Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
ahoj, máte někdo zkušenosti s pokládkou nové podlahy při rekonstrukci celého bytu ? bourali jsme zdi, ve dvou místnostech jsou parkety - dle zkušeností souseda jdou velmi pracně vysekat z betonu, prý na tom nechal ruce a práce šla pomalu od ruky, potom to nechal zalít stěrkou a pokládal plovoučku.
my uvažujeme jak o plovoucí podlaze, tak o možnosti PVC, ale zajímá mě tohle. otec přítele, který nám bude pomáhat, tvrdí, že ty parkety zalijeme stěrkou, a na to položíme PVC. já jsem ale slyšela, že je to blbost a že stěrka v parketách popraská a bude to práce na prd. a bojím se toho. přijde mi to takový prasácký.
taky ve zbylých místnostech a v předsíni se bude muset stěrka zalít. co mi doporučujete ? máte někdo zkušenost ? máme trvat na vysekání parket a zavolat na to dělníky, nebo zalít stěrkou parkety ?
díky moc.
Ahoj, nejsem tedy odborník, ale když jsme měli parkety v bytě - podlaha se „houpala“ Podle mě když je zalijete stěrkou - stěrka to nevydrží… a není škoda likvidovat parkety? ![]()
Já bych určitě stěrkou nezalívala. Podle mě se parkety budou hýbat a stěrka popraská
. Také jsme měli ve třech místnostech parkety(čtvrtá nás čeká, až jednou nebude babička), parkety jsme vypáčili a co nešlo, tak jsme vysekali. Nepřišlo mi to nějak moc pracné ![]()
Existuje „pružná“ stěrka na dřevo, je dražší, ale myslím, že ve Vašem případě by to bylo dobré řešení.
Ahoj,
nejsem na to specialista, ale zalít parkety mi přijde divné. Mě spíš napadlo, co ty parkety nechat zrenovovat a budete mít krásnou dřevěnou podlahu. Máma si to tak nechala udělat v bytě a je to fakt moc pěkné.
@daninka85 píše:
Ahoj, nejsem tedy odborník, ale když jsme měli parkety v bytě - podlaha se „houpala“ Podle mě když je zalijete stěrkou - stěrka to nevydrží… a není škoda likvidovat parkety?
jsou fakt zničený ![]()
když renovace nepřichází v úvahu, tak bych je asi opravdu vytrhala. Aby to s tou stěrkou nebylo práce kvapná málo platná…
@dada12 píše:
jsou fakt zničený
My jsme nechali parkety celé zbrousit, některé se musely vyměnit, přelakovat a jsou zase jako nové… rozhodně bych se je pokusila zachránit, není nic lepšího, než dřevěná podlaha, tomu se žádná plovoučka nevyrovná… a nová dřevěná vyjde o hodně dráž… pozvala bych si někoho z firmy, co tohle dělá a určitě by se řešení našlo… ale klasické parkety jsou nádherné… těch bych se nevzdávala…
@Regina Hero píše:
My jsme nechali parkety celé zbrousit, některé se musely vyměnit, přelakovat a jsou zase jako nové… rozhodně bych se je pokusila zachránit, není nic lepšího, než dřevěná podlaha, tomu se žádná plovoučka nevyrovná… a nová dřevěná vyjde o hodně dráž… pozvala bych si někoho z firmy, co tohle dělá a určitě by se řešení našlo… ale klasické parkety jsou nádherné… těch bych se nevzdávala…
Souhlasím s tebou ![]()
Taky jsme nechávali renovovat parkety. Ale nebyli nějak extra zničené - nemuselo se nic trhat a měnit, měli jsme tam rozestupy, praskliny, sem tam fleky : jen jsme brousili, tmelili, lakovali. Každopádně podlaha jako nová a vypadá to nádherně. Pokud jsou fakt hnusný a renovace nepřichází v úvahu, tak bych to vytrhala. Zalívat parkety mi přijde přinejmenším divné, ale nejsem odborník. Zkontakovala bych nějakou podlahářskou firmu, co se zabývá renovací podlah a nechala je na to zkouknout odborným okem. Jak je už psáno: parkety jsou prostě parkety.
Mámě právě ty parkety také vytrhali, obrousili, některé vyměnili, znovu položili a nalkovali a je to krásné. A nezebou na té podlaze nohy. Měla na to pozvané nějaké odborníky a za dva dny to bylo hotové.
@gabi.design : tý jo moc pěkný a máme podobný typ bytu i domu, soudě podle výhledu z okna. ![]()
holky díky a večer proběhne rodinná porada s tou renovací to není špatné.
jak jsem koukala na net, levné to zrovna není, ale když si spočítám, kolik by nás stál pomocník s vytržením parket, plus stěrka a práce, plus podlaha, vyjde to nastejno, tak se večer zeptám, co si ten můj myslí o parketách.
jako jsou zničené, ale pokud se to hodně zbrousí, tak je fakt, že by měly vypadat normálně ![]()
díky a dám vědět ![]()
@dada12 píše:
@gabi.design : tý jo moc pěkný a máme podobný typ bytu i domu, soudě podle výhledu z okna.![]()
holky díky a večer proběhne rodinná porada s tou renovací to není špatné.
jak jsem koukala na net, levné to zrovna není, ale když si spočítám, kolik by nás stál pomocník s vytržením parket, plus stěrka a práce, plus podlaha, vyjde to nastejno, tak se večer zeptám, co si ten můj myslí o parketách.jako jsou zničené, ale pokud se to hodně zbrousí, tak je fakt, že by měly vypadat normálně
díky a dám vědět
Levné to určitě nebude, hlavně, aby firma dodržela správný postup, ale pořád to vyjde levněji, než nová kvalitní dřevěná podlaha… podlaha je jedna z věcí, na kterých se nevyplatí šetřit… po zkušenostech z přechozího bytu už vím jistě, že třeba levnější plovoučky teda rozhodně neee… a klasické PVC bych asi taky nechtěla… nedávno jsem viděla v televizi podlahy z bambusu, jsou prý velmi odolné a vypadalo to moc hezky… tak když už, tak bych šla do toho bambusu…
Taky bych teda v žádném případě nedávala plovoučku, když mám parkety. Renovovala jsem si je sama, ve dvou místnostech, ale nebyly teda zničené. Jen jsem je zbrousila strojem a nalakovala. Jsou krásné a úžasné ![]()
Pokud je máš poškrábané, tak se dají zbrousit, určitě několik mm se ubrousí a tím se to spraví ![]()