Vysoký tep 190 v klidové činnosti

Anonymní
19.7.21 21:32

Vysoký tep 190 v klidové činnosti

Manžel dnes večer koukal na TV a odpočíval a najednou se mu rozbusilo srdce, tlak normální 120 na 80 a tep 190, teď už je to v pořádku, nevíte co to může být? Bylo to poprvé v životě, je lepší ho zítra poslat někam na EKG? Věk 30+

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12808
19.7.21 21:36

Arytmie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
19.7.21 21:41

No já bych manžela k doktorovi hnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2319
19.7.21 21:42

Mela jsem pri zvysenem stresu, ale ja mam vyssi tep cely zivot.

Nema starosti? Neresi neco dlouhodobeho duleziteho? Nemel alkohol, moc cukru?

Nahodilou epizodu bych ja osobne neresila, kdyby se to opakovalo nebo se pridaly dalsi priznaky, tak bych vyhledala lekare

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1400
19.7.21 21:43

Tak může to být leccos od úzkostný ataky po infart :think: Sledujte to, a kdyby se to opakovalo, nebo bylo cokoli takový „divný“, volejte rychlou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4728
19.7.21 21:43

A ten tep si měřil ručně, nebo tlakoměrem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6185
19.7.21 21:51

Ja bych ho poslala k doktorovi, at uvazi jake vysetreni. Lepsi nez neco zanedbat, v klidu to normální projev fakt neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13838
19.7.21 21:56

Mně se to občas stává, vždycky v klidu v leže. Bohužel na EKG pak nic nezjistí. Já osobně si myslím, jestli si prostě někde něco neskřípnu a srdce pak chvíli buší jak o závod. Vždycky se to srovná po chvilce samo, ale v ten oment mám pocit, jako by mi srdce mělo vyskočit z hrudníku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.21 22:01

Tohle mel manzel na podzim, mnohokrat. Hnala jsem ho k doktorovi a nesel :zed: nevic to pozoroval ve stresu, v praci. Ted je par mesicu doma a nestezoval si na srdce vubec, ale je pravda, ze se neptam (stejne by k doktorovi nesel). Rikala jsem si, jestli jsme treba nemeli covid (domnivam se, ze ano) a jestli to nemohl byt nasledek

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.21 22:08

Tlakomerem a máme oxymetr ten ukazuje také tep obojí bylo stejně.

• Citovat
  • Nahlásit
20.7.21 07:28

Určitě vyhledejte lékaře, třeba to nic nebude, ale pro Váš klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat