Vyvolaný porod

Anonymní
24.1.21 03:24

Vyvolávání a odmítnutí

Prosím jsem zoufalá :? Celé těhotenství procházím docela v pohodě, až na vyšší tlak u doktorů, doma ho mám v pohodě. Jsem 40+1tt. Ve středu mě poslali na vyvolání porodu skrz vysoký tlak. V pátek jsem nastoupila, otevřená na dva prsty, tableta zavedena, nic se nedělo, tak další, opět se nic nedělo. Byla jsem z toho špatná a litovala jsem, že jsem vůbec na vyvolání šla. Tlak i odezvy krásné. AP říkala že jsem klidně ještě mohla počkat. Celou noc jsem přemýšlela, AP chodila a diskutovali jsme o tom, že ráno můžu jít domů a dát tomu šanci. Byla jsem z toho zmatená. Ráno jiná AP opět, tlak i odezvy krásné a taky mi pořád říkala, že by šla domů, že nevidí důvod, že by týden třeba počkala. Měla jsem se rozhodnout(30m) vůbec jsem nevěděla. A jen brečela, jak se mám rozhodnout. Přišel doktor, otevřena na jeden prst a hlavička nahoře. A taky říkal že by mi klidně dál čas. Ale že kolegové z nějakého důvodu mi vyvolání doporučily. Že se s tím ještě nesetkal aby někoho poslal domu po prvním nevydařenem vyvolání. Ale z hlediska člověka mě chápe a dál by miminku čas. Měla jsem 15m na rozhodnutí. Já opravdu nevěděla co dělat, jako laik jako prvorodička, jak mám vědět co je nejlepší. Nikdo si neumí představit jak jsem psychicky byla na dně a nevěděla. Nakonec po konzultaci s AP jsem se rozhodla jít domů. Takže jsem podepsala revers a šla domů. Napsali hroznou zprávu, jak jsem odmítla pokračovat ve vyvolání, že můžu ohrozit miminko a sebe. Byla jsem z toho na dně. Ale Miminko cítím a tlak v pohodě doma. Jenže teď si čtu na internetu odmítnutí vyvolání a samé špatné recenze, jsem úplně v háji a mám strach. Co mám dělat ať se uklidnim, že jsem snad neudělala chybu. A poslechla tělo a snad miminko ví kdy je čas přijít na svět. Prosím nestalo se to někomu?? :( :,( Dnes mám kontrolu. Mám strach.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
24.1.21 06:13

Ahoj. Asi bych se moc nebála, tipla bych, že se tím „kryjí“. Kór když jdeš teď na kontrolu. :) U prvního dítěte mi ve 40+ udělali na kontrole (bez optání a jediného slova, mimochodem) Hamiltona s tím, že můžu začít trošku špinit. No, doma jsem se po pár hod rozkrvácela jako při ms, já, vyděšená prvorodička, jsem samozřejmě valila do porodky. Nechali mne na noc, ráno závěr, že je vše ok. Na hmat jsem prý byla „nezralá“, ale když už tam jsem, mám po termínu a náhodou by se mi ten den chtělo rodit, tak mi můžou píchnout vodu - prostě jen tak 8o Neměla jsem kontrakce, bolesti, nic - no čuměla jsem jak puk. Odmítla to a šla domů. To jsem se taky doma dočetla ve zprávě něco jako že jsem nespolupracovala a odmítla navrženou medikaci, i když to bylo úplně absurdní :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
810
24.1.21 06:22

Když podepisujes revers, tak tam musí napsat, že jsi odmítla a byla poučena o rizicích. Chrání se tím.
Jinak moc neporadím, ale řídila bych se instinktem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
24.1.21 06:47

Nedavno na FB psala jedna maminka do skupiny o tehotenstvi jak odmitla vyvolani a druhy den napsala, ze ji miminko zemrelo. Tezko rict, ze kdyby se vyvolalo, zda by zilo. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5818
24.1.21 07:14
@Týnuška95 píše:
Nedavno na FB psala jedna maminka do skupiny o tehotenstvi jak odmitla vyvolani a druhy den napsala, ze ji miminko zemrelo. Tezko rict, ze kdyby se vyvolalo, zda by zilo. :,(

Lidská blbost nezná mezí, proč ji sem toto píšeš?? :( :pocitac: To je jako kdyby se tu někdo zeptal, jestli má na dovolenou letět nebo jet autem a tys napsala, že včera někde spadlo letadlo.
Proč ji proboha strašíš? To jsi tak mimo, že věříš, že těhotenství je bezpečné pro miminko jen do 40 týdne?? Copak třeba v době, kdy ty ses asi narodila se takto vyvolávalo na počkání?
Tohle jí fakt pomůže :cert: Tohle by mělo být trestný, takový strašení. Ona tu napíše, že je ve stresu, jestli udělala dobře a ty jí napíšeš o porodu mrtvého miminka.
Pokud se miminku daří, půjde ven až bude jeho čas.
A ne fakt nejsem Lesana ani jiná prásklá domorodka. Jedno dítě nedonošenec 33tt a druhé vyvoláno pro vážnou indikaci 38tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3506
24.1.21 07:15
@Týnuška95 píše:
Nedavno na FB psala jedna maminka do skupiny o tehotenstvi jak odmitla vyvolani a druhy den napsala, ze ji miminko zemrelo. Tezko rict, ze kdyby se vyvolalo, zda by zilo. :,(

Proč panebože píšeš něco takovýho někomu, kdo už je dost vystrašenej. :zed: Zakladatelka vyvolání neodmítla, sami ji poslali domů.

Zakladatelko, dneska na kontrole se o tom v klidu pobav s doktorem a hlavně v klidu. :hug: Držím pěsti! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
24.1.21 07:20

Ahoj, pokud je miminko v pořádku, tak bych se do vyvolání nehnala 3× jsem rodila ve 42. Týdnu, 3× se mě stažili natlačit do vyvolání, ale dokud miminko prospívá, ozvy a průtoky jsou v pohodě, tak není důvod pokaždé se porod rozjel sám, až si miminko řeklo.
Teď u čtvrtého předpokládám, že to nebude jiné.

Důležité je být v klidu, stres a strach dokáže zastavit i krásně rozjetý porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13509
24.1.21 07:25

Neni pravda, ze kazda rodicka po prvni tablete porodi. Nektere az po druhe, jine dokonce vubec. Kamaradka po trech dnech vyvolavani a trapeni se skoncila na sekci. Me ani netrapili. Byla jsem 40+5, v deloze obri mimino (54 cm a 4450 g) a me telo se tvarilo, ze rodit proste nebude. Deloha klidna jako horske jezirko. Rozumny primar me poslal na sal na CS.

Zakladatelko, do nemocnice bych se vratila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
24.1.21 07:32

@cecetka protože prostě vyvolávat porod, když nic není připravené je špatně :nevim:
To že se nic neděje neznamená, že se to během pár minut nezmění.
Mě doktor taky tvrdil, že nemám žádný nález a nic se neděje a tělo se tvářilo, že rodit nebude a do hodiny jsem měla odrozeno, doktor přišel až dlouho po porodu a dost se divil :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
688
24.1.21 07:50

@alisekR klid, napsala jen svoji zkušenost, i když zprostředkovanou, a přesně na to se zakladatelka přece ptala, na zkušenosti ostatních. A ty nemusí být nutně pozitivní. Nebo se sem snad můžou psát jen slunickove dokonale věci, aby se náhodou někdo nelekl? Lékař, co ji na vyvolání poslal, asi měl nějaký důvod. V nemocnici se to tvářilo jinak, tak měli nějak rozhodnout. Pokud sami lékaři doporučili odchod domu, nebala bych se. Pokud to doporučily PA a lékaři byli proti, tak bych tam asi zůstala. A ty nehezke věty ve zprávě bych neřešila, mají předepsaný vzor, musí to t být, kryjí se tím právě pro případ, že by se něco stalo. Aby za to nebyli zodpovědni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
24.1.21 07:56

Neboj, jestli je vše v pořádku jak píšeš tak nech mimčo se ještě chvilku dopéct. A jestli to vyvolat nešlo tak se mu ven prostě nechce, je mu u tebe dobře. Já rodila 40+5 v den kdy jsem si měla jít domluvit vyvolání :mrgreen: Chápu ten strach, ale zkus se tolik nestresovat :hug: A do propouštěcí zprávy, když jdeš na revers, tohle napsat musí, že jsi odmítla a jsou nějaká rizika - tím se prostě jen kryjí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5818
24.1.21 08:03

@Midaku ona nenapsala žádnou zkušenost, ona napsala, že vedle na diskuzi se narodilo mrtvé miminko. Podle mě napsat vlastní zkušenost, znamená popsat detail okolností, co sev daném případě stalo. Ideálně tedy zkušenost o které něco opravdu vím. Tohle je strašení. Které zakladatelce opravdu nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19665
24.1.21 08:24

Zakladatelko, pokud jsou ozvy a stav miminka v pořádku, pak bych neplašila. Zkus se uvolnit, spojit se s miminkem a běž se projít. Pritulte se s manželem. Popros ho o masáž. Teď už může plosky nohou, pomáhá orgasmus, masáž bradavek.

Pokud máš doma tlakoměr, tak bych hlídala tlak a případně otoky. Ale divím se, že ti v porodnici neudělali ještě další vyšetření a nenabrali krev, aby vyloučili preeklampsii. A při známce pochybnosti jeď do nemocnice.

Každopádně poučení napsat musí. I v případě, že je to u tebe nebylo průkazné. Ale evidentně se miminku ještě ven nechtělo, když tablety nepomohly. A dej si pozor, někteří jsou schopní udělat Hamiltona i bez souhlasu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3794
24.1.21 08:27

Vyvolávaný porod častěji skončí sekcí. Víc bolí, ma víc komplikací. Tvoje tělo ví, co dělá. Pokud OPRAVDU nemáš vysoký krevní tlak, není důvod spěchat. Hlavně se uklidni, ten stres je pro miminko to nejhorší teď. Zrelaxuj se, uvolni se buď v klidném prostředí, ať se to tělo na porod může připravit. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
24.1.21 10:31
  1. kryjí se, proto ti to do zprávy napsali, musí
  2. do kdy ti dali „čas“ aby se porod rozjel sám? - ano už chápu dnes máš kontrolu
  3. uklidni se :hug:
  4. Jak je na tom čípek? Já byla také na preindukci, ale vzhledem k tomu, že jsem byla málo otevřená a čípek nenaznačoval, že by se chýlilo k porodu, dali mi něco na rozpuštění čípku, na noc (takovou „tkaničku“). Neprobírali jste i toto? Víceméě u mě zafungovala, čípek se rozpustil a porod se sám rozjel (já tomu trochu napomohla, chodila jsem v porodnici pořád po schodech). Zkus se dneska přeptat. Hlavně se vůbec nestyď a zeptej se na vše, co tě trápí. Je naprosto přirozené a normální, že máš obavy, měly jsme je všechny, ale základ je, pokusit se být co nejvíce v klidu, stres miminku neprospívá. Vše bude v pořádku, URČITĚ. :hug:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat