Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Prosím, máte někdo zkušenost, za jak dlouho se zlepší stav dítěte (častá stolice, nevolnosti, zvracení), alergika na BKM po úplném vysazení mléka? Mám alergika, 9 let, má povolené mléko do 150ml, ale v poslední době má potíže, zkusím mléko zase vysadit úplně, ale nevím, jak dlouho mám čekat, že se něco projeví, abych nezanebala případně jiný problém. Díky.
AHoj, no ja bych pockala asi tak dva tydny nez se zazivani srovna. Zalezi jak silna ta alergie je. Pokud budou obtize pretrvavat je mozne, ze vadi i neco jineho. Dcera ji mela asi do dvou let, ale bylo mi receno, ze se muze kdykoli vratit. Jinak je pri teto alergii dobre jist mak obsahuje hodne vapniku.
Já mám BMK, celiakií 6 let, mliko pul roku. Při striktním dodrz. diety mi bylo lip asi po 14 dnech. O dost lip jsem se cítila asi po 2 měsících. Ale ted mám zase nejake problémy…asi prestavam snaset lusteniny :'(
@zajicovic u nás cca týden až dva. Ale nechápu tu povolenou hranici - mám jen o chlup mladšího, mléko je stále tabu, dr říkala, že jakékoliv malé množství zbytečně dráždí organizmus ![]()
@martina.se Nevim, na gastru v Brně nám řekli, že úplně vyloučit už se nedoporučuje.
@zajicovic jo to mi rekli na alergologii taky, ze podle novych studii si na to telo postupnymi davkami zvykne, v mem pripade na to kaslu, mleko mi vubec nechybi, jsou jine zdroje vapniku, stejne se z mleka spatne vstrebava…
@zajicovic píše:
@martina.se Nevim, na gastru v Brně nám řekli, že úplně vyloučit už se nedoporučuje.
já u kluka mléko nasadit, tak je chudák
netoleruje syrové ani ve stopovém množství ![]()
@martina.se no mozna to ma ten muj chudinka taky tak, jenze porad nejake dostava… Jidlo ma rad, ale miva obdobi, kdy je mu spatne po jidle, na ktere mel zrovna chut, porad je na zachode a nekdy se vecer pozvraci. Coz neni normalni - ale nebyva to vylozene po jidle s mlekem - proste tak nejak ne po konkretnich jidlech, ale spis v nejakych pro me spatne vysledovatelnych obdobich.
@zajicovic píše:
@martina.se no mozna to ma ten muj chudinka taky tak, jenze porad nejake dostava… Jidlo ma rad, ale miva obdobi, kdy je mu spatne po jidle, na ktere mel zrovna chut, porad je na zachode a nekdy se vecer pozvraci. Coz neni normalni - ale nebyva to vylozene po jidle s mlekem - proste tak nejak ne po konkretnich jidlech, ale spis v nejakych pro me spatne vysledovatelnych obdobich.
těžko říct.. já to hlídám. Kluk snese mléko tepelně upravené, smetanu taky, takže stačí hlídat, ať není jídlo z toho a je to good. Ale na začátku nesnesl ani stopová množsví mléka nebo smetany, to fakt v ničem, bylo to šílený ![]()