Vyšší počet vajíček při ivf

77
6.5.20 09:04

Vyšší počet vajíček při ivf

Ahoj holky, včera jsem byla na odběru vajíček. Bylo mi jich odebráno 35. Nejdřív jsem byla nadšená, ale pak jsem si přečetla, že vajíčka při takovém počtu jsou méně kvalitní. Je tu někdo, kdo jste měl nad 30 vajíček? Kolik kvalitních embryí Vám zbylo?
Potřebuji je mít kvalitní, musí vydržet do 5.dne pak půjdou na genetické vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1417
6.5.20 09:11

Ahoj, já teda měla méně (25 folikulů, z toho 20 zralých oocytů), ale už to je taky docela dost…nechtěli mi ani udělat čerstvý transfer.

Mrazili nám nakonec 10 pětidenních a 3 šestidenní. :andel:
Vše závisí od práce embryologů, teď je to v jejich rukou. Měli jste nějaké doplnitelné metody oplodnění? Třeba u ICSI a i dalších metod si myslím, že je o dost větší šance, že jich vydrží do toho 5. dne víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3218
6.5.20 09:18

@Linda93 já jsem jich měla 47 :roll: rozjel se mi tedy strašný hyperstimulák a na transfer jsem mohla až další měsíc. Zůstalo nám 8 blastocyst, takže dobrý výsledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
6.5.20 09:20

@kavenka
Pane jo, 47 je teda mazec…řekli ti příčinu proč tělo takhle reagovalo? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3218
6.5.20 09:27

@yogina neřekli mi nic, já si myslím, že to byla jejich chyba, že mě přestimulovali :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
6.5.20 09:30

@kavenka
A kolik jsi měla dávku hormonů? Nemáš náhodou polycystické vaječníky?
Já to totiž taky řešila…teda v tom smyslu, že si myslím, že mě přestimulovali, ale tedy ne tak moc jako tebe. :roll: Samozřejmě jsem ráda, že nakonec to dopadlo všechno dobře, jsem bez újmy (až na pár cyst, které se prý samy vstřebají)… a embryí máme požehnaně…ale odklad transferu nám celou cestu za miminkem tedy dost zkomplikoval :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
6.5.20 11:28

Holky děkuji za odpovědi. Teď mi volal doktor, že mám 24 zralých vajíček a 22 se oplodnilo. Tak teď už budem jen čekat do 5.dne kolik jich vydrží a pak ta genetika. Měli jsme priplacene služby jako výběr nejlepších spermií a vstriknuti přímo do vajíčka. Tak snad už by to mohlo vyjít, je to moje 3.ivf.
Já už jsem jeden těžký hyperstimulacni syndrom prodělala a bylo to kvůli tomu, že mi udělali ET. Teď se tomu vyhnu, proces jsme po odběru vajíček ukončili, všechny embrya 5.den zamrazi, protože výsledky z genetiky budou až za 3 týdny. Tak si taky ještě chvíli budu muset počkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
6.5.20 11:32

Problem je spis hyperstimulacni syndrom, nez kvalita vajicek :) ja mela 24, 20 zralych oplodnenych a z toho 14 embryi jednickove kvality. Take jsem ale i po doporuceni lekaru pockala na ket. Drzim palce at to vyjde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
6.5.20 11:36
@kavenka píše:
@yogina neřekli mi nic, já si myslím, že to byla jejich chyba, že mě přestimulovali :roll:

Pichala jsi pred odberem ovitrelle? Me rikala doktorka, ze to byla chyba jiny, ke ktere jsem sla jako posledni pred odberem, ze mi dala ovitrelle, tedy hcg a z toho byl pak ten hyper…, ze velky pocet vajicek nevadi, ale kdyz to videla na utz, ze mi nemela davat ovotrelle, ale neco jinyho, v cem neni hcg a pak nejit na et ale az na ket..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
6.5.20 11:52

I já jsme měla hyperstimulacni syndrom po pichnuti ovitrelle, nyní jsem pichala decapeptyl a všechno zatím v pohodě. Je lepší si počkat na ket než skončit s hyperstimulakem v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
680
6.5.20 12:38

@Linda93
Ahojky, zahlédla jsem diskusi, tak snad nevadí, že jí jedním okem budu sledovat,, doufám, že tu dáš i pak další info?
Můžu se zeptat odkud jsi? Mě tohle bude též čekat, ale nevím zda stihneme do konce roku vůbec. Mám v plánu jít do CAR Apolinář, mám PCO hodně folíků, a též si budem připlácet to ISCI, aby byla pak byla větší šance mít co poslat na genetiku…
Bude to moje 1. IVF,. Takže mě tohle všechno zajímá. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.20 12:43

@Linda93 já sem měla odebrano 35 vajíček, původně hrozilo že jich bude až 60 dle utz nakonec ne vsechny dorostli tak jsem byla rada, z těch 35 vajíček bylo 22 zralých a 12 se jich oplodnilo, z toho nám do 5 dne zbylo 6 krásných hatchujících blastocyst 4×1. kvality a 2× 2. kvality… jinak mě et odložili o měsíc skrz zvětšené vaječníky…

• Citovat
  • Nahlásit
77
6.5.20 13:00

@Eva.e
Ahojky, vůbec nevadí. Já jsem z Plzně. Taky mám PCO a pak reciprokou translokaci chromozomu, takze u mě jde jedine ivf s genetikou. A ty máš taky špatnou genetiku, že budete chtít ivf s genetikou?

Já měla 1.ivf 15 vajíček 10 embryí z toho žádné zdravé. 2.ivf 14 vajíček 10 embryí z toho 2 zdravé, po ET těžký hyperstimulak, embryo se uchytilo, ale v 5tt těhotenství skončilo. Pak KET embryo se neuchytilo vůbec.

Teď na 3.ivf jsem změnila car, zatím to vypadá dobře, v pondělí budu vědět kolik embryí půjde na genetiku. Pak dám vědět.

Držím palce až půjdete do toho ivf, ať Vám to vyjde ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
6.5.20 13:05
@Anonymní píše:
@Linda93 já sem měla odebrano 35 vajíček, původně hrozilo že jich bude až 60 dle utz nakonec ne vsechny dorostli tak jsem byla rada, z těch 35 vajíček bylo 22 zralých a 12 se jich oplodnilo, z toho nám do 5 dne zbylo 6 krásných hatchujících blastocyst 4×1. kvality a 2× 2. kvality… jinak mě et odložili o měsíc skrz zvětšené vaječníky…

Já mám zatím oplodnenych 22 vajíček, potřebuji jich mít hodně, protože cca trictvrte vajicek bude mit moji genetickou vadu:( Kdyby z toho byla zdravá tak 2-4 embrya, byla bych šťastná.
Držím palce, ať se pak podaří KET.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.20 13:09

@Linda93 Děkuji, taky držím ti palce aby jich bylo dost zdravých :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat