Vztekloun v 15 měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katka66
Stálice 67 příspěvků 17.01.18 13:32
vztekloun v 15 měsících

Všechny zdravím. Je tu prosím někdo, kdo má doma vzteklé batole? Dcera byla donedávna tak hodňoučká, má 15 měsíců. Teď ale začíná zlobit, vzteká se kvůli všemu, lehne na zem a zuří, mlátí do všeho, když jí něco vezmu hrůza. Když ji mám přebalit nebo oblíct, katastrofa, když jdem ven, naštvaně kouká a vůbec nereaguje a většinou jen stojí. Nedokážu jí už ani vyčistit zuby. Prosím, prosím, mám pocit, že mi to vůbec nejde. Nevím, jak se správně chovat, nechci aby byla rozmazlená :-( Obvykle je to andílek, ale jakmile není po jejím, je zle.

Přečtěte si článek: Batole a jeho vývoj přehledně

Reklama

Reakce:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 17.01.18 13:34

Je to úplně normální :mrgreen:

Enicka
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 17.01.18 13:35

Ahoj, tak já mám úplně, ale úplně to samé. Taky už si s ní nevím rady a přitom to býval takový andílek. Neporadim, ale nejsi v tom sama. Třeba tu bude někdo zkušenější

Katka66
Stálice 67 příspěvků 17.01.18 13:38

Já mám totiž pocit, že ty ostatní děti kolem nás takový nejsou, pěkně si hrajou, jsou rádi, že jsou venku. Já co otevřu dveře ven, řvaní pokračuje. Někdy se fakt hodně stydím.

Uživatel je onlinechaela
Zasloužilá kecalka 982 příspěvků 17.01.18 13:39

Ahoj, taky mám doma skoro 15m vzteklouna. Vzteká se ale už dlouho. Dělat se s tím nic moc nedá. Pokud jí kvůli řevu hned ve všem nevyhovíš, rozmazlená nebude. Ale potrvá ještě hodně dlouho, než pochopí, že si řevem (nebo mlácením, zuřením) nic nevymůže. A ještě dýl potrvá, než se naučí svůj vztek ovládat nebo alespoň vyjadřovat jinak než řevem (mlácením, zuřením). Mám k tomu ještě tříletýho a ani ten se zatím moc neovládá. Základem je nereagovat a stát si za svým.

Heivka
Závislačka 2896 příspěvků 17.01.18 13:41

To je normální, zhruba kolem roku a půl to bylo se synem na zabití, nikam jsme nechodili, procházka skončila vzteklým záchvatem před domem. Trvalo to dva-tři měsíce a pak to najednou bylo lepší. Ještě pomohlo když se vztekal doma (mlácení hlavou do země a podobné lahůdky), tak jsem ho odnesla do pokojíčku na dva velké polštáře a odešla. Bez obecenstva se ve chvilce uklidnil a šel si hrát. Teď je mu dva a půl a doteď když se vztekne, tak se jde sám uklidnit na polštáře.

Enicka
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 17.01.18 13:43

@Katka66 Taky.mám takový pocit, ze jen naše je taková. Moje kamarádky s dětmi takové problémy nemají.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1835 příspěvků 17.01.18 13:58

Jo jo tímto si projde asi kazdy dite. Me se u syna osvědčilo to nejak nedramatizovat, na vztek moc nereagovat. Proste jsem se chovala porad stejne. U čištění zubu to na me taky mockrát zkoušel - ale v důležitých vecech jsem byla nekompromisní. Proste jsem ho zalehla, zuby tak trochu násilím vycistila a nazdar. Kdyz se vztekal kvůli napr hračkam, tak jsem to moc neřešila, ať se vyvzteka a pak bude hej. Hlavne nepolevit v nastavených pravidlech, dodržovat slovo a byt důsledná. To mi zachránilo zdravý rozum.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 17.01.18 14:07

Takové jsou všechny děti (s výjimkami).

Co dělat, aby nebyla rozmazlená? Neustupovat. Takže pokud chceš jít ven, oblíkat i když se dítěti nechce (ano, může u toho rozptylovat, aby to nebyl jen hysterák, ale dojít k tomu výsledku, který jsi řekla)

A vždycky si rozmyslet, jestli máš dost síly (psychické), když něco zakážeš nebo chceš, aby něco udělala, to taky dotáhnout do konce.

Helileli
Závislačka 2645 příspěvků 17.01.18 14:42

Starší syn začal v roce a skončil ve 3,5 letech. Od těch 12 do cca 20 měsíců to byla vlastně ještě sranda, pak nastaly výživnější amoky, kdy byl schopen se vztekat a řvát klidně hodinu, dokud vyčerpáním neodpadnul. Byly dny, kdy šel že vzteku do vzteku. Teď je mu osm a je zcela normální, poslušný, inteligentní kluk.
Neboj, vyroste z toho. Je potřeba si držet nějaké hranice, nelezt dítěti do zadku, na druhou stranu nevyhledávat situace, o kterých ví, že nezvládá. Až z toho vyroste, zůstane v ní to, co do ní vlozis v období, kdy to bude vypadat beznadějně.

Káťa19
Kelišová 6375 příspěvků 37 inzerátů 17.01.18 14:49
Obdobi vzdoru-prvni puberta

Dej do googlu a mas informaci spousty :mrgreen:
Bohuzel, tim si musi projit kazde dite :hug:

Martina 23
Nováček 1 příspěvek 23.01.18 15:01

Mám doma to samé. Náš syn jako miminko miliónové. V říjnu mu byl rok a od té doby ho nepoznavam. Vzteklý a neposlušný. Věcné mě provokuje aby viděl jak budu reagovat když jde ale do tuhého a placnu mu ji přes zadek tak se mi k tomu všemu začne smát. Aspoň že z manžela má respekt. Mě má absolutně na salámu. Nevím jak si u něj vybudovat autoritu. Pořád si říkám vždyť je ještě malej ale aby to nepokračovalo a nebylo to potom ještě horší

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama