Vyžijeme s tím?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.6.22 20:12

:-)

Ahojky,

Jsem ve 22 tt těhotenství, teď máme příjmy já 20-23 tisíc, přítel 32 tisíc.. šetřime 10 000 na spořící, 3400 na 2 stavebka.. žijeme si dobře, nijak extra se neomezujeme…
Teď mě chytla ale taková ta “deprese”, kdy se bojím, jak vyžijeme na mateřské, rodičáků :?
Prijdeme tedy o 10-13 tisíc, rodicak budu mit cca 10 000.. na 2,5roku..

Naše výdaje jsou
5000 na nové auto (včetně benzinu) (velká výhoda, přítel ma benzin zdarma a nové auto o polovinu levneji diky firme) …
12-13 cca byt se vsim
1000 pojistky
Samozrejme popelnice a takové veci, to platime ale čtvrtletně, Takze to je minimální částka..

No a potom výdaje na miminko, že ano.. jidlo nemam vubec spočítané, na kolik nas vyjde..
takže nám zbyde cca 13 000 na Mimi, jidlo, drogerii a zabavu..
Jsme lidi co rádi i šetři a potrebujeme jeste cca 100 000 našetřit na svatbu, která bude za rok.. obavám se, že na tu svatbu uz nenasetrime.. a budeme muset vybrat minimalne jedno stavebko :? Něco se pak samozrejme vrátí dary.. na veci pro miminko nasetreno mame
Myslíte, že je to reálné?? :?
Kolik zůstane vám na provozní veci mimo bydleni a pojistky?

Dekuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4577
25.6.22 20:16

Za trinact tisic se podle me vyzit neda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19821
25.6.22 20:20

Tedˇ šetříte 10tis měsíčně. Takže přijde o tu částku co šetříte.
Po dobu MD a RD s tím vyžijete. Je nutně mít svatbu za 100tis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4392
25.6.22 20:20

Podle mě to asi jde, ale není to úplně příjemné, bude to dost o omezení se. U nás - jenom jídlo samo nás dva a dvě děti vyjde klidně 10-12k. K tomu oblečení, drogerie (plenky umí udělat i tisícovku měsíčně), zábava… Když byl manžel na RD se starší, dorovnávali jsme výpadek platu z úspor na to určených, s mladší pracuju na 1/2 úvazku z domu od konce MD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47766
25.6.22 20:21

A když ti tu napíšeme že ne, co se změní? Hruška mimino? Rozejdete se? Nebo co? Halt budete muset vyjít, no. Nebudete tolik spořit.

Příspěvek upraven 25.06.22 v 20:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.22 20:21

Ještě jsem zapomnela na úlevu na dani 1267 :lol:
Takže 33 267 bude mít přítel měsíčně, já těch 10 rodičák. :?
Jsem zvyklá, že teď něco ušetříme a pak uz asi neušetrime vubec nic :roll: :roll: prinejhorsim bude muset muž o víkendu na brigadu, práci ma od 7:00-15:00 po-pa.. Takze čas na nejake výdělky tam je + Ja samozrejme az Mimi bude větší muzu taky na nějakou brigadu :? :lol:
Doufám, že se tu na jednu stranu prida do diskuze někdo, kdo to má podobně :lol: protože těhotenské pocity jsou sranda :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
12449
25.6.22 20:22

13k v dnešní době s miminek? Za mě naprosto nereálné, pokud se chceš trochu rozumně stravovat. Dítě prvních pár měsíců nepotřebuje nic, ale pořád jsou mezitím velké výdaje a čas letí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21020
25.6.22 20:23

Ted ještě celkem jo, když nebudete utracet za <>. co bude za rok, těžko říct…můžeš zkusit nějakou formu přivýdělku, zaleži co umíš. Taky můžeš jít do práce dřív než po 3 letech. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
jun
676
25.6.22 20:23

Máte to propočítané hezky, takže kromě té svatby bych se toho nebála :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.22 20:24

@Netopirek svatbu pocitame cca 150-200 tisíc; přítel ma obrovskou rodinu, která by to bez svatby neprezila :lol: rodiče nám pomuzou, chtějí a pomohli i sourozencům :hug:

@Netopirek Teď šetrime cca 14 000 :think: ale zase bude miminko no.. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
21020
25.6.22 20:24

Navic pokud ty penize mate, tak stačí zmenšit částku, kterou posíláš na spořák nebo kam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
25.6.22 20:26
:roll:
@Anonymní píše:
Ahojky,

Jsem ve 22 tt těhotenství, teď máme příjmy já 20-23 tisíc, přítel 32 tisíc.. šetřime 10 000 na spořící, 3400 na 2 stavebka.. žijeme si dobře, nijak extra se neomezujeme…
Teď mě chytla ale taková ta “deprese”, kdy se bojím, jak vyžijeme na mateřské, rodičáků :?
Prijdeme tedy o 10-13 tisíc, rodicak budu mit cca 10 000.. na 2,5roku..

Naše výdaje jsou
5000 na nové auto (včetně benzinu) (velká výhoda, přítel ma benzin zdarma a nové auto o polovinu levneji diky firme) …
12-13 cca byt se vsim
1000 pojistky
Samozrejme popelnice a takové veci, to platime ale čtvrtletně, Takze to je minimální částka..

No a potom výdaje na miminko, že ano.. jidlo nemam vubec spočítané, na kolik nas vyjde..
takže nám zbyde cca 13 000 na Mimi, jidlo, drogerii a zabavu..
Jsme lidi co rádi i šetři a potrebujeme jeste cca 100 000 našetřit na svatbu, která bude za rok.. obavám se, že na tu svatbu uz nenasetrime.. a budeme muset vybrat minimalne jedno stavebko :? Něco se pak samozrejme vrátí dary.. na veci pro miminko nasetreno mame
Myslíte, že je to reálné?? :?
Kolik zůstane vám na provozní veci mimo bydleni a pojistky?

Dekuji :srdce:

Pokud nevyjdete, tak ty přivýdělek v době, kdy je manžel doma a může hlídat dítě. Případně pokud máš vyšší plat než manžel, tak on na rodičák a ty do práce. A nebo dítě do soukromých jeslí a vy oba v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4205
25.6.22 20:32

Na drahou svatbu se vyprdni, na spoření posílejte míň a vyžijete dobře. My teda máme o něco víc, ale zas máme tři děti a psa :mrgreen: jen teda nemáme takové výdaje, protože bydlíme ve vlastním baráku nezatizenem hypo či půjčkama. Vlastně nemáme žádné dluhy a půjčky. To se pak žije krásně i s minimem :palec: až doplatíte auto, tak taky bude líp :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
25.6.22 20:33

Za mě to teda bude na dřeň a modlení se, aby se podařilo kojit a něrozbilo se něco důležitého. Rok dva zpět bych řekla, že jo, ale teď, jak vše roste. Nevím, opravdu nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2978
25.6.22 20:34

Tak to začni zkoušet už teď, nechat si 3.000,–na týden. Otestujete se, uvidíte. Máte rezervy, můžete případně snžit částky posílané na spoření,,,když to nepůjde. Tuto částku utratím týdně já, sama s 17-letou dcerou, ale jsme rozežraný, šlo by to snížit, nemám vůli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat