Vývoj miminka od 5. měsíce

908
10.7.15 23:15

Vývoj miminka od 5. měsíce

Ahojky maminky!
Mám holcicku (narodila se 8.2.), takže i kdyz 8.7. slavila 5.mesic, je to vlastně ukončený pátý měsíc, že?
Ale to neni moje otázka…
Co uměli vase děti v tomto období? Naše malá je plně kojená, má 8,3kg - ráda papá. Myslela jsem si, že hezky pase koníčky, ale ted mi všichni říkají, že už by neměla mit zaťaté pěstičky, a to pořád má. A vůbec se nepřetáčí. Do kdy má cas? Vim, ze každé dite je jiné. Ale zase nechci nic podcenit…
Jinak ji asi začaly růst zoubky. Sice je nevidim, a dasen neni červena, ale je trochu nateklá a dneska nespala skoro cely den. Tak jsem ji dala Paralen čípek, a pak konečně usnula.
A poslední věc… Flaška. Zásadně ji odmítá. Kdyz tak za mesic zavedu příkrmy, stačí k tomu kojení nebo jste daly už cajik?

Dekuji moc za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

908
10.7.15 23:18

Pasení

Pasení koníčků

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11745
10.7.15 23:24

Pase podle me normalne! Nase je o mesic starsi a zatazene pesticky uz nemela, ale to je otazka par dni. A uz se pretacela,
jen na bok a obcas ze zad na brisko ( kdyz se zadarilo ). Tvoje dite je uplne normalni a je roztomila :kytka:. Nektere deti jsou hodne napred a jine pomalejsi, ale to je V poradku vsechno dozene. Jinak nase ma 8,1 kg a 66cm v 6 mesicich a par dnech a vsichni ji komentujou jak je tlusta. Tak to si nevyberes :nevim:

Příspěvek upraven 10.07.15 v 23:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
10.7.15 23:26

@ZuzkaLj ahoj, pase dobře, navíc má palec venku a nedrží si ho. Dávala bych jí co nejvíce na bříško a víc neřešila. Pokud ti i mudr řekne, že je vše ok. Nám je půl roku a neotáčí se, váha cca 9,3kg. Cvičíme Vojtovku, ale taky prý nemám plašit. Větší mimča nemůžou být tolik pohyblivý..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
908
10.7.15 23:27

A Vojtovku cvičíte proč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
908
10.7.15 23:30

@Šarlota4
Mě ty komenty štvou. My máme 71 cm. A nějakých 8,3kg. Teď už možný víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11745
10.7.15 23:36

@ZuzkaLj me se to taky neposloucha moc dobre, ptz pro me je samozrejme nejkrasnejsi. Ale jako co mame zdravy krasny mimina tak na ne prdim. Jak mam asi ovlivnit, ze je oplacana v tomhle veku to mi nikdo jeste neporadil :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
10.7.15 23:40

Klid. Já mám dcerku o měsíc starší a otáčí se až teď od ukončeného šestého měsíce. Je to lenoch líná (ve srovnání s naší starší turbomyší, co se přetáčela ve čtvrtém). Jak říká moje máti, takový zadek je dřina přetočit. Ano, i mé dítě je trošku buclatější :mrgreen:

Tvoje holčička má čas. Psaly holky v nějaké diskuzi, že i osmý měsíc je přijatelný. Taky jsem to nedávno hledala v depresi, že budu mít jedno dítě, co neposedí, a druhé placatého buddhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
10.7.15 23:41

Holky, kde jste ty děti sebraly??? Naše roční má 8,5kg a 73cm :-D

Jinak taky mi to prijde v pohodě. Prijde mi, že pase přímo ukazkove. Když už nedrží palec, zřejmě už se začíná pesticka uvolňovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
908
10.7.15 23:43

@Šarlota4 Že jo… Preci ji nebudu odtrhávat od prsa. Jí kazdy 2 hodiny, tak co mam delat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
908
10.7.15 23:44

@Amys
To nevim :) je prostě strašne dlouha… Přitom muj muz má „jenom“ 185 cm, což neni zase tolik… Ale mela 49 cm po porodu a teď 71cm. Mozna uz i vic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
10.7.15 23:44

@Amys To přijde samo. Moje starší měla v roce 70 cm a necelých 9 kilo. Včera jsem měřila tuhle půlroční a má 68 cm a 8,7 kg. Ale bože, jak ta pěkně jí a příkrmy neplive. Tu je radost krmit. U první mě vždycky při krmení bolel žaludek, jak to jídlo do ní dostanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
908
10.7.15 23:45

@Annci
Tak jsem aspon trochu klidnější… Dekuji. Moje kamaradky mají mensi miminka a už se jim otáčí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3373
10.7.15 23:45

@ZuzkaLj konicky pase krasne za chvilku se ti zacne vzprimovat uvidis a tlusta rozhodne neni mas krasne miminko co ma postavicku peknne zdraveho mimca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22446
10.7.15 23:46

@ZuzkaLj Ja byla s malou ted u dr v 4,5 měsících, zeptala se, jestli se přetáčí a hned si sama odpověděla, ze stejne nemusí, ze ma jeste dlouho cas. Zaťaté pěsti teda kontrolovala, ale spis tak, aby natahovala ruku za hračkou s otevřenou dlani, coz děla. Vyfotit ji pri paseni, myslím, ze vypadá stejne, jak tvoje princezna.
Každé dítě je jiné, ja si zase stěžuju (myslím to s nadsázkou), ze zbytečně někam spěchá, od 2,5 mesice se točí na bricho, od 4 měsíců i zpet na záda, ted se snaží uz celkem úspěšně lézt (pristi tyden ji bude 5 měsíců). Ortoped pri kontrole kyčlí se tvářil, ze je pohybově moc napřed, ze to neni dobře… Vterinovym lepidlem ji ale asi nepřilepím, ze jo :lol:
Velikostně - v 4,5 měsících mela 6 kg a 60,5 cm. Mně zase vsichni říkají, ze je mala, podle dr roste přesně, jak ma, podle tabulek :lol:
Myslím, te Tvoje malá je uplne v pohode, fakt ma cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama