Využívá mě kamarádka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 14:38
Využívá mě kamarádka?

Ahoj holky!
Raději anonymně…
Mám „problém“ s kamarádkou. Ráda se s ní scházím, protože si dost rozumíme, máme podobný pohled na svět, vždy si moc pěkně popovídáme…Máme i podobně staré děti, takže je fajn, že vždy proběhně i nějaké družení mezi nimi. Poslední dobou mám ale trochu pocit, že mě využívá - zajímá mě nestranný názor a jak to vidí někdo jiný, protože už jsem přece jen na mateřské nějaký ten pátek a říkám si, že už třeba nějak špatně chápu ty sociální vztahy… :lol: Často se scházíme doma, u nás tedy časteji, ale to by nějak nevadilo, prostě to tak většinou vyjde. Vadí mi ale třeba, že já mám vždy navařený oběd pro nás i pro děti (což mi přijde v pořádku), děti se v poledne normálně najedí. Když jsme u kamarádky, oběd je sice taky, ale jelikož si to nikdy nenachystá dopředu a během toho dopoledne pak pořád nestíhá, tak je jídlo hotové třeba až kolem půl 3, což můj syn by nevydržel, takže stejně pro něj beru s sebou naše jídlo, aby se normálně mohl v poledne najíst. A já pak mám stejně pocit, jako bych jim ujídala, protože kamarádka upozorňuje, že jí musí zbýt ještě večer pro manžela apod. Když jsme u nás, poskytuji samozřejmě vše co je třeba - kapesníčky, ubrousky, čistý ručník na utření opláchlého zadečku…Kamarádka si dokonce někdy řekne i o plenku a mastičku na zadeček - což prostě nechápu, když má s sebou přebalovací tašku a v ní plenky, mastičku i ubrousky své. Ne, že bych jí to nechtěla půčit (tedy dát:-)), ale prostě nechápu, proč to chce, když má své, já si nikdy nic nepůjčuji, pokud si třeba něco nezapomenu doma :nevim: Když jsme u nich, moc to takhle nefunguje. Ručníček na zadeček si sice například vozím svůj, ale je to vlastně jedině dobře, protože když jsem ho jednou chtěla půjčit, jen mávla rukou ke koupelně, že tam přece nějaké ručníky visí. Ano, visely tam nějaké použité, které nevím kdo a co si do nich utíral…To jen tak pro příklad.

Další věc, co mě štve, že poučuje mého synka a že se vlastně vždy musíme přizpůsobovat my - na procházce jde můj syn buď moc rychle nebo pomalu a neodpovídá tempu toho jejího. Můj syn musí u nás doma zmlknout, protože ten její chce jít spát. Jako já chápu, že ho potřebuje uspat, ale nedávno ho vystrčila ze dveří jeho vlastního pokojíčku, kde uspávala svého malého se slovy sem teď nemůžeš, on teď bude Tomík spát. Můj syn (2,5) samozřejmě spustil, protože chtěl do toho pokojíčku s nimi a nechápal, proč tam najednou nemůže, když mu ozavřela dveře. On za nimi zůstal a ječel, bylo mi ho líto, šla jsem ho uklidnit, ale chvilku ještě trochu řval a kamarádka vylezla a řekla mu, že teď musí být tiše, aby Tomík usnul. Jako to už ve mně trochu vřela krev. Řekla mu to sice mile, ne nějak jízlivě, ale stejně mě to naštvalo. Přitom stačilo, aby pochopila, že to chce chvilku času, chtěla jsem synovi vysvětlit, že teď půjde do pokoje teta s Tomíkem a my si půjdem do kuchyně stavět vláček a až se Tom vyspí, budou si zase hrát, je s ním domluva, nechal by si to vysvětlit. Jenže ona byla rychlejší než já.
Další věc, proč se cítím trochu využívaná je kamarádky nevelká spolehlivost. Já se snažím vždy dodržet, co si domluvím nebo se alespoň včas omluvit. Chápu, že s malými dětmi je to složité a vůbec neberu v potaz situace, že děti onemocní, zdržují, až člověk přijde pozdě, ze dne na den se jim změní nálada, že s nimi najednou člověk nemá chuť kamkoli jít :mrgreen: apod. Myslím situace, kdy jsme na něčem dva týdny domluvené, něco kvůli tomu odmítnu, třeba chystám pohoštění nebo tak, a večer předtím se dozvím, že ona nedorazí, protože si domluvila něco s někým jiným. :nevim: Nebo se na něčem domlouváme a ještě to není zcela jasné, tak slíbí, že se ozve, jestli to tedy podnikneme raději ve středu nebo v pátek. Někdy se třeba neozve vůbec a zpětně se omlouvá, že toho měly moc. Někdy třeba napíše ve středu večer, že se jim hodí ten pátek… :nevim:
Když ale třeba měla v bytě malíře a nemohla tam celý den být nebo je její muž na služebce, tak si u nás „zamlouvá pobyt“ už dopředu a to vždy dodrží.

Omlouvám se za román, už jsem toho měla na srdci asi hodně :lol:
Holky jsem přecitlivělá já? Nebo je kamarádka tak trochu vyčůraná? Asi kapku od obojího :nevim:
Díky za odpovědi

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4387 příspěvků 18.10.18 14:45

Prostě tě to už sejří no :-)
Ona to asi nedělá nějak účelově, je to pro ní přirozené chování, ty máš míru taktu úplně jinde. Končit kvůli tomu kamarádství je asi nesmysl,a le možná by bylo fajn dát si trochu odstup, frekvenci zmenšit, nebo dát pártýdenní pauzu. Tím, že je to pro ni přirozené chování, tak se asi nezmění, vychovávat ji nemá smysl (možná formou - přijdete, tak prosím přines maso, děkuji), prosě zvaž, zd aklady přátelství, společné trávení času vás a dětí převáží tyto věci, které vnímáš. Pokud ne, pak to cenu nemá.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2382 příspěvků 18.10.18 14:46

Promiň, je to dlouhé a tak jsem to jen rychle prolétla, ale i z útržků mi přijde, že kamarádka má zkrátka na prvním místě sebe a dosáhne svého bez ohledu na to, jak se chová k ostatním. Asi to nechceš slyšet, ale připomíná mi to situaci, kdy se lidé s někým baví, jen aby nebyla nuda, ale jakmile se naskytne někdo lepší, tak bez omluvy pápá (viz to rušení na poslední chvíli, protože si domluvíschůzku s někým pro ni zajímavějším). Mluvím za sebe, určité situace co popisuješ by mě štvaly tak, že bych asi utla kontakt - například okřikování tvého dítěte, protože její musí spát, neustálé půjčování věcí, když sama tobě nepůjčí nic a ještě si k ní musíš uvařit vlastní jídlo. Zároveň se naskýtá otázka, jestli jsi to kamarádce někdy řekla a jestli ona vůbec ví, že ti její chování vadí. Ví vůbec, že ti oběd ve tři nevyhovuje, nebo jsi jí nikdy nic neřekla?

xsaleen
Echt Kelišová 9171 příspěvků 18.10.18 14:48

Vy u sebe trávíte celé dny? Pokud ti vadí, že ona u tebe ty věci dostane a ty u ni ne, tak ji je nedavej :nevim:

Keyllah
Echt Kelišová 9308 příspěvků 18.10.18 14:49
@Anonymní píše:
Ahoj holky!
Raději anonymně…
Mám „problém“ s kamarádkou.Ráda se s ní scházím, protože si dost rozumíme, máme podobný pohled na svět, vždy si moc pěkně popovídáme...Máme i podobně staré děti, takže je fajn, že vždy proběhně i nějaké družení mezi nimi. Poslední dobou mám ale trochu pocit, že mě využívá - zajímá mě nestranný názor a jak to vidí někdo jiný, protože už jsem přece jen na mateřské nějaký ten pátek a říkám si, že už třeba nějak špatně chápu ty sociální vztahy… :lol: Často se scházíme doma, u nás tedy časteji, ale to by nějak nevadilo, prostě to tak většinou vyjde. Vadí mi ale třeba, že já mám vždy navařený oběd pro nás i pro děti (což mi přijde v pořádku), děti se v poledne normálně najedí. Když jsme u kamarádky, oběd je sice taky, ale jelikož si to nikdy nenachystá dopředu a během toho dopoledne pak pořád nestíhá, tak je jídlo hotové třeba až kolem půl 3, což můj syn by nevydržel, takže stejně pro něj beru s sebou naše jídlo, aby se normálně mohl v poledne najíst. A já pak mám stejně pocit, jako bych jim ujídala, protože kamarádka upozorňuje, že jí musí zbýt ještě večer pro manžela apod. Když jsme u nás, poskytuji samozřejmě vše co je třeba - kapesníčky, ubrousky, čistý ručník na utření opláchlého zadečku…Kamarádka si dokonce někdy řekne i o plenku a mastičku na zadeček - což prostě nechápu, když má s sebou přebalovací tašku a v ní plenky, mastičku i ubrousky své. Ne, že bych jí to nechtěla půčit (tedy dát:-)), ale prostě nechápu, proč to chce, když má své, já si nikdy nic nepůjčuji, pokud si třeba něco nezapomenu doma :nevim: Když jsme u nich, moc to takhle nefunguje. Ručníček na zadeček si sice například vozím svůj, ale je to vlastně jedině dobře, protože když jsem ho jednou chtěla půjčit, jen mávla rukou ke koupelně, že tam přece nějaké ručníky visí. Ano, visely tam nějaké použité, které nevím kdo a co si do nich utíral…To jen tak pro příklad.

Další věc, co mě štve, že poučuje mého synka a že se vlastně vždy musíme přizpůsobovat my - na procházce jde můj syn buď moc rychle nebo pomalu a neodpovídá tempu toho jejího. Můj syn musí u nás doma zmlknout, protože ten její chce jít spát. Jako já chápu, že ho potřebuje uspat, ale nedávno ho vystrčila ze dveří jeho vlastního pokojíčku, kde uspávala svého malého se slovy sem teď nemůžeš, on teď bude Tomík spát. Můj syn (2,5) samozřejmě spustil, protože chtěl do toho pokojíčku s nimi a nechápal, proč tam najednou nemůže, když mu ozavřela dveře. On za nimi zůstal a ječel, bylo mi ho líto, šla jsem ho uklidnit, ale chvilku ještě trochu řval a kamarádka vylezla a řekla mu, že teď musí být tiše, aby Tomík usnul. Jako to už ve mně trochu vřela krev. Řekla mu to sice mile, ne nějak jízlivě, ale stejně mě to naštvalo. Přitom stačilo, aby pochopila, že to chce chvilku času, chtěla jsem synovi vysvětlit, že teď půjde do pokoje teta s Tomíkem a my si půjdem do kuchyně stavět vláček a až se Tom vyspí, budou si zase hrát, je s ním domluva, nechal by si to vysvětlit. Jenže ona byla rychlejší než já.
Další věc, proč se cítím trochu využívaná je kamarádky nevelká spolehlivost. Já se snažím vždy dodržet, co si domluvím nebo se alespoň včas omluvit. Chápu, že s malými dětmi je to složité a vůbec neberu v potaz situace, že děti onemocní, zdržují, až člověk přijde pozdě, ze dne na den se jim změní nálada, že s nimi najednou člověk nemá chuť kamkoli jít :mrgreen: apod. Myslím situace, kdy jsme na něčem dva týdny domluvené, něco kvůli tomu odmítnu, třeba chystám pohoštění nebo tak, a večer předtím se dozvím, že ona nedorazí, protože si domluvila něco s někým jiným. :nevim: Nebo se na něčem domlouváme a ještě to není zcela jasné, tak slíbí, že se ozve, jestli to tedy podnikneme raději ve středu nebo v pátek. Někdy se třeba neozve vůbec a zpětně se omlouvá, že toho měly moc. Někdy třeba napíše ve středu večer, že se jim hodí ten pátek… :nevim:
Když ale třeba měla v bytě malíře a nemohla tam celý den být nebo je její muž na služebce, tak si u nás „zamlouvá pobyt“ už dopředu a to vždy dodrží.

Omlouvám se za román, už jsem toho měla na srdci asi hodně :lol:
Holky jsem přecitlivělá já? Nebo je kamarádka tak trochu vyčůraná? Asi kapku od obojího :nevim:
Díky za odpovědi

Toho bych se držela, jestli chceš fungovat a kamarádit dál. To co popisuješ (plenky, jídlo atd.) nevím jestli je to využívání anebo prostě takové její nastavení -) jak mávla rukou ke koupelně, ať si nějaký ručník vezmeš, mluví spíš o tom, že některé věci až tak neřeší, čemuž by odpovídalo i to vaření oběda. Pro mě by to byly mouchy (má je každý), smířila bych se s tím, pokud by vše ostatní bylo fajn a rozumíte si. Ta scéna s uspáváním a vystrčením dítka za dveře mi tak hrozná nepřišla, chápala bych, že při uspávání potřebovala ticho a pak klid, aby se malý nevzbudil. Jasně že se to dalo udělat jemněji, jinak atd., ale prostě to třeba jinak neumí, nebo to v té situaci jinak nešlo…

Alušáček
Závislačka 3171 příspěvků 18.10.18 14:50

Asi bude kamaradka taková povaha ani si to neuvedomuje.. Kazdapadne já bych se s ní scházela, buď dopoledne a na oběd bych šla domů, nebo až odpoledne.. Tohle moc nechápu, proč u tebe obědva, uspavá dítě, proč nejde domu :think: Pokud je nespolehliva, nijak bych se na ni nevázala a plánovala si svůj program, nechystala bych pohoštění.. Prostě buď se shodnete a sejdete, nebo ne, žádný stres.. ;)

warita
Echt Kelišová 8119 příspěvků 18.10.18 14:59

Nepusobi to na mne, te by te primo vyuzivala..... myslim spis, ze mate jine natury. Ty jses asi takova ta slusna, co bere ohled, s nejvetsi pravdepodobnosti neustale premysli, jestli se ostatni citi dobre, co pro ne muzes udelat. Takovy ten slusny clovek od kosti. Vem si ale, ze ne vsichni takovy jsou. A nemusi to byt z jejich strany nejaka vypocitavost, ci vycuranost, ale proste jsou o neco egoistictejsi, vic egocentricti, treba je to ani nenapadne, ze neco delaji spatne.

Co se tyka toho (ne)dodrzovani slibeneho a nedochvilnosti… znam dost lidi, kteri zijou v TED a TADY. Jejich plany se neustale meni zrovna podle toho, co se deje ted v tomto momentu. Proto casto zapominaji, ze uz si naplanovali neco s nekym jinym, protoze ted zrovna se jim naskytla prilezitost delat toto a to je proste zajimavejsi a normalne zapomenou na sve jine plany.

Ja osobne mam trochu problem chapat smysleni techto lidi, nebot jsem typ cloveka jako ty. Co jsem slibila, je mi svate. Pratel mam jenom par a tudiz si jich vazim. Nejsem preletava a povrchni. Ale lidi jsou ruzni a uz jsem taky musela pustit k vode par kamaradek, ktere pravidelne zapominaly na domluvene veci a jeste se ani neobtezovaly omluvit.

Pokud te to zere a nemas uz chut se citit kvuli ni blbe, navrhuju omezit kontakt. Muzes proste tak dlouho nikdy nemit cas, az ji omrzi se u tebe hlasit. Jenom hadam, ale ona bude asi ten typ lidi, co maji hromadu pratel a pestuji s nimi povrchni styky. Tak at se prateli s nimi.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 18.10.18 14:59

Vynech návštěvy doma a domlouvejte se spíš stylem - plánuju být se synem na hřišti v tolik a tolik. Buď se sejdete nebo ne. Je prostě taková, jinak nastavená. Tímhle způsobem predejdeš komplikacím a pokecate v klidu ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 15:07
@xsaleen píše:
Vy u sebe trávíte celé dny? Pokud ti vadí, že ona u tebe ty věci dostane a ty u ni ne, tak ji je nedavej :nevim:

Zakl.
Ano, někdy je to na celý den, častěji ale jen část dne.
A to jí jako mám říct, když se zeptá : Můžu si vzít plenku? - Ne, nemůžeš. ?

Fazulina
Závislačka 3674 příspěvků 18.10.18 15:07

Též nechápu, proč u tebe obědvá a uspává dítě. Návštěvy ano, ale až odpoledne nebo naopak ráno a před obědem domů. Nebo třeba vzít na to spaní ven do kočárku a pak se vrátit nebo uspat dítě jinde než v pokojíčku, kde si hraje druhé dítě (třeba v ložnici). Mě samotné by to bylo blbé. Nicméně pokud jste se tak domluvily, tak v pohodě. Mávnutí směrem ke koupelně bych neřešila, mě by asi ten použitý ručník z koupelny nevadil:-)… To s plínkou je divné, pokud by neměla, chápu, ale pokud má, nechápu, proč chce Tvoji…

Na pohoštění bych se vyprdla, měla bych doma třeba nějaké sušenky, co se dají využít vždycky, pokud nedodrží, co jste si domluvily.

Já jsem z návštěv s dětma celkově nesvá, takže mě by to moc nevyhovovalo:-) celkově, raději bych se snažila čas trávit venku.

Fazulina
Závislačka 3674 příspěvků 18.10.18 15:09
@Anonymní píše:
Zakl.
Ano, někdy je to na celý den, častěji ale jen část dne.
A to jí jako mám říct, když se zeptá : Můžu si vzít plenku? - Ne, nemůžeš. ?

Tak až budeš u ní, tak si taky řekni:-). Aspoň se to vykompenzuje, částečně:-)

Taky bych jí samozřejmě vyhověla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 15:13
@warita píše:
Nepusobi to na mne, te by te primo vyuzivala..... myslim spis, ze mate jine natury. Ty jses asi takova ta slusna, co bere ohled, s nejvetsi pravdepodobnosti neustale premysli, jestli se ostatni citi dobre, co pro ne muzes udelat. Takovy ten slusny clovek od kosti. Vem si ale, ze ne vsichni takovy jsou. A nemusi to byt z jejich strany nejaka vypocitavost, ci vycuranost, ale proste jsou o neco egoistictejsi, vic egocentricti, treba je to ani nenapadne, ze neco delaji spatne.

Co se tyka toho (ne)dodrzovani slibeneho a nedochvilnosti… znam dost lidi, kteri zijou v TED a TADY. Jejich plany se neustale meni zrovna podle toho, co se deje ted v tomto momentu. Proto casto zapominaji, ze uz si naplanovali neco s nekym jinym, protoze ted zrovna se jim naskytla prilezitost delat toto a to je proste zajimavejsi a normalne zapomenou na sve jine plany.

Ja osobne mam trochu problem chapat smysleni techto lidi, nebot jsem typ cloveka jako ty. Co jsem slibila, je mi svate. Pratel mam jenom par a tudiz si jich vazim. Nejsem preletava a povrchni. Ale lidi jsou ruzni a uz jsem taky musela pustit k vode par kamaradek, ktere pravidelne zapominaly na domluvene veci a jeste se ani neobtezovaly omluvit.

Pokud te to zere a nemas uz chut se citit kvuli ni blbe, navrhuju omezit kontakt. Muzes proste tak dlouho nikdy nemit cas, az ji omrzi se u tebe hlasit. Jenom hadam, ale ona bude asi ten typ lidi, co maji hromadu pratel a pestuji s nimi povrchni styky. Tak at se prateli s nimi.

Zakl.
Souhlasím, se vším, co jste napsala. I s tím, že to nejspíš nedělá cíleně, ale prostě má úplně jinou povahu. Ano, já přemýšlím, jestli se každý u mně cítí dobře a vím o tom, že je mi to někdy na škodu. Ale když jsem se párkrát pokusila to dělat jinak, chovat se jako ti druzí, například zrovna v případě této kamarádky jí hned něco nenabízet, tak si o to stejně řekla a ještě takovým způsobem, že jako vlastně bych snad měla vedět, že ona potřabuje toto…a zase jsem se cítila špatně. :nevim:

Pivní Samec
Nováček 8 příspěvků 18.10.18 15:13

Takovéto hovězí chování musí být zrušeno hned v zárodku :andel:

Prostě jí narovinu řekni co tě štve a neber si servítky…pokud je skutečne kamarádka tak své chování upraví, pokud ne tak je čas hledát si novou :potlesk: :srdce: :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 15:16
@Fazulina píše:
Tak až budeš u ní, tak si taky řekni:-). Aspoň se to vykompenzuje, částečně:-)Taky bych jí samozřejmě vyhověla.

Jó, to už jsem zkusila, si o něco u ní říct, třeba o přesnídávku. Bylo vidět, že se jí nechce mi ji dát, že jako čeká, jestli náhodou přece jen nevyčaruji z batohu svou. Prostě to vůbec nebrala tak, že ale jindy ona u nás dostane celý servis a třeba by to mohla vrátit…

nostress
Extra třída :D 13380 příspěvků 18.10.18 15:16

Taky nechápu, proč by měla kamarádka u mě obědvat i s dětmi, uspávat děti, a pod. :nevim:
V tomto případě bych se nedělala s nějakým pohoštěním. Sušenky, tyčinky, a šťávu má doma každý. Aspoň poznáš, proč s tebou kamarádí. A taky jak už někdo psal, dala bych si chvíli pauzu, a schůzky třeba na dětském hřišti, v OC, cukrárně a tak.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >