Vysoká hladina kyseliny močové v těhotenství

325
4.8.10 17:18

VYSOKÁ HLADINA KYSELINY MOČOVÉ V TĚHOTENSTVÍ

Ahoj holky,

prosím o radu či vysvětlení toho, co mě čeká.

Včera jsem řešila nepříjemné svědění kůže. Na rady ostatních maminek jsem hned ráno volala k doktorovi. V pondělí mi byla odebrána krev ke kompletním testům a tak jsem chtěla znát výsledky, zda není problém s játry. :-?

Jaterní testy mám prý momentálně v pořádku. Ale doktor mi řekl, že se mi nebezpečně zvyšuje hladina kyseliny močové. Na dotaz, co to znamená mi řekl, že jsem už na horní limitní hranici. Že díky tomu mám ty své otoky končetin a vysoký tlak, který se mi drží v normě (135/85) jen díky Dopegytu, který jím 3× denně. :-( :nevim:

A proto by prý byl rád, abych se jela ukázat do rizikové poradny. Zítra si mám k němu přijít pro doporučení.

Proto se ptám, kdo si něčím takovým prošel, co mě čeká? Co tam se mnou budou dělat? Doufám, že si mě rovnou nenechají v nemocnici. A taky jak by to probíhalo případně s porodem, první jsem rodila císařem. Mám kupu otázek a jsem z toho zmatená a nervozní, protože na to musím pořád myslet, aby to dopadlo dobře. :zed:

Nezlobte se, za ty dotazy. Vím, že se to tam v pátek všechno dozvím. Jen bych chtěla třeba předběžně vědět, co mě tam asi tak čeká. Abych pak z toho všeho nebyla na větvi. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2790
4.8.10 17:38

Ahoj,a v kolikatym tydnu jsi?Ja jsem u prvniho taky chodila do rizikove poradny 6 mesic tehotenstvi,ale skrz vysoky tlak,vetsinou jsem ho mela 160/100 u dr,ale doma jsem si merila a byl v poradku-ukazkovy,takze to byla nervozila,ale jinak v poradne mi prakticky nic nerekli,jen to,ze bych mela drzet vahu,ze bych nemela uz nic pribrat-no to se jim reklo 8-o ,jinak udelali mi ULZ,nabrali krev a to bylo vsechno,kazdych 14 dni jsem tam chodila a porad to stejny!Ted jsem po druhe tehotna,zatim jsem 11 tydnu,vsechno v poradku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
4.8.10 18:56

Já teď začínám 36tt. Tak kdyby to bylo takhle, tak by to bylo fajn. Na kontroly jim tam klidně budu jezdit, ale bojím se, aby si mě tam hned nenechali. Ale právě že doktor se bojí té kyseliny močové, která se mi každým odběrem krve zvyšovala. Proto to už nechce nechat a posílá mě do rizikovky.

To já zase měla první těhotenství naprosto ukázkové. Bez problémů vše ok až do porodu. Vysoký tlak a otoky jsem měla cca 14 dní před porodem. Jinak všechno bez problémů. A císař nakonec proto, že nepostupoval porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2790
5.8.10 06:51

Tak pokud jsi 36tt a ta kys.mocova nejakym zpusobem ohrozuje tebe nebo mimi,tak by ti uz mohli tehotenstvi ukoncit,ci oni ti tam reknou,nebo daji leky.Ale ja,ze sve zkusenosti vim,ze kdyby me dr poslal do te poradny,tak bych mu rekla,ze tam nepujdu-dojizdela jsem 30 km zbytecne-stejne se mnou nic nedelali :zed: a poslouchat keci o tom,ze nemam uz nic pribrat,to opravdu ne!Ale mela jsem jiny pripad,ja jsem mela vysoky krevni tlak.Ale spis pisi k te poradne :-D !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
5.8.10 07:44

Habebe, na začátku 7. měsíce se mi zvýšil můj už tak vysoký tlak a tak jsem taky už začala chodit do rizikový poradny do Motola. Tlak jsem měla v normě po práškách a na ko chodila každých 14 dnů. Ve 37tt mi vyšly hraničně testy kys. močové, ale ostatní bylo relativně v pohodě, tak jsem stále těhulkovala. Ve 38tt se potvrdila preeklampsie… bílkovina v moči, vysoký tlak atd. Chodila jsem na monitor a na kontroly obden. Ve 39+3 byly testy tak špatný, že jsem 39+4 nastupovala do porodnice a 39+5 se porod vyvolával. Malá se nakonec narodila císařem, ale indikací nebyl ani vysoký tlak ani ostatní problémy, ale nepostupující porod a nakonec i omotání pupeční šnůry kolem krku. Podruhý jsem neměla žádný problémy a porod skončil vaginálně.
Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
325
5.8.10 12:23

Tak mi bylo dneska řečeno, že si mám zítra do rizikovky radši sbalit tašku, že je velká pravděpodobnost, že si mě tam nechají už do konce. Tlak mi dnes naměřili i přes prášky zase vyšší 145/95. Taky mě začala brnět i druhá ruka a otoky nohou mám stále. Ještě k tomu to svědění pokožky. Doktor mi ještě sdělil, že u mě to asi nakonec stejně skončí císařem, protože malá je prý hodně vysoko a už teď je plod docela velký a navíc ještě ten tlak. Tak jsem zvědavá, jak tam zítra pochodím. Nechce se mi tam ale teda měsíc ležet, to opravdu ne. A jinak to mám taky cca 30km na dojíždění. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Petrundlee
8.4.12 16:44

Já mám to sáme jsem skoro 38tt a zhustily mi kyselinu močovou ležela sem tedko 3 dny v nemocnici protože mam i vysoky tak 150/110 ktery uz je ted po prašcích v normalně taky by mě zajímalo jak mi porod proběhne kdybych bejvala měla špatny výsledky ze verejší moči tak mi chtěli porod vyvolavat vůbec se v tom nevyznám

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama