Výška pětiletého chlapce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 25.04.18 11:28
Výška pětiletého chlapce

Dobrý den, maminky. Ráda bych se vás zeptala, kolik měřili vaši kluci v pěti letech.
Dnes jsem byla se synem na pětileté prohlídce. Vše v pořádku až na to, že paní doktorku velmi znepokojila synova výška 104 cm při váze 15kg. Syn je hubeňour po otci. Váhu vůbec neřešila. Já měřím 158 cm a partner něco přes 170 cm. Chápu, paní doktorku, že zřejmě nechce něco zanedbat, ale byla jsem se synem odeslána na krev a vzorek stolice + nějaké endokrinologické vyšetření 8o Tak by mě zajímalo, jak velcí byli vaši kluci v tomto věku. Není třeba možné že během pár měsíců by syn mohl vyrůst z ničeho nic? Děti přeci kolikrát najednou vyrostou :think: Děkuji.

Opravuji, partner měří 183 cm.

Příspěvek upraven 25.04.18 v 14:06

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 25.04.18 11:33

Syn měl v 5 letech 115 cm a 17 kg.

Pety2
Ukecaná baba ;) 2436 příspěvků 25.04.18 11:34

Doktoři by se měli držet toho v jakém percentilu je růstová křivka dítěte od narození, během prvního roku život, ještě můžou v té křivce trochu skákat, ale pak by se měly už svého percentilu víceméně držet…Třeba já mám také jen 158cm, dcerka se prakticky od začátku drží v cca 8-10 percentil…Je to málo, ale pořád na spodní hranici normy a očekává se, že prostě v téhle křivce prostě asi zůstane…Kdyby se najednou při prohlídce objevila v 2 percentil nebo naopak v 50 percentil, tak takový skok by byl více než podezřelý a bylo by to na konzultaci na endokrinu…Takže by mě v první řadě zajímala spíše, jak vypadá v růstové křivce, než nějaká absolutní hodnota…

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 25.04.18 11:34

Jelikož nejste velcí, tak syn nemá být po kom vysoký. Já i manžel jsme taky malí a co bychom dali u syna za 15 kg. V 5 letech na prohlídce měl 107 cm a necelých 14 kg. Teď v 6 telech má 115 cm a 14 kg :? Dr. neřeší, je zdravý, roste a přibírá.
Edit: a jí hezky, jen prostě z toho nepřibere…

Příspěvek upraven 25.04.18 v 11:37

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 25.04.18 11:35

Synovi bude pět v létě a měří 113

zrcadlo
Kelišová 6851 příspěvků 25.04.18 11:36

Pokud se na dolní hranici tabulek syn pohybuje od narození, vůbec bych se neznepokojovala (vy jste taky s manželem podprůměrně vysocí), ale jestli třeba rostl víc a teď začal stagnovat, tak tu obavu lékařky chápu, prostě to nechce podcenit. Běžte na vyšetření, ale myslím, že to bude jen pro klid duše. Syn 4,5 má momentálně podobné míry, za ten půlrok možná ještě trochu vyroste, ale zásadně asi moc ne (já i manžel jsme byli do puberty nejmenší ve třídě a prckové, ale pak jsme se oba vytáhli - já 168cm, on 180cm, tak předpokládám u svých dětí podobný vývoj).

xammy
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 25.04.18 11:36

Ahoj, syn ma v 5 letech 112cm a 20 kg. Kazdopadne rychle vyrust najednou muze, syn mel hodne dlouho vel. 104, najednou se vytahl a nosi rovnou 116. Taky si v ty dobe casto stezoval, ze ho boli nohy - mel rustove bolesti.

Apaji
Kelišová 5381 příspěvků 25.04.18 11:39

Omlouvám se, mám dceru :kytka: V 5. letech měřila 115 cm a vážila 19,5 kg. Já mám 169-170 cm, manžel 188-189 cm. Takže má být po kom vysoká. Teď má 13 let a měří 166 cm.

Myslím, že se to hodně odvíjí od výšky rodičů. U nás v rodině vlastně není nikdo „malé pivo“, ženy mají i přes 170cm (moje matka 176 cm).

Vyšetření bych s klidem podstoupila, ale nijak bych nestresovala. A jo, u dětí jsou časté růstové skoky. Dcera měla poměrně dlouho model, chvíli rostla do výšky velmi pomalu, pak se to zastavilo, následně ji chytla žravka, pár měsíců mohutněla při zastaveném růstu a pak najednou vystřelila nahoru. A zase se to opakovalo: do výšky nic, zmohutnět a zase skok nahoru.

Pipet
Generální žvanilka 24102 příspěvků 25.04.18 11:40

Můj syn má 106cm a přes 15kg. Ale jak psala @Pety2 vždycky byl malý a drží se na své křivce v grafu. Dle této křivky dokonce přeroste svého otce :mrgreen:, což by znamenalo nějakých 170cm v dospělosti.
Takže pokud se mu růst nijak nezpomalil, tak bych se příliš nestresovala, pro klid duše absolvovala vyšetření.

wewa
Ukecaná baba ;) 2101 příspěvků 25.04.18 11:45

Tak nás chlapec v 5 letech 120 cm a 18kg.je to hubeňour :?

Pety2
Ukecaná baba ;) 2436 příspěvků 25.04.18 11:46

@wewa
ale bude dlouhán :-)

svycarka
Echt Kelišová 7601 příspěvků 25.04.18 11:48

Ja mam zas druhy extrem syn 5 ma 124cm a 25 kg.Ja mam 177 a tata 176cm. Oproti vrstevnikum je obrovsky, kazdy si mysli, ze je zu nejmin skolak a on letos teprve nastupuje skolku :mrgreen: Vzhledem k povaze to bude takovy nezny obr. Soudeda ma chlapecka a ten je v 6 na nejakych 115cm.

Šarlota4
Echt Kelišová 9841 příspěvků 25.04.18 11:50

Ty jo 14,8kg a 104cm ma moje 3 letka :lol:. Nedelej si starosti spoustu lidi neni tabulkovych a jsou ok.

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 25.04.18 11:52

Děkuji za odpovědi. Doktorka mi říkala, že mu tak křivka klesá :think: narodil se na 36tt ale nikdy růst nijak neřešila, tak jsem to taky neřešila. Na vyšetření s ním půjdu, alespoň budu vědět, že je zdravý. Jen jsem byla v šoku, že třeba neřekla ať přijdeme třeba za půl roku, jestli povyrostl a hned nás posílá. On je takový drobný od malička, ale doposud byl zdravý, jí dobře a všechno. A teda jsem popletla partnerovu výšku, on měří 183cm. Ještě jednou všem děkuji :mavam:

Pavlahar
Stálice 69 příspěvků 25.04.18 11:53

Tak můj syn to má taky naopak, má 4 roky a 5 měsíců a měří 131cm. Já i manžel máme 165 :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >