Vyvolání porodu - jak se na něj připravit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucik94
Nováček 3 příspěvky 15.09.18 09:41
Vyvolavane tehotenstvi

Ahoj maminky chtela bych se zeptat zitra mam nastup do porodnice… Jsem 39+6 a chystaji se mi v pondeli pry vyvolat porod kvuli tomu ze je nase holcicka malicka ma jen 2890g a velikosti je o 14 dni pozadu…Dnes mi pravdepodobne odesla hlenova zatka… Hrozne se o ni bojim mate nejakou radu jak to zvladnout nebo jak se na to pripravit? Dekuji :(

Přečtěte si článek: Vyvolání porodu a jak probíhá?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

MartinaCV
Kelišová 6823 příspěvků 15.09.18 09:44

Chtělo by to upravit nadpis, je zavádějící. Vzbuzuje dojem, že jde o nějaký šamanský rituál jak vyvolat těhotenství :) Ale tady jde o vyvolání porodu ;)

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2241 příspěvků 15.09.18 10:14

Rada,hlavně se uklidnit. Pokud miminko neprospívá,je to pro něj v bříšku už nebezpečné a daleko lépe mu bude v tvé náruči. Ber to,jak to je,že si tím musíš projít,abys na konci držela v náručí to nejúžasnější,co žena může mít. :kytka: :srdce: :hug:

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 15.09.18 10:18

Mně to nepřijde tak málo, pochopila bych, kdyby byl odhad pod 2500g, ale takto, když je to navic holka :nevim: Já osobně bych zvážila nutnost vyvolání, pokud by monitory a průtoky byly ok.
Mně ve stejném termínu odhadli 3100g, o pět dnů později jsem porodila čtyřkilové dítě :roll:
Odhad se může mýlit až o 500g a seknout se můžou klidně o víc.

azaleila
Kecalka 174 příspěvků 71 inzerátů 15.09.18 10:21

@Lucik94 byla jsem v trochu jiné situaci (38+6) akutní sekce… od příjezdu do porodnici do chvíle, než mi malou dali jsem myslela, že strachy zešilím… dnes je to víc, jak dva roky, hlavou vím, že jsem se strašně bála, ale ten špatný pocit už si nevybavím… dokážu pochopit, že jsi toho teď plná, ale snad Tě alespoň trochu uklidní, že časem to trochu zapomeneš a budeš ráda, že máš holčičku u sebe… moc držím pěstičky! :hug:

Kikulele
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 15.09.18 10:25

@Lucik94 ahoj ja jsem rodila tri dny po terminu to je myslim 40+3tt a mala mela 2780g ve zprave z porodnice mam napsano vaha odpovida gestacnimu tydnu. Nikdo me porod vyvolavat nechtel a odhad me delala dr.den pred porodem(nechala jsem si udelat hamiltona) a tipovala 2900g skoro se trefila. Mala je zdrava,v sedmi tydnech ma necelich 4,5kila. Jinak me delal muj dr odchad jen jednou a to byl 1100g uz nevim jakej to byl tyden. A od te doby to nikdo neresil az dr.v porodnici po terminu. Jinak prutoky a vsechno ostatni bylo oka. Jen byla pri narozeni mensi. A bude mala i v dospelosti ja mam necelich 160cm a pritel 170 nema pokom byt velika mozna proto to nikdo neresil. Ale na
druhem screeningu se ma dr ptala jak velkej je tatinek a kdyz jsem ji to rekla tak rika joo tak to je uplne v poradku.Neboj bude to v pohode :hug: akorat by me zajimalo proc chteji vyvolavat jestli uz nepribira vubec,nebo jim jen utz ukazuje,ze je mensi? Co prutoky?

Lekninka91
Extra třída :D 10421 příspěvků 15.09.18 10:36

Kamarádce vyvolávali porod teda ještě o něco dřív ze stejného důvodu, malá měla hodně dlouho 2400g a nepřibírala. Byla naprosto v pořádku.

Sona73
Kecalka 105 příspěvků 15.09.18 11:05
@MartinaCV píše:
Chtělo by to upravit nadpis, je zavádějící. Vzbuzuje dojem, že jde o nějaký šamanský rituál jak vyvolat těhotenství :) Ale tady jde o vyvolání porodu ;)

Taky bych to změnila,už od pohledu to zní jako blábol.

azaleila
Kecalka 174 příspěvků 71 inzerátů 15.09.18 11:24

Také jsem si říkala, že je myšleno třeba IVF… po přečtení příspěvku mi došlo, že zakladatelka je prostě vystresovaná… což chápu…

dickys
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 15.09.18 13:17

To slyším poprvé, že by se vyvolával porod pouze proto, že je dítě menší… Však má téměř 3kg, to je podle mě úplně normální u novorozence a navíc odhad se může dost seknout, je to jen odhad. Samozřejmě nepíšeš, jestli jsou v pořádku průtoky apod, ale předpokládám že ano. Já bych si porod jen kvůli drobnejsimu dítěti vyvolat určitě nenechala.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 15.09.18 13:26
@dickys píše:
To slyším poprvé, že by se vyvolával porod pouze proto, že je dítě menší… Však má téměř 3kg, to je podle mě úplně normální u novorozence a navíc odhad se může dost seknout, je to jen odhad. Samozřejmě nepíšeš, jestli jsou v pořádku průtoky apod, ale předpokládám že ano. Já bych si porod jen kvůli drobnejsimu dítěti vyvolat určitě nenechala.

Taky je možné, že už X týdnů neroste a spousta jiných věcí, kvůli kterým raději chtějí vyvolat. Tady zase každý ví přesně, co a jak :roll: Já bych zase nechtěla rodit mrtvé dítě.

dickys
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 15.09.18 13:29

@radkka
Možné to je, ale jelikož píše, že chtějí vyvolávat kvůli tomu, že je dítě menší, tak předpokládám, že chtějí vyvolávat kvůli tomu a ne že neroste nebo je málo vody nebo má špatné průtoky a podobně ;)

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 15.09.18 13:37
@dickys píše:
@radkka
Možné to je, ale jelikož píše, že chtějí vyvolávat kvůli tomu, že je dítě menší, tak předpokládám, že chtějí vyvolávat kvůli tomu a ne že neroste nebo je málo vody nebo má špatné průtoky a podobně ;)

Menší je asi protože málo roste a je na lékaři, aby posoudil, jestli je to ohrožující. Pokud lékaři nevěří, ať jde do jiné nemocnice, ale rozhodně ať neposlouchá moudré ženy na emiminu, které vystudovaly medicínu na internetu.

dickys
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 15.09.18 19:11

@radkka
Já jsem zrovna medicínu vystudovala na univerzitě, ale internet byl velký pomocník, to nepopírám :lol:

Jinak mně chtěli první porod vyvolávat den po termínu zase jenom z důvodu, aby dítě „neprerostlo“… Odhad ve 39tt byl 3kg, takže úplně normální, pánev mi nikdo neměřil, prostě nebyl důvod. Naštěstí jsem se rozrodila sama. Ale o praktikách různých porodnic si nedělám iluze.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 15.09.18 22:20

@Lucik94 Náš první měl 2700g v 41. týdnu (vyvolávali ho v 40+6), takže mně váha připadá ok. Na vyvolání se nemusíš nijak zvlášť připravovat. Přines si normálně do porodnice svoji tašku, co máš sbalenou k porodu. Po příjmu ti zavedou tabletu a pak čekáš. U mě se porod spustil cca za 12 hodin po zavedení tablety. To začaly první kontrakce, hodinu po tom mi píchli vodu, za další hodinu jsem šla na sál a za půl hodiny byl malý venku. Takže za mě pěkný rychlý porod. A malý byl naprosto zdravý. Držím palce!

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >