Vzit si v současnosti hypotéku?

Anonymní
30.6.18 07:09

Vzit si v současnosti hypotéku ?

Vzit si v současnosti hypotéku? Vzít a nebo raději počkat? Chceme stavět další rok domek a nedokážu odhadnout jaká bude situace ve stavebnictví.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1951
30.6.18 07:18

Tak hypotéku si vezmi až budeš chtít stavět, jinak jsou tam pokuty za nečerpání. A čím dříve, tím lépe. Sazby teď budou stoupat. Kdyby to pak šlo náhodou nějak rapidně dolů, tak se to dá řešit i během fixace. Ty smluvní (zákonem stanovené) pokuty už nejsou tak velké.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26874
30.6.18 07:22
@Anonymní píše:
Vzit si v současnosti hypotéku? Vzít a nebo raději počkat? Chceme stavět další rok domek a nedokážu odhadnout jaká bude situace ve stavebnictví.

A mate oba stabilni zamestnani? Abyste meli jistotu pravidelneho prijmu, ze ktereho budete hypoteku splacet?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29761
30.6.18 07:36

Od října má dojít k úpravě hypoték. Dosáhne na ní méně lidí, než je tomu doposud. Takže záleží, jak jste na tom s příjmy. Potom už byste jí třeba nemuseli dostat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.18 07:44

Ano to vím, jde mi spíš o to že se bojím jaká bude situace ve stavebnictví v součásti na trhu není stavební material, všechno dochází protože se hodně staví

  • Citovat
  • Upravit
1951
30.6.18 07:49
@Anonymní píše:
Ano to vím, jde mi spíš o to že se bojím jaká bude situace ve stavebnictví v součásti na trhu není stavební material, všechno dochází protože se hodně staví

S materiálem problém určitě nebude. Spíše firmy nemají tolik času, budou si brát větší marže. Ale pokud bydlíte třeba někde v nájmu, tak asi není na co čekat. A pokud nemáš vyřízené stavební povolení (bez něj bych raději nestavěl), tak než začneš stavět, tak bude zase jiná situace.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Hanka1
30.6.18 08:02

Od rijna si na hyposku sahne daleko mensi pocet lidi diky prisnym podminkam, nastavene ČNB (regulátorem), pac mit a splacet hypoteku neni pro kazdeho.

Takže pokud o hypo uvažujete a mate na to ji splacet a splatkou nepujdete na dřeň mesicniho prijmu, tak zacnete sakra rychle se rozhodovat a jednat. Je to beh cca na tri mesice procesu dokladani a schvalovani.

  • Citovat
  • Upravit
1378
30.6.18 08:44
@Anonymní píše:
Ano to vím, jde mi spíš o to že se bojím jaká bude situace ve stavebnictví v součásti na trhu není stavební material, všechno dochází protože se hodně staví

To mi teda neprijde,rekontruujeme dum,okolo nas se stavi dalsi čtyři, bydlíme na malem meste,kde jsou jedny stavebniny,kam jezdi kazdy z okolí a nikdy s materiálem problemy nebyli.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6445
30.6.18 09:03

Spis nez material chybi ruce a cas. Jestli mate stabilni prijmy na pohodove splaceni tak zacnete co nejdriv vyrizovat, to papirovani je na dost dlouho a ted behem prazdnin to bude asi jeste horsi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36504
30.6.18 09:16

nejde tu o stavebniny, ale o to, zda Vám při Vašich příjmech a výdajích hypotéku někdo vůbec dá.Stavebnin bude dost, protože po říjnu se mnozí lidé snu o vlastním domě budou muset vzdát.Pravidla budou nastavena velmi přísně, takže řada lidé je vůbec nesplní.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27745
30.6.18 09:34

@Burj Chalifa nemáš odkaz jak to bude ?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3424
30.6.18 10:32

mi si ted brali hypo na stavbu domu udelali jsme to ted stim ze to zacnem cerpat od brezna 2019 mame tim padem zafixovany urok a muzem zacit cerpat kdykoliv zadna sankce nic ale nejpozdeji v tom breznu musime zacit cerpat nevim jak moc velkou chcete hyposku ale je dost zajimava pujcka i od statu ale jsou tam ruzny podminky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36504
30.6.18 10:34
@ka2ka píše:
@Burj Chalifa nemáš odkaz jak to bude ?

zadej si do Googlu " zpřísnění hypoték od 1.10.2018, vyjednou Ti mraky odkazů.V podstatě je jasné, že i střední třída, která dosud hypotéku ještě dostala, bude bez šance.Budou jen pro bohaté.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29761
30.6.18 10:40
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
32028
30.6.18 10:45
@Anonymní píše:
Vzit si v současnosti hypotéku? Vzít a nebo raději počkat? Chceme stavět další rok domek a nedokážu odhadnout jaká bude situace ve stavebnictví.

Pokud nechcete stavět někde hodně mimo civilizaci, tak domek vždycky bude vcelku drahá záležitost, tudíž chcete-li stavět, stavte. Otázkou je, jestli máte stabilní a dostatečné příjmy a jak vám ta hypotéka bude vycházet. Pokud už teď by byla hodně problémová, tak určitě raději počkat ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty

Ikona - Zbyněk Vorel

Zbyněk Vorel