvodak nebo gynekolog zadanku vystavit muze, s diagnozou odpovidajici nejakemu problemu, ktery pak pojistovna hradi, ale jde mu to pak do indukovane pece, takze to rozhodne neni jeho povinnost, ale spis dobra vule( samozrejme v pripade, ze zena zadny skutecny problem nema).
Vysetreni muzes absolvovat jako samoplatce, bez zadanky.
Nicmene, jak jsem slysela, v Plzni s tim maji nejaky problem a zadaji i od samoplatcu zadanku( moc nechapu proc).
Pak by ti ji ale mel vystavit gynekolog nebo praktik, s tim, ze na zadanku napise, ze si budes vysetreni hradit( neni pak hrazene pojistovnou), pak by te meli vzit vsude bez problemu.

Příspěvek upraven 20.10.14 v 22:10

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.14 22:05

Do určitýho věku si to platíš i se žádankou. Pokud tvoje pojišťovna nemá nějakou akci. Já jdu poprvé za měsíc za utz, je mi 29 a budu si to platit. Od 30 mi to proplácí (nebo přispívá) pojišťovna.
TAky záleží, co myslíš, jiný kalibr bude mamograf, jiný ultrazvuk a pokud jsi nejsi jen jistá - což jsem si já právě nebyla, co tam citím, tak stačí prohmat od gynekologa a on určí, co dál.

smradoch
Stálice 95 příspěvků 20.10.14 22:11
@Anonymní píše:
Chci se zeptat, zda je možné někde v Plzni vyšetření prsu bez doporučení? Popřípadě kde.. Děkuji.

Myslím, že je to možné na poliklinice na Doubravce. Mě doktorka našla v červnu bulku a i když jsem měla nález, musela jsem si to ve FN zaplatit, protože žádanka byla napsaná na samoplátce :nevim: teď jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá. Ta platba přes pojišťovnu není od 30ti let, protože mě je přes třicet. Je to bordel - léčba pak stojí statisíce, tak nechápu, proč jednou za půl roku není ultrazvuk zdarma v rámci preventivní prohlídky u ženského lékaře.

mroe
Neúnavná pisatelka 15319 příspěvků 20.10.14 22:14
@Anonymní píše:
Do určitýho věku si to platíš i se žádankou. Pokud tvoje pojišťovna nemá nějakou akci.

Neni pravda. Zalezi na tom, co je na zadance napsano a jaka je tam diagnoza. Pokud ma zena nejaky problem a dr. SPRAVNE vyplni zadanku, je to zadarmo kdykoliv.
Pokud se jedna o PREVENCI a nejedna se o mamograf u zeny nad 45 let, neni to zadarmo NIKDY. Ze nektera pojistovna doplaci neco navic v ramci nejake akce je mozne, ale obvykle se to meni a vetsinou je prispevek vyplacen az zpetne.

mroe
Neúnavná pisatelka 15319 příspěvků 20.10.14 22:18
@smradoch píše:
Myslím, že je to možné na poliklinice na Doubravce. Mě doktorka našla v červnu bulku a i když jsem měla nález, musela jsem si to ve FN zaplatit, protože žádanka byla napsaná na samoplátce :nevim: teď jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá. Ta platba přes pojišťovnu není od 30ti let, protože mě je přes třicet. Je to bordel - léčba pak stojí statisíce, tak nechápu, proč jednou za půl roku není ultrazvuk zdarma v rámci preventivní prohlídky u ženského lékaře.

Neni to bordel, prevence ma pomerne jasne stanovena pravidla. Kdyby byly hrazene UZ kontroly jednou za pul roku vsem zenam od triceti, tak pojistovna zkrachuje, protoze rakovina prsu do 45 let je porad pomerne malo casta( resp. do 40 let), od 45 let uz prevence hrazena je. Rozhodne na tom nejsme s prevenci rakoviny prsu nijak spatne ani v ramci Evropy, spis naopak.

smradoch
Stálice 95 příspěvků 20.10.14 22:20
@mroe píše:
Neni to bordel, prevence ma pomerne jasne stanovena pravidla. Kdyby byly hrazene UZ kontroly jednou za pul roku vsem zenam od triceti, tak pojistovna zkrachuje, protoze rakovina prsu do 45 let je porad pomerne malo casta( resp. do 40 let), od 45 let uz prevence hrazena je. Rozhodne na tom nejsme s prevenci rakoviny prsu nijak spatne ani v ramci Evropy, spis naopak.

fajn, tak to řekni malým dětem, kterým na to umírá máma :potlesk:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.14 22:22
@mroe píše:
Neni pravda. Zalezi na tom, co je na zadance napsano a jaka je tam diagnoza. Pokud ma zena nejaky problem a dr. SPRAVNE vyplni zadanku, je to zadarmo kdykoliv.
Pokud se jedna o PREVENCI a nejedna se o mamograf u zeny nad 45 let, neni to zadarmo NIKDY. Ze nektera pojistovna doplaci neco navic v ramci nejake akce je mozne, ale obvykle se to meni a vetsinou je prispevek vyplacen az zpetne.
:nevim: Jo, tak to je možný. Já nález neměla, ale doktorka mě tam poslala pro jistotu s tím, že platit budu, ale ať si zjistím, zda mi to pojišťovna neproplatí. A jí zjistila, že až na 30…
mroe
Neúnavná pisatelka 15319 příspěvků 20.10.14 22:24
@smradoch píše:
fajn, tak to řekni malým dětem, kterým na to umírá máma :potlesk:

Nezlob se, ale to je sice hrozne, ale neznamena to, ze co rikas, by tomu zabranilo.
Kdybys o tom neco vedela, nikdy bys neco takoveho nenapsala.

smradoch
Stálice 95 příspěvků 20.10.14 22:24
@mroe píše:

pokud jsou peníze na léčbu feťáků, alkoholiků a různých přistěhovalců bez pojištění, ze kterých peníze stejně nikdy nikdo nedostane a pokud mohou určití lidé jezdit s kašlem o víkendu RZT na pohotovost, tak pojišťovna zkrachuje stejně…Vím, že máme relativně dobré zdravotnictví, ale máme značné rezervy právě v hospodaření pojišťoven. Jsou prachy na nesmysly, ale na prevenci peníze nejsou

smradoch
Stálice 95 příspěvků 20.10.14 22:26
@mroe píše:
Nezlob se, ale to je sice hrozne, ale neznamena to, ze co rikas, by tomu zabranilo.
@mroe píše:

Platit by se měli například zbytečné výjezdy záchranky, ale ne vyšetření za pár korun

mroe
Neúnavná pisatelka 15319 příspěvků 20.10.14 22:29

Tohle by ale nepomohlo, bohuzel.
Kdyby to bylo tak jednoduche, tak by ta vekova hranice byla niz.
Bohuzel u mladych zen se casto vyskytuji prave hodne agresivni nadory, ktere rostou rychle, nebo jsou geneticky podminene( tam plati jina pravidla), v tomhle veku je na prvnim miste samovysetreni, ktere by mela kazda zena umet a delat pravidelne.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Server Forum 24 si vymyslel článek o politickém ovlivňování Lvů. Ozval se režisér Trojan!

Studená sprcha pro web Forum 24! Ondřej Trojan se ohradil vůči lžím, že jeho... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >