Vyšší FSH

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jarča
Povídálka 28 příspěvků 20.01.08 18:24
Vyšší FSH

Ahoj holky,
budu ráda, když se mi ozve některá s problémem, co řeším já. Zjistili mi vyšší hodnoty FSH tzn.předčasné ovariální selhání vajčníků (hodnoty jsem měla FSH 15, 30 pak 14). Zkusila některá IVF a jaká byla úspěšnost ? Moc děkuji, jsme před umělým oplodněním.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Jarča
Povídálka 28 příspěvků 26.01.08 09:51

Ahoj :wink:
holky máte některá vysoké FSH ? Díky za reakci.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.08 15:07

Ahoj Jarco,
je tu moje diskuse v „Predcasne ovarialni selhani“ - kdyz sjedes trochu nize. Myslim, ze posledni prispevek je muj „anonymni“ z rijna 07.
Je to pakarna. S takovou hodnotou Ti ani IVF neudelaji. Alespon tedy mne ne. Zrovna dnes mi to potvrdil uz 4.odber (FSH 29) - pred mesicem sice FSH 9, ale predtim v lete 40 a 18.
Pro nas je jen oplodneni darovanym vajickem.
Odkud jsi ?
anonymka
p.s. jo a moc jinych holek se na tohle tema neozve, nase porucha je bohuzel docela vzacna. Kolik Ti je ?

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.08 15:09

Promin, ja si to spatne precetla - do hodnoty 15 jsou jeste v CARech ochotni stimulovat. Tak Ti drzim palce !!
(ale zdrave hodnoty jsou jen do 10,5 - pak uz je to problem tak jako tak)
anonymka

Jarča
Povídálka 28 příspěvků 04.02.08 20:40

Ahojky,
moc díky za reakci. Vím, v Podolí, když mi zjistili FSH 30, tak mi hned řekli, že nemá cenu zkoušet IVF, ale také mi řekli, že nikdy nebudu mít už menzes a že se nikdy hodnota FSH již nesníží. Pak jsem přešla do jiného CAR, měla hodnotu FSH 15 a léčila jsem a dosud léčím štítnou žlázu, Letroxem, poslední 3 menzes jsem měla pravidelně a nyní se cítím dobře. Uvidím, zkusím, co se dá, a když šance nebude, zkusím až poté darované. Je mi 30 let.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.08 15:59

Ahoj Jarco,
to je pro me snad po pul roce prvni pozitivni zprava na toto tema, od Tebe. Opravdu Te s tim jinde lecili ?? Ja uz jsem se smirila s darovanym oocytem, a je fakt, ze v Podoli mi nenabidli nic (vlastne tam se mnou nedelaji vubec nic) a ani do toho dar.vajicka se nehrnou. Vlastne jsem tam na mrtvem bode.
Radis mi zkusit jeste jinde ?
Jinak, mne je 36 a jedno dite uz mam. Ted mam „sekundarni sterilitu“. Prestala jsem brat po 5letech HA a uz jsem se poradne nenahodila.
Jinak ja uz prolezla na netu kdeco, a narazil na par holek, co uz oplodnenim dar.vajickem prosly, a i mnohem mladsich.
Na jednech i-strankach ma poradnu doktor, a ten radi stimulovat do hodnoty 20. Takze i tak jsem pres.
Ale po pravde prispevek, ze by nekdo mel takovehle hodnoty a nejak to vylecil a zdarne otehnotnel - na ten jsem nenatrefila.
Ale rikali mi v Podoli, ze pry tam ta p.primarka se zminovala, ze mela uz pacientky, co mely vysoke FSH, a otehotnely spontanne. Problem je proste v tom, ze oni nas - co mame to vysoke FSH - odmitaji jakkoliv lecit - stimulovat, oplodnovat atd.
anonymka

Jarča
Povídálka 28 příspěvků 15.02.08 11:32

Ahojky,
viš já přesně nevím, mě neléčí na to, že mám vys.FSH, ale zjistili špatně pracující štítnou, já nikdy neměla pravid.menzes a také jsem brala asi 5 let HA, ale tím byl můj problém jen přikrytý. Je to asi hodně složité, ale vím jistě, že mi jakékoliv hormony a kortikoidy ublížily a jsem zastánce toho, že není nad to, nechat věci přirozeně, ikdyž Dr.nejsem a nevím, třeba to jinak nešlo, ale hodně mi to narušilo co se dalo, ale je fakt, že když jednou máme vajíčka vyčerpaná, více je mít nebudeme, každá žena se narodí s určitým množstvím, ale nikdy není nic jisté a definitivní. Já sama nevím co dělat, ale v Podolí mi šanci na vlastní miminko nedali, doporučuji i Tobě jít jinam. Jsi šťastná, že už jedno dítě máš :) my si teď koupíme pejska a věřím, že se mi myšlenky budou ubírat jiným směrem. Já chodila k Dr. Řezáčové v IVF v Podolí.

Ája 2006
Povídálka 14 příspěvků 19.02.08 23:16
FSH

Ahoj Jarčo,

i já mám podobný problém. FSH 30 je hodně. Už jsem o tom psala v odkaze ovariální selhání. Dozvěděla jsem se to před dvěma lety. Zpočátku jsem si myslela, že mi darované vajíčko nevadí , ale teď nad tím přemýšlím čím dál víc. Jsem z Brna, byla jsem na Obilňáku, jsou tady fakt ochotní, ta Praha je asi horší. Nejdřív jsem byla v soukromé Unice, ale tam jsem z nich neměla dobrý pocit, nic je nezajímalo ani mi neudělali pořádné testy a hned mi cpali cizí vajíčka asi kvůli penězům. Na Obilním trhu jsme potom zkoušeli i umělé oplodnění, ale u mně se vajíčka neobjevila. Ale je lepší to zkusit, aby člověk měl jistotu.

Měj se a napiš jak ti to dopadne.
Aja

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.08 23:30
vyšší FSH

Řeším stejný problém.. Před pár lety mi bylo zjištěno vyšší FSH. I když mi bylo vysvětleno, co to znamená, nevěnovala jsem tomuto údaji zvlášní pozornost. Mezitím jsem podstoupila několik pokusů IVF, vždy neúspěšně. Po posledním nezdařeném IVF mi bylo doporučeno, abych další cyklus podstoupila s darovaným vajíčkem. Hodnota FSH byla 14,5, bylo mi vysvětleno, že se jedná o předčasné ovariální selhání. Nějak se s tím nedokážu smířit. O dítě se snažíme 6 let, první problém byl nízký počet spermií, později imunitní reakce na spermie a zárodek, genetické testy z mé strany také nedopadly dobře a nakonec mi začánají selhávat vaječníky. Nevím jak to řešit, nevím co s tím. Pokud někdo procházíte podobnou zkušeností, budu ráda, když napíšete. Zajímalo by mně, na základě čeho jste se rozhodly pro darované vajíčko a taky jak jste se vyrovnaly se skutečností, že vaše dítě nebude mít z poloviny vaše geny.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.08 18:32
vysoké FSH

Ahoj nikdy jsem nechodila na žádné konference, tak doufám, že odesílám tento svůj příspěvek správně(-:
Chtěla jsem se vás někoho zeptat. S manželem se dva roky snažíme o první miminko a teď jsme po první návštěvě CARu. Naměřili mi FSH 21 a anovulaci. Ale říkali, že to budou muset ještě přeměřit, že se jim to nezdá možné - totiž to FSH. Je mi 27 let.
Po ultrazvuku pan doktor zkostatoval, že se tam zdá všechno vpořádku- tedy že tam mam na vaječnících drobné folikuly… Podle něho „budeme doufat, že to naměřené FSH je nějaká laboratorní chyba.“
Proto sem píšu, už se, prosím, některé z vás stalo, že by FSH kolísalo takhle nahoru a pak dolů? Jsme z toho dost vyděšení, protože menstruace mi v životě nevynechala a nerozumim tomu, moje mama i sestra normálně rodily i když byly ještě o tři roky starší než já.
Díky moc, pokud se mi někdo z vás ozve.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.08 15:27
vyšší FSH

Asi nás není mnoho, co máme tento problém s vyšším FSH..
Ty hodnoty ti opravdu můžou kolísat, ale spíš to vypadá, že se u tebe projevuje ovariální selhání, jako u mně, tzn. přestávají nám správně fungovat vaječníky a s věkem se to bude zhoršovat. Mně už navrhli, ať zvážím podstoupení IVF s darovaným vajíčkem. Je to moc těžké rozhodnutí. Taky jsem neměla nikdy žádné potíže a pravidelně jsem menstruovala. Podle lékařů se to nedá ovlivnit, je to dáno geneticky.

Není tady někdo, kdo má dítě z darovaného vajíčka??
Moc by mi to pomohlo, kdybych se o tom dozvěděla víc,
ulehčilo by mi to velice těžké rozhodování. Mám pocit, že jsem na to sama. :(

Lakee

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.08 17:52
vysoké FSH

Ahoj Lakee,
díky za odpověď…potěšilo mne, že se někdo ozval (ty jsi už sem psala anonymne, nebo ted poprve?)
jojo, pomalu se smiřuji s tím,že tedy nikdy v životě nebudu mít vlastní dítě, a že mi teda vaječníky selhaly někdy v 25 letech..jojo, to bylo pořád „nejdřív dostuduj a pak děti“ a teď mam školu a to nejdůležitější už se nepodaří…
Je to těžký…a ty máš aspoň nějaké dítě?
Já už o těch darovaných vajíčkách s mužem mluvila, i o darovaných embryech i o adopci. Nakonec jsme zjistili, že nemáme nic proti ani jedné variantě, ale adpoce je zatím jako posledení volba…
S darovaným vajíčkem…no, mně u toho nejdřív vyděsilo uplně všechno, totiž že je to divný, do týhle doby jsem o té možnosti ani nevěděla…a obdivuju všechny holky, co se dokážou do nás tak vcítit, že nějaké darujou. nevim v jakem svete jsem zila, ale fakt jsem vubec netusila, ze to existuje, asi je to tim, ze vsechny moje kamaradky otehotnely napoprve nejdyl napotreti…
Pak mi vrtalo myslí, jak to zvládnu, až třeba budou všichni říkat, jak je možné že to dítě je celé po manželovi, ale že po mě vůbec nic nemá…a co když si pak se mnou nebude rozumět, ale jenom s manželem… Jojo a pak jsem hrozne brecela, proč je to tak složité…
Ale nakonec jsem se rozhodla, že do toho půjdu. Pracuju už tři roky s dětma a vim, že nebudu mít problém milovat dítě, které „nebude z mého vajíčka“ … a že nechci dítě proto, aby se mi podobalo, ale prostě chci mít někoho, koho vezmu do zoo a na pohadku do kina a do první třídy a budu s nim dělat ukoly a tak. Neuměla bych bez toho být, nebo jen velice těžko. A realita je taková, že prostě buď přijmu takové dítě (a't už vajíčko, nebo embryo, nebo adopčátko) a nebo prostě žádné nebude. Taky jsem hledala na těhulkách, zda tam někdo nepíše o tom, že má mimčo z darovaného vajíčka, ale nenašla jsem. Asi je to tak, že prostě buď nemáš nic a nebo máš mimčo(-:a pak už to neřešíš.
nevim, ale rozhodně to neni žádná triviální záležitost a člověk by to měl všechno promyslet, aby tomu dítěti pak byl dobrým rodičem, aspon to tak myslím. Asi to chce i prodiskutovat s manželem…mně třeba hrozně podpořil, a pak spousta strachu opadlo…
Takže mi ted spíš vrtá hlavou, kde se jak dlouho na vajíčka čeká, mam zatim před s sebou tri pokusy od pojištovny, takže bych rada, aby to vyslo s nimi. A taky přemýšlím, zda už si zažádat o adopci ted, nebo vyčkat, až to uplne uzraje a pak teprv. A taky cim vyplnit tu dobu cekani na vajicko…
Nu, cetla jsem si tu jeden starší prispevek Kaitlin,nekdy z roku 2006 mela stejny problem jako my a bylo ji stejne let, jako me…
Proste jsem ted rozhodnuta, ze budu bojovat o miminko z darovaneho vajicka a strach se presunul spis k tomu, hlavne aby to vyslo a vydrzet na to cekat. Ostatni pochyby uz vymyzely…Taze pkud se potrvdi ta diagnoza selhani (to se dozvim asi pristi tyden), tak do toho jdu a to co nejrychleji(-:
asi nas opravdu moc neni, na jednu stranu je to dobre, protoze bych to nikomu neprala…
ahoj,
prazska anonymni

Sasula
Kecalka 221 příspěvků 19.06.08 18:09

ahojte holky, zatím jsem vás jen četla, nepsala, nemám moc času, tak v rychlosti…mám stejný problém jako vy, už 7 let se s manželem snažíme o mimi, zatím bez úspěchu. Také jsem hledala někoho, kdo prochází stejným trápením jako já a našla tady:

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

zkuste se tam podívat, chodí tam holky, které řeší stejný problém jako vy a já tam chodím také. Nechce se mi psát znovu můj příběh, ale v kostce je to stejné jako u vás. Neprve vše v pořádku, nikdy žádný problém, po cca 3 - 4 letech jsme poprvé jeli do CAR, předtím mi moje gyndr. nechtěla napsat doporučení do CAR, že prý jsem velmi mladá a je to psychikou. No teď jí to nemůžu zapomenout, tenkrát jsem ještě normálně menstruovala a měla normální cyklus a ovulaci, s normálním hormonálním profilem, tenkrát byl jen problém v manželově spermiogramu…no a do CAR nás vlastně poslala až v době, kdy jsem z ničeho nic začla mít problém s cyklem a to se zjistily vysoké hodnoty LH a FSH, budou to 3 roky, co jsme jeli poprvé do CAR a kde jsem měla naposledy ovulaci a to jsme vyzkoušeli IUI, bez úspěchu. Od té doby už jsem se nechytala, od té doby už nemám MS vůbec a dr. nám hned u druhé návštěvy řekli, že musíme jít do darovaného vajíčka, jinak nebudeme mít nikdy miminko. To nás tak sebralo (bylo nám 25 let), že jsme odmítli s tím, že se budeme ještě snažit doma a že to je třeba psychikou, nechtěli jsme se s tím smířit. Zkrátím to, už se to jen zhoršovalo - návaly, padání vlasů, nervosita, přibívání na váze a do toho ještě onemocnění štítné žlázy. Do půl roka jsem měla o 20 kg víc.. 2 roky jsme odpočívali, protože jsme už byli totálně hotoví z toho snažení a nervů a čekání a všeho.

Na lítání po CAR to chce čas a uzrát, nám to trvalo 2 roky než jsme se s tím smířili, letos jsme to znovu rozjeli, zvolili jiné CAR a teď už čekám každým dnem na telefon, kdy bude pro mne vhodná dárkyně, která mi dá svá vajíčka. Ještě před pár měsíci jsem byla na zhroucení, že i v dalším CARu mi bylo předčasné selhání vaječníků opravdu potvrzeno, ale vyrovnala jsem se s tím a už to tak zkrátka beru. Nedokáži se teď ale přenést přes to, že za těch pár let mám už o 30 kg víc a nic se s tím nedá dělat, zkrátka hormony nepracují jak mají, snažit se můžu jak chci, neovlivním to, nedá se to léčit. Připadám si jak velryba a problémy, které jsem dřív řešila, nad těmi se teď již jen hořce směju, co já to měla za „problémy“. Samozřejmě v práci mám problémy toto tajit, téměř nikdo nic neví a všichni jsou jen zlí a mají blbé poznámky z toho, jak vypadám a jak jsem byla hezká a teď jak jsem tlustá a ať s tím něco dělám. Zrovna dnes jsem měla jednu krizovku. Nejím, nepiju, nekouřím, sportuji a nechápu, za co se mi kdo mstí, ach jo, je to těžký život. Já jen doufám, že se to brzy podaří a budu za to trápení odměněna miminkem a nebo miminky.

Holky, řešení toho, jestli mimi bude podobné mě a nebo nebude, to fakt už neřeším, vždyť když to nikdo nebude vědět, vždycky se něco na mimču najde, co mi bude podobné, i když nebude vlastně z mého vajíčka, ale co to je vlastně za myšlenky? Vždyť bude vyrůstat v mém těle, bude vyživováno mými orgány, plodovou vodou, krví, já si ho donosím, porodím, budu kojit, v noci k němu vstávat, vůbec neřešte to, že to nebude vaše, no přeci bude!!! Samotné vajíčko není vůbec životaschopné, není to nic, absolutně nic! Teď mě tak napadá, to je jak kdybyste řešily, že jíte mimina, právě když se třeba milujete…omlouvám se za to přirovnání, ale to mě teď tak napadlo. No zkrátka musíte si to v sobě samy srovnat, v tom vám nikdo nepomůže. My o adopci také přemýšleli, ale zatím to bereme jako nejposlednější řešení.

No takže teď spíš řeším a dá se říct i těším, že už jsme do toho hupli a už se to nějak pohlo a čekám na ten telefon, tak moc se těším a doufám, že se to povede. I přes to, že i ten můj jedl vitamíny a snažil se o životosprávu, nic nepomohlo a také se mu to zhoršuje, takže navíc nám teď i řekli, že budeme muset podstoupit ICSI, no tak snad to pomůže a opravdu se zadaří. Tak holky, držím palečky, ať se rozhodnete co nejlépe a snad jsem vám trochu pomohla v rozhodování. Pokud budete chtít, klidně zajděte do našeho fóra, je nás tam víc, jak ženských, které vajíčko darují, tak z té druhé strany, které vajíčko potřebují. Já díky stránkám tady na emiminu a i na těch druhých sehnala dárkyni, která mne posunula dopředu v pořadníku a tak jsem nemusela čekat přes 2 roky, jako se v mém CARu běžně čeká, určitě si musíme pomáhat navzájem a nenechat se na holičkách, tak hodně štěstí!!

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.08 19:30
vysoke FSH

Ahoj Sasulo,
dik za upozoreni, ted vsechno hltam, tak uz jsem si to tam skoro vsechno precetla…je to hrozne, nikdy jsem netusila, ze mne neco takoveho potka.
Gratuluju ti, ze jsi nasla darkyni a k tomu, ze uz jdes na pokus. Preju a doufam, ze to dopadne dobre a budes mit mimika treba hned dve ajednou (to je muj tajny sen(-:)
Ta cekaci doba mne hrozne desi, nevis, kde se ceka kratsi dobu? Ja nedoufam, ze bych darkyni nasla, netroufla bych si kamaradkam rict a taky nechci, aby to vsichi vedeli…nevim, jak bych nekoho sehnala…
Nemas taky zkusenost s darovanym embryem? nekde jsem cetla, ze se tam ceka kratsi dobu…
Jinak s temi priznaky..ja zatim pravidelne menstruuji a velikost vseho v brise je v poradku. ale nemam uz zadnou ovulaci, merila jsme si ji parkrat testama pred tim, nez jsme do CAru sli, vlastne mne to k tomu pohulo, myslela jsem, ze budu potrebovat je nejakou stimulaci..
Nu, dneska jsem zacala menstruovat-chodi to jak hodinky, tak jdu v pondeli na odbery kde se mi znovu to FSH premeri. Sice doktor doufa „v laboratori chybu“, ale jak si vas tu vsechy ctu, jeste zadna nenapsala, ze by se ji nahle FSH vysvyhlo tak vysoko a pak spadlo dolu, takze jsem diagozu dopredu vstrebala…ale to neznamena, ze az mi to rekne ten doktor, ze nezacnu bulet…
No jo, vzdycky jsme si myslela, ze budu mit krasny tri deti, vsechno jsem si vysnila…ale nesmim na to myslet.
Jestli jsem to dobre pochopila, jsme podobne stare…ja zadne z tech priznaku zatim neprozivam ( a tos me teda vydesila…), i kdyz na vaze taky pribyvam i kdyz cvicim, ale u me to je zcela jiste tim, ze se kazdy vecer utesuji tabulkou cokolady a pro „potěchu duše“ si na chleba davam silne vrstvy syru a salamu(-:…No, stale ale jeste mam BMI bez nadvahy,takze OK, ale dala jsem si cil, ze kdyz budu muset tak dlouho na pokus cekat, udelam vsechno proto, aby moje telo bylo v nejlepsim poradku pak na prijem embrya. Takze cvicim mojzisvou, jogu, posiluju a jim vsechno BIO(-:…tak aspon mam pocit, ze jenom nesedim a nebulim(i kdyz to taky obcas(-:)
Tak jsem moc rada, ze jsme vas tu nasla, mozna se vlaste presunu tam k vam na to baby-cafe, uvidim.
Tobe moc drzim palce a doufam, ze napises, jake to bylo a jak to dopadlo.
drz se,
prazska aonymka (mala bych si vymyslet nejakou prezdivku, pokud budu psat casteji)

Sasula
Kecalka 221 příspěvků 20.06.08 22:56

ahojky anonymko,

děkuji za gratulace, ale dokud to nedopadne k naší spokojenosti, tak zatím není k čemu. Tak tedy, byla jsem ve stejné situaci jako ty, bezradná, úplně v …, když jsem se to opět a s plnou platností dozvěděla, že mimi jedině z darovaného oocytu…no v našem CAR se čeká min. 2 roky na dárkyni. Mé kamarádky, když se dozvěděly, co mám za problém, tak se nabídly, ale jakmile to už bylo aktuální, daly ruce pryč, já je pak už ani kvůli tomu nekontaktovala, nemám na to… a rodina? Ta o tom samozřejmě neví nic…Díky ale těmto stránkám jsem našla dárkyni. Ač na takové věci nemám žaludek, řekla jsem si, proč to nezkusit právě tady na emiminu, založit diskusi, třeba se někdo ozve a světe div se, ozvalo se víc holek. Tak neklesej na mysli, nebuď smutná, opravdu je hodně ženských, které chtějí pomoci, stačí se jen ozvat a projevit zájem! Jinak vím o tom, že existují i stránky na www.darcovstvi.cz, kde se můžeš zaregistrovat a nebo nějak přihlásit, že jsi čekatelka na oocyty, jsou tam prý teď právě holky, které by chtěly darovat a jsou z Prahy…to jsou ženské, které ti vajíčka přímo nedají, ale posunou tě na první místo v databázi čeketelek a tak vlastně už nebudeš ani čekat, v rámci pár týdnů…tak jsem to měla já. A vidíš, na konci března mi potvrdili v CAR neplodnost, že potřebuji dárkyni a za měsíc už má dárkyně byla na odběru vajíček (u ní to bylo rychlejší, protože už jednou darovala, tak nemusela podstupovat plno testů). Na konci května jsem začala stimulovat já a od konce května jsem připravená na příjem darovaných vajíček. Od té doby se čeká na vhodnou dárkyni pro nás. Tak se neboj, není to tak tragické. Jinak ale záleží, v jiných CARech to jde ještě rychleji, nemusíš si hledat ani dárkyni, která by tě pošoupla. Ono totiž opravdu záleží na tom, do jakého centra půjdeš a také na tom, jestli to centrum je soukromé a nebo státní. Já jezdím do státního, za těch 7 let už jaksi máme míň penízků a tak jsme řešili tu cestu, že raději budeme platit méně peněz CARu, ale přimhouříme očko co se týče komfortu. Naproti tomu však soukromá centra jsou rychlejší v uspokojování žen - žadatelek o darované vajíčko, je tam větší komfort, ale zase platíš o mnoho více - i v řádu desítek tisíc navíc. To už si pak musíš vybrat sama, co chceš ty. Jinak u nás to také neví rodina, tedy ví, že je problém, přeci jen se snažíme 7 let a oni to ví, věděli i jaký mám problém, ale já jim teď nakukala, že se mi to spravilo, že to byl výpadek jen a že už je to dobré a od té doby už nedávám žádné info, až to vyjde, tak to bude jakoby zázrak, že se to povedlo samo :D S darovaným embriem fakt nevím, vím jen, ale to je všechno. Jinak já už žádné neg. příznaky nemám, protože jsem dostala další hormony a ty mi teď pomohly, ale bohužel zase na úkor toho, že jde zase moje váha dost nahoru, takže smůla, no alespoň se ale cítím lépe. Vůbec nevidím důvod pro to, proč bys nemohla mít 3 dětičky? Já je taky vždy chtěla, teď jsem teda od toho upustila, už je to přeci jen v této době dost fin. náročné, ale 2 děti chci. No musím říct, že já bych také už dvojčata brala, dokonce to máme v rodině, tak proč ne :D Jinak si nelam moc hlavinku s tím tvým FSH, třeba to byl fakt výpadek, no uvidíš. Držím palečky!!! Jinak já se odmlčím na týden, v neděli jedeme na dovolenou na týden (jen po Čechách, ale nebudu mít možnost jít na net) a zítra budu mít hodně práce s balením, přípravami a s ostatními věcmi s tím spojenými. Tak se zatím moc a moc mějte, opatrujte se a ať je líp!!!

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama