Výživa v době kojení

64
21.12.05 08:16

Výživa v době kojení

Ahojte mamky kojičky!!!
Vím, že na netu je spousta stránek ohledně výživy kojení, ale zajímalo by mě co si dávate k snídani, k obědu, k svačině a k večeři a HLAVNĚ čemu se vyhýbáte!!! Co má špatný vliv na mlíčko???
Já jsem se dočetla,že bych neměla česnek a cibuli a po pravdě si neumím bez těchto dvou potravin představit přípravu jídla… :roll:
Tak Vás prosím o Vaše náměty co papáte
Děkuji
Zuzik
PS: Manžel si myslí, že malá špatně snáší když si dám čokoládu a tu moc miluji a cukroví, že bych tím pádem moc neměla, co si myslíte o vánočním cukroví???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

509
21.12.05 08:27

Ahoj Zuziku,
ono je to těžké, každé miminko je jiné. Já jsem ze začátku striktně dodržovala to, že se nemá jíst nic nadýmavého - takže žádný květák, česnek, cibuli, nejedla jsem čerstvé pečivo, nejedla jsem čokoládu ani sladké, protože čokoláda je výrazný alergen a sladké prý způsobuje střevní potíže, vynechala jsem veškeré citrusové plody. Tím pádem jsem zjistila, že můžu vařit dvoje jídlo, protože syn a manžel mají rádi samozřejmě to, co já kvůli kojení nesmím. Také jsem zjistila, že se mi možný jídelníček dost scvrknul. Takže jsem začala zkoušet. Vždycky jsem snědla jedno „zakázané“ jídlo, počkala jsem 6 hodin, když nebyla žádná reakce, věděla jsem, že tohle už můžu. A postupně jsem zjistila, že můžu v rozumné míře všechno. Když se nad tím zamyslíš, to bys nemohla jíst nic. Nevím, jak je vaše holčička stará. Jestli je malinká, tak to chvilku vydrž a nejrizikovější potraviny vynechej a postupně začni zkoušet a sama přijdeš na to, co malá snese.

Držím palečky, ať jste s malou v pohodě.

Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
21.12.05 08:37

teda jestli je čokoláda alergen, tak z mého vítka bude alergik jak… na čokoládě žiju denodenně, jsem závislák…:(((
ale zas na zavádění příkrmů jsem striktní, takže se to snad vykompenzuje…
k+vítek 7 měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
21.12.05 09:54

Díky Věro za tvůj příspěvek i když s tou čoko si mě teda nepotěšila.
Jinak malá má 10týdnů a pravda, že někdy trpí bolestí bříška a ještě k tomu máme problém s ublinkaváním…holt cukroví si tyto vánoce neužiju… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
21.12.05 09:54

Ahojka, já teda nevím, ale extra zdravý jídelníček se moc dodržovat nedá, leda bych měla v prvních měsících k ruce šéfkuchaře:-))
Taky jsem zkoušela, co oba snesem, v pohodě zvládám i zelí. Vyhýbám se jen luštěninám, ty mě nadýmají hodně, tak nepokouším osud. A ještě moc nepiju mlíko, které jsem předtím pila po litrech. Jinak vše, čokoládu denně, hlavně když jsme spokojení:-)

Jazzi a Matýsek skoro 8m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
21.12.05 09:59

kristain…s tou čokoládou jsme na tom velice podobně… :)
Zuziku já myslím, že se toho cukroví fakt nemusíš bát, já když mi v porodnici vyjmenovali seznam toho, co se nesmí a potom mi ještě další položky přidala dětská doktorka tak jsem se z toho orosila a přemýšlela jsem co vlastně budu jíst a taky mi připadalo, že nemůžu vůbec nic. Všechny kamarádky mi říkali, že jedí normálně, jenom v rozumné míře ty „rizikové“ potraviny, nejdřív jsem jim nevěřila ale potom opravdu zjistíš, že to tak je a záleží na tom, jak to snáší mimčo. Třeba nám absolutně čerstvé pečivo nevadí, občas si dám pár růžiček brokolice, květáku, když dělám něco na cibulce tak jí tam prostě dám poloviční množství, než normálně, když do něčeho přidávám česnek tak jenom jeden nebo dva stroužky (záleží na množství jídla) a nikdy jsme problémy neměli. Doporučuje se hodně kmínu, protože ten uvolňuje prdíky.
Takže já si prostě dám ke snídani dva krajíčky celoznného chleba s tvarohem a kmínem nebo musli, k obědu třeba rýži nebo těstoviny s kuř. masem, dobré jsou polívky, nějaká čerstvá zelenina, k večeři podle toho co vařím manželovi, to je různý, něco s bram. kaší, pizza z list. těsta, prostě snažit se mít ten jídelníček pestrý. Neboj není to tak hrozné jak to vypadá :)
přeji pohodové mimčo bez prdíků jako jsme my :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
21.12.05 10:03

Ještě jsem zapomněla dodat, ale možná zbytečně, že je super, když něco vaříš (ať už polívky nebo různý ty masa), udělat toho víc a dát si to zmrazit, protože potom máš oběd za chviličku hotový. Já jakmile nemám takhle něco v mrazáku tak nemám moc čas si něco k jídlu klohnit a potom se hrozně odbejvám. Ale to asi znáš :)
tak papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
21.12.05 10:29

Jojo, souhlas s Jazzi. Ze začátku to fakt moc nejde, mě musel denně vařit manža jídlo na druhý den, celé 6tinedělí…
a zelí jsem prubla poprvé v 4 měsíccíh, dala jednu dávku Sabsimplex navíc a přežil to bez úhony, takže si ho občas dám, už jsem měla i pár lžic fazolí…takže si myslím, že všeho s mírou a zkoušet, co to udělá..
ale malý se třeba po mých dvou snědených mandarinkách osypal…takže na to bacha, chce to fakt zkusit.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
21.12.05 12:46

My v porodnici dostaly hned ruhý den nějaké maso a knedlíky. Měla jsem strach ale hlad zvítězil a nic se nestalo. Čerstvé rohlíky nám dávali taky. Doma jsem měla strach snad ze všeho . Postupně jsem začala jíst vše- čokoládě a sladkému jsem se nevyhýbala vůbec. Na výletě na Slovensku jsme si objednali kačenu a odolejte tomu zelíčku… Tak jsem to riskla a taky nic. Malé jsem ještě Sab Simplex nedávala, je jí 7 měsíců a to teda nejím ale přímo sežeru kde co. Citrusy teda jen ve velmi omezeném množství, luštěniny taky málo. Nepiju žádné barevné a slazené limči už od těhotenství.Zvykla jsem si na vodu . Čaje piju bylinkové a nesladím je. Džusům se taky snažím vyhnout. Jsem závislák na pudincích s piškotama a krupičné kaši s banánem a čokoládou :lol: . Tím si vynahradím ty neslazené čaje a obyč vodu :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
1.1.06 18:19

Bez čokolády taky dlouho nevydržím… :( Kubík trpí na bolení bříška hodně, takže ty nejrizikovější potraviny se snažím vynechávat, ale prdíky maj nejspíš i řadu jiných důvodů než je strava matky, protože i ve dnech, kdy jsem naprosto nic „závadného“ nesnědla jsem se dočkala u mimča bolení bříška. A naopak zase některé dny, kdy jsem „zhřešila“, byl v pohodě. Takže to jídlo omezuju jen s mírou, bez čokolády stejně dlouho nevydržím … oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama