Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Mela jsem pri zvysenem stresu, ale ja mam vyssi tep cely zivot.
Nema starosti? Neresi neco dlouhodobeho duleziteho? Nemel alkohol, moc cukru?
Nahodilou epizodu bych ja osobne neresila, kdyby se to opakovalo nebo se pridaly dalsi priznaky, tak bych vyhledala lekare
Tak může to být leccos od úzkostný ataky po infart
Sledujte to, a kdyby se to opakovalo, nebo bylo cokoli takový „divný“, volejte rychlou.
Ja bych ho poslala k doktorovi, at uvazi jake vysetreni. Lepsi nez neco zanedbat, v klidu to normální projev fakt neni.
Mně se to občas stává, vždycky v klidu v leže. Bohužel na EKG pak nic nezjistí. Já osobně si myslím, jestli si prostě někde něco neskřípnu a srdce pak chvíli buší jak o závod. Vždycky se to srovná po chvilce samo, ale v ten oment mám pocit, jako by mi srdce mělo vyskočit z hrudníku.
Tohle mel manzel na podzim, mnohokrat. Hnala jsem ho k doktorovi a nesel
nevic to pozoroval ve stresu, v praci. Ted je par mesicu doma a nestezoval si na srdce vubec, ale je pravda, ze se neptam (stejne by k doktorovi nesel). Rikala jsem si, jestli jsme treba nemeli covid (domnivam se, ze ano) a jestli to nemohl byt nasledek
Tlakomerem a máme oxymetr ten ukazuje také tep obojí bylo stejně.
Určitě vyhledejte lékaře, třeba to nic nebude, ale pro Váš klid.
Zrychlený tep mám už dlouho, občas mě postihly chvíle, kdy několik dní v kuse mi srdce tepalo jako zplasene, čímž se člověk uziral, stresoval a to tomu ještě přidávalo… Byla jsem poslana ke kardiologovi, prošla jsem holterem, zátěžovým testem, echo, EKG mi dělali. Nenašli nic. Od té doby chodím pravidelně na kontroly a takové stavy se už neukázaly. Dostala jsem v případě obtíží leky-betablokatory. Ale jestli jsem za poslední 4 roky užila jeden, dva. Hodně dělá psychika, stresy, nervy,… Já jsem hrozně úzkostný člověk, vidím lékaře a tep mám 300/200
. Pokud by se to opakovalo, na kardio bych ho objednala.
Manžel dnes večer koukal na TV a odpočíval a najednou se mu rozbusilo srdce, tlak normální 120 na 80 a tep 190, teď už je to v pořádku, nevíte co to může být? Bylo to poprvé v životě, je lepší ho zítra poslat někam na EKG? Věk 30+