Vyvolávání porodu 3 dny a více

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.10.21 14:32

Vyvolávání porodu 3 dny a více

Zdravím jsem 3 den v nemocnici na vyvolávání kvůli tlaku a už nevím co mám dělat. Už opravdu nemůžu a na CS se netváří…už jsem opravdu vycerpana-zažil to nekdo? dopadl porod dobře a rychle? :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.10.21 14:42

Ahoj, má zkušenost je taková, že jsme přenášela 14 dní, pak jsem šla na vyvolání ale bohužel vůbec jsem se neotvirala a zbytečně jsme se trápila skoro celý den, nakonec musel být akutní císař, vzhledem Padano ozvu u dítěte. Přeji mnoho sily

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.21 15:06

Zažila jsem to a soucítím. Vyvolávali mi porod kvůli těhotenské cukrovce celých 5 dní. Nejdřív tabletama, to vůbec nefungovalo, uz jsem se videla na císaři, ale oni ze mám ještě čas. Pak mi zavedli nějaký tampon napuštěný hormonama, a až ten zabral. Dostala jsem večer kontrakce, při vyšetření doktor tvrdil, že to vidí až tak druhý den večer, že jsem úplně zavřená. Do dvaceti minut po těchto slovech jsem se úplně otevřela a ještě se báli, abych neporodila ve výtahu cestou na porodní sál a za dalších pět minut byl syn venku. Byl to fičák, překotný porod, bolest strašná, ale naštěstí to dopadlo ok. A to jsem byla druhorodička, myslela jsem, že fakt neporodím, asi to bylo v hlavě kvůli prvnímu porodu. Myslím, že kdybych byla v pohodě a nebála se tolik, tak by to netrvalo tak dlouho. První porod mi taky vyvolávali, tableta vecer, ráno praskla voda a odpoledně jsem porodila.

• Citovat
  • Nahlásit
410
8.10.21 19:11

Porod mi vyvolávali dva dny, rsp. v úterý ráno jsem nastoupila a ve středu před půlnocí porodila. Pila jsem nějaký roztok. Něco to začalo dělat až ve středu kolem půl sedmé večer. V osm jsem byla na sále a před půlnocí porodila. Bolesti nebyly velké, rozhodně menší než u prvního porodu, který byl taky vyvolávaný. Porod byl rychlý, bez problémů, dítě Apgar skóre 10-10-10. Zranění zanedbatelné. Doporučuju se co nejvíc uvolnit. Zní to asi blbě, ale snaž se bolesti a všemu kolem co nejmíň bránit. Jestli to aspoň trochu jde, lež, odpočívej, spi, čti si a nenamáhej se. Pustit si písničky, s někým si povídej a nechej tělo pracovat. Až bolesti zesílí, snaž se najít pozici, ve které se ti co nejvíc uleví. Mně šly bolesti pouze do zad a ideální pro mě bylo se v lehkém podřepu s patami k sobě a při stání na špičkách opřít o parapet a co nejvíc se snažit uvolnit. Když nebudeš zatlá a nebudeš se bát bolesti, snad bude porod postupovat rychleji (srovnávám svou zkušenost mezi prvním a druhým porodem). Každopádně, u prvního jsem měla bolesti co 4 minuty 27 hodin, než jsem porodila, a taky jsem porodila. Bez spánku, bez jídla. Tělo to zvládne, věř si a přeju hodně síly! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
8.10.21 19:51

Prvni porod mi zacal v pul jedne rano prasknutim vody a kontrakcemi po 2 minutach. Ale nebyly moc bolestive, i kdyz podle monitoru byly docela silne. Po 24 hodinach mi dali tabletku, po ktere se kontrakce zesilily co do bolestivosti a byly po 1,5 minute. Po par hodinach oxytocin, pak dalsi. To uz byly kontrakce velmi bolestive. Dcera se narodila 17 hodin po podani tabletky, tj. 41 hodin od zacatku porodu. Tech 17 hodin byly velmi bolestive kontrakce po 1,5 minute (vzdycky 1 minuta kontrakce, pul minuty pauza). Takze jsem nespala 41 hodin (a predtim jsem spala cca pul hodiny, protoze jsme sli spat o pulnoci, takze by se dalo rict, ze jsem nespala 56 hodin). Dcera se narodila 2 hodiny po aplikaci epiduralu, ktery jsem puvodne nechtela, ale porodnici mi rekli, ze mi to pomuze se uvolnit. A opravdu to pomohlo, rychle jsem se otevrela. Ale nerekla bych, ze kvuli tomu zacaly byt kontrakce bolestivejsi, ale mohlo to byt epiduralem. Druha doba porodni byla rychla - na 2 kontrakce. Dcera mela apgar skore 9 - 10 - 10, odnesli ji do inkubatoru, protoze se narodila 37 + 0 a ja jsem po tom porodu jeste 2 dny omdlevala. Mela jsem maly nastrih, ale jen kvuli tomu, ze dcera mela rucicku u hlavicky.

Problem s otviranim jsem mela i u druheho a tretiho porodu. Ty byly tedy rychle (9 a 7,5 hodiny). Probehly v jine porodnici nez prvni porod. S oteviranim mi velmi pomohla homeopatika Belladonna. A to na homeopatika neverim :mrgreen: Kontrakce byly priserne, mnohem bolestivejsi nez u prvniho porodu, silnejsi nez je merici schopnost monitoru. Presto jsem se vubec neotvirala. Po hodinach prisernych kontrakci po 1,5 minute jsem byla na 2 cm. Po zavedeni Belladonny mi bylo receno, ze tak za 2 hodiny bych se mohla trochu otevrit. Jake bylo prekvapeni PA, kdyz jsem po 20 minutach byla na 8 cm a po dalsich 15 minutach byla dcera na svete. A opet bych nerekla, ze to rychle otevreni zhorsilo bolestivost kontrakci. Epidural jsem tehdy nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
11.10.21 12:52

Mně v úterý večer praskla voda a nic se nedělo, ve čtvrtek ráno mi zavedli tabletku abych se otevřela, odpoledne mi dali oxytocin a už ani nevím co ještě, pořád střídali ty pytlíky… A stále nic se nedělo, ani jediná kontrakce nepřišla. Nakonec to vzdali a šla jsem na císaře, to bylo v pátek kolem třetí ráno. Řekli mi že se to občas stává, že někdo nemá žádné kontrakce… Já jsem ráda, porod jsem si užila bez bolesti… Druhý den po císaři jsem se už pohybovala a starala o malou. Malou mi přiložili k prsu hned jak mě odvezli na jipku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
11.10.21 15:04

Zažila jsem dvakrát. Dcera se narodila třetí den vyvolávání. Celý tři dny jsem měla bolesti po 2 až 5 minutách. Jen jsem se kroutila v posteli a doufala, že to skončí. Teď jsem si užila vyvolávání po dvanácti letech se synem. První den, trochu bolesti. Druhý den vůbec nic, ale celej den jsem prospala a odešla mi zátka. A třetí den ráno zavedli tabletu. Dopoledne jsem zase prospala. Po obědě se začalo něco dít. Kolem šestý už to začínalo nabírat na intenzitě. V osm jsem šla na porodní sál už s paradnima kontrakcema a malej se narodil deset minut po půlnoci. Mimochodem já úplně blahorecila epidurál. Po tom vypětí mi v obou případech pomohl u porodu relaxovat a trochu si odpočinout. A u dcery mě šili, tak jsem za něj byla dvakrát tolik vděčná.
Každopádně u dcery kdybych neporodila třetí den, na čtvrtý den už jsem měla zamluveny sál na CS. Teď se synem mi řekli, že se vyvolávat může maximálně 3 dny. Ale nevím, jestli to platí obecně nebo po císaři (ten jsem si užila mezi dcerou a nejmladším synkem). A jenom v mojí porodnici nebo všude. Ptej se, třeba z nich něco vypáčíš. A nezdráhej se říct si u porodu o něco proti bolesti. Budeš potřebovat na to finále všechnu sílu. Držím palce, ať se mrňous brzy umoudří. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat