Vytržení parket, nebo zalití stěrkou?

2400
10.4.12 14:14

vytržení parket, nebo zalití stěrkou ?

ahoj, máte někdo zkušenosti s pokládkou nové podlahy při rekonstrukci celého bytu ? bourali jsme zdi, ve dvou místnostech jsou parkety - dle zkušeností souseda jdou velmi pracně vysekat z betonu, prý na tom nechal ruce a práce šla pomalu od ruky, potom to nechal zalít stěrkou a pokládal plovoučku.

my uvažujeme jak o plovoucí podlaze, tak o možnosti PVC, ale zajímá mě tohle. otec přítele, který nám bude pomáhat, tvrdí, že ty parkety zalijeme stěrkou, a na to položíme PVC. já jsem ale slyšela, že je to blbost a že stěrka v parketách popraská a bude to práce na prd. a bojím se toho. přijde mi to takový prasácký.

taky ve zbylých místnostech a v předsíni se bude muset stěrka zalít. co mi doporučujete ? máte někdo zkušenost ? máme trvat na vysekání parket a zavolat na to dělníky, nebo zalít stěrkou parkety ?

díky moc.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
506
10.4.12 14:18

Ahoj, nejsem tedy odborník, ale když jsme měli parkety v bytě - podlaha se „houpala“ Podle mě když je zalijete stěrkou - stěrka to nevydrží… a není škoda likvidovat parkety? :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5533
10.4.12 14:20

Já bych určitě stěrkou nezalívala. Podle mě se parkety budou hýbat a stěrka popraská :think: . Také jsme měli ve třech místnostech parkety(čtvrtá nás čeká, až jednou nebude babička), parkety jsme vypáčili a co nešlo, tak jsme vysekali. Nepřišlo mi to nějak moc pracné :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10005
10.4.12 14:22

Existuje „pružná“ stěrka na dřevo, je dražší, ale myslím, že ve Vašem případě by to bylo dobré řešení.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5077
10.4.12 14:23

Ahoj,
nejsem na to specialista, ale zalít parkety mi přijde divné. Mě spíš napadlo, co ty parkety nechat zrenovovat a budete mít krásnou dřevěnou podlahu. Máma si to tak nechala udělat v bytě a je to fakt moc pěkné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2400
10.4.12 14:24
@daninka85 píše:
Ahoj, nejsem tedy odborník, ale když jsme měli parkety v bytě - podlaha se „houpala“ Podle mě když je zalijete stěrkou - stěrka to nevydrží… a není škoda likvidovat parkety? :-)

jsou fakt zničený :-(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
506
10.4.12 14:28

když renovace nepřichází v úvahu, tak bych je asi opravdu vytrhala. Aby to s tou stěrkou nebylo práce kvapná málo platná…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29350
10.4.12 14:33
@dada12 píše:
jsou fakt zničený :-(

My jsme nechali parkety celé zbrousit, některé se musely vyměnit, přelakovat a jsou zase jako nové… rozhodně bych se je pokusila zachránit, není nic lepšího, než dřevěná podlaha, tomu se žádná plovoučka nevyrovná… a nová dřevěná vyjde o hodně dráž… pozvala bych si někoho z firmy, co tohle dělá a určitě by se řešení našlo… ale klasické parkety jsou nádherné… těch bych se nevzdávala…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
mark76
10.4.12 14:41
@Regina Hero píše:
My jsme nechali parkety celé zbrousit, některé se musely vyměnit, přelakovat a jsou zase jako nové… rozhodně bych se je pokusila zachránit, není nic lepšího, než dřevěná podlaha, tomu se žádná plovoučka nevyrovná… a nová dřevěná vyjde o hodně dráž… pozvala bych si někoho z firmy, co tohle dělá a určitě by se řešení našlo… ale klasické parkety jsou nádherné… těch bych se nevzdávala…

Souhlasím s tebou :pankac:

  • Citovat
  • Upravit
29436
10.4.12 14:50

Taky jsme nechávali renovovat parkety. Ale nebyli nějak extra zničené - nemuselo se nic trhat a měnit, měli jsme tam rozestupy, praskliny, sem tam fleky : jen jsme brousili, tmelili, lakovali. Každopádně podlaha jako nová a vypadá to nádherně. Pokud jsou fakt hnusný a renovace nepřichází v úvahu, tak bych to vytrhala. Zalívat parkety mi přijde přinejmenším divné, ale nejsem odborník. Zkontakovala bych nějakou podlahářskou firmu, co se zabývá renovací podlah a nechala je na to zkouknout odborným okem. Jak je už psáno: parkety jsou prostě parkety.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5077
10.4.12 14:55

Mámě právě ty parkety také vytrhali, obrousili, některé vyměnili, znovu položili a nalkovali a je to krásné. A nezebou na té podlaze nohy. Měla na to pozvané nějaké odborníky a za dva dny to bylo hotové.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2400
10.4.12 14:59

@gabi.design : tý jo moc pěkný a máme podobný typ bytu i domu, soudě podle výhledu z okna. :-)

holky díky a večer proběhne rodinná porada s tou renovací to není špatné.
jak jsem koukala na net, levné to zrovna není, ale když si spočítám, kolik by nás stál pomocník s vytržením parket, plus stěrka a práce, plus podlaha, vyjde to nastejno, tak se večer zeptám, co si ten můj myslí o parketách.

jako jsou zničené, ale pokud se to hodně zbrousí, tak je fakt, že by měly vypadat normálně :-)

díky a dám vědět :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29436
10.4.12 15:06

@dada12 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hlavně to bylo rychlé. Za dva dny bylo všechno hotovo. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29350
10.4.12 15:08
@dada12 píše:
@gabi.design : tý jo moc pěkný a máme podobný typ bytu i domu, soudě podle výhledu z okna. :-)

holky díky a večer proběhne rodinná porada s tou renovací to není špatné.
jak jsem koukala na net, levné to zrovna není, ale když si spočítám, kolik by nás stál pomocník s vytržením parket, plus stěrka a práce, plus podlaha, vyjde to nastejno, tak se večer zeptám, co si ten můj myslí o parketách.

jako jsou zničené, ale pokud se to hodně zbrousí, tak je fakt, že by měly vypadat normálně :-)

díky a dám vědět :-)

Levné to určitě nebude, hlavně, aby firma dodržela správný postup, ale pořád to vyjde levněji, než nová kvalitní dřevěná podlaha… podlaha je jedna z věcí, na kterých se nevyplatí šetřit… po zkušenostech z přechozího bytu už vím jistě, že třeba levnější plovoučky teda rozhodně neee… a klasické PVC bych asi taky nechtěla… nedávno jsem viděla v televizi podlahy z bambusu, jsou prý velmi odolné a vypadalo to moc hezky… tak když už, tak bych šla do toho bambusu…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13787
10.4.12 15:11

Taky bych teda v žádném případě nedávala plovoučku, když mám parkety. Renovovala jsem si je sama, ve dvou místnostech, ale nebyly teda zničené. Jen jsem je zbrousila strojem a nalakovala. Jsou krásné a úžasné ;)

Pokud je máš poškrábané, tak se dají zbrousit, určitě několik mm se ubrousí a tím se to spraví ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný