Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Mičule kdyz to nastoupi prirozene, tak je to polehoucku pomaloucku, proste pojedes trochu s rezervou, kdyby bylo hnusne.
Já měla jen vyvolávaný, od začátku bolestí 25h, od odtoku plod vody 14h..
neboj se toho, při nejhorším si zavoláš sanitku ![]()
Díky holky.
no sanitka by byla asi zážitek. ale to si ráda odpustím ![]()
nějak to zvládnem, snad nebude ladovská zima ![]()
@Mičule a vy bydlíte někde na samotě u lesa, že tak stresuješ ![]()
@Mičule první porod jako prvorodička 8hod a druhý od píchnutí oxytocinu asi hoďka, ani nevím, bylo to tak rychle ![]()
Porod ovlivňuje tvá psychika, pokud budeš mít strach, můžeš rodit dlouho, prostě to dítě nepustíš ven. Já rodila první lehce a rychle - 6hod, druhé s nepravidelnýma kontrakcema 12hod.
@berry4 no skoro doslova
k hranici města to máme vzdušnou čarou pár desítek metrů. jenže bydlíme ve svahu, k hlavní silnici asi 200m do prudkého kopce po soukromé (v zimě neudržované) silnici. takže k baráku se autem nedostanem- záleží prostě na počasí. už ta představa jak funím s kontrakcema do toho kopce, vleču za sebou dítě a tašku na krku…
děsivá představa. ale samozřejmě může počasí ukázkové. tak či tak, nějak se tam dostat musím. ![]()
No já měla zatím jen vyvolávaný - o půl 8 tableta a ve 13:05 byla malá na světě, takže bych řekla, že taky rychlovka, ale pevně doufám, že ten druhý už půjde sám ![]()
@Mičule to dáš
Heled´já u drhého porodu ještě 4 hod. před porodem odhrnovala sníh přede dvěma domy, předtím 2 hod. procházka, apsoń se ti to pěkně posune, určitě nepojedeš do porodky s hlavičkou mezi nohama, nedělej si z toho bubáky, druhý porod bývá většinou mnohem pohodovější. Tak klid a nech to na přírodě ![]()
Díky holky všem. ![]()
no na přírodě to nechám ráda. když to půjde, ještě se může opakovat první scénář, že?
zas by to bylo na jistotu ![]()
ale já právě doufám v ten spontánní. chtěla bych si to „užít“ ![]()
Teda to jste mě holky překvapily, protože kdykoliv někdo vyprávěl, že měl vyvolávaný porod, tak to prý trvalo dlouho. Třeba kamarádka měla vyvolávaný porod snad 2 dny
Teda od zavedení první tablety po porod.
@andreiika píše:
Teda to jste mě holky překvapily, protože kdykoliv někdo vyprávěl, že měl vyvolávaný porod, tak to prý trvalo dlouho. Třeba kamarádka měla vyvolávaný porod snad 2 dnyTeda od zavedení první tablety po porod.
Já měla vyvolávaný od první kontrakce 3,5h. spontální 5,5h. ale zase ty první dvě až tři hodiny ty kontrakce byli pohodička.
Ahoj, snad tě uklidním, když zcela po pravdě napíšu, že mám za sebou 2 porody, oba nevyvolávané, první trval 2,5 nebo 3,5 hod. - už si nepamatuju přesně, jestli začal ve 2 ráno nebo ve 3 - je to už 11 let…
A druhý porod trval 17,5 hod. Diví se tomu i porodní asistentky, ale prostě to tak je.
Zítra nastupuju na vyvolání porodu, sice jsem ve 39. TT, ale mám těhotenskou cukrovku, tak prý nesmím přenášet, tak z toho mám zase osypky já, bojím se vyvolávaného porodu, že prý je horší než přirozený. No a kdyby měl ještě k tomu trvat déle, než ten druhý, tak tedy fakt nevím… ![]()
Já mela oba vyvolávané, 22 a 12 hodin- ale kontrakce ne po x minutach, ale v kuse. Takze humus. Radši víc hodin, ale klasicky…