Exekutor - zabavení dětských věcí?

Anonymní
4.9.11 19:39

zabavení věcí

zdravím čekáme exekutora,zajímalo by mne jestli může zabavit i věci jako je dětská postýlka a kočárek
děkuji za odpověd

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17304
4.9.11 19:41

Jde o to zda čekáte soudního nebo toho soukromýho.Soudní nebere,soukromý bere vše :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.9.11 19:45

Nám postylku zabavil,le u meho ex slo o dluh prez pet milionu,takze slo vse pryc,byly to exekutori z prerova,jinak co jsem vsude cetla tak veci k potrebe ditete se zabavovat nesmi,doporucuji vse odvezt ci schovat,muzes byt pruipravena,a hlavne mit od vseho paragony.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.9.11 19:49

ma k nam prijit exekutor Marcel Kubis ,veci nemame kam odvezt,na pracku ,lavici a zidle mame doklady ze je kupoval nekdo jiny,dluzim 50tis a strach mam strasnej

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.9.11 19:54

predpokladam ze na tech dokladech je jmeno a rodne cislo nekoho kdo koupil?musi to tam byt jinak ti to vse vemou,strach chapu,ani nevis jakej jsem memla ja,nakonec jsme prisly o strechu nad hlavou,myslim ze kvuli pedesati tisicum,na postylku nepujdou :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
17304
4.9.11 19:54

Jak píše anonymní před tebou,věci na dítě by ti zabavovat neměli.

Soudní exekutor-dělá ho můj táta,tak to vím.Kde jsou děti musí nechávat lednici,pračku a věci pro děti-on prý do dětského pokoje ani nechodí zabavovat,ale soukromí jsou jiný.Ty jsou po všem. 8-o

Příspěvek upraven 04.09.11 v 19:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5463
4.9.11 19:55

Exekutor nesmí vzít věci co jsi dostala darek né od manžela/přítele a nesmí zabavit věci dětem a věci nutné k žití jako postel,stůl,židli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5463
4.9.11 19:58

Co nelze zabavit •běžné oděvní součásti, obvyklé vybavení domácnosti, •snubní prsten a jiné předměty podobné povahy •zdravotnické potřeby a jiné věci, které dlužník potřebuje vzhledem ke své nemoci nebo tělesné vadě •hotové peníze do částky 1000 Kč
Slovo „obvyklé“ je potřeba chápat ne jako „průměrný“ standard české domácnosti (např. s myčkou nádobí, sušičkou prádla apod.), ale jen jako nezbytné majetkové vybavení domácnosti. Smyslem exekuce totiž není, aby dlužník, který nedostal svým závazkům, měl obvyklý standard v domácnosti, jako poctivý občan. Opět platí pravidlo, že nezabavitelné vybavení domácnosti musí umožnit pouze uspokojení potřeb v základní míře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.9.11 20:07

ja hned jak prisel dopis exekutorovi volala,ze to splatim po mesicnich splatkach,ale mluvil se mnou nejaky pan,nepredstavil se,ze ho lidi jako ja nezajimaji a pokud nezaplatim prijdou se podivat ke me domu a vse mi zabavi.Na dokladech mame rodne cisla,bralo se to na uver.U toho exekutora Kubise je napsano ze je soudni exekutor,ale nevim nevim.Manzelovi neprodlouzili smlouvu v praci,je na UP a z me materske mohu splacet max tisicovku.Podala jsem i zadost na odklad exekuce,ale hned me volal ten pan se kterym jsem mluvila poprve s tim,ze ode mne nic prebirat nebudou ,ze prijdou ke me dom

• Nahlásit
  • Citovat
24618
4.9.11 20:12
Anonymní píše:
ja hned jak prisel dopis exekutorovi volala,ze to splatim po mesicnich splatkach,ale mluvil se mnou nejaky pan,nepredstavil se,ze ho lidi jako ja nezajimaji a pokud nezaplatim prijdou se podivat ke me domu a vse mi zabavi.Na dokladech mame rodne cisla,bralo se to na uver.U toho exekutora Kubise je napsano ze je soudni exekutor,ale nevim nevim.Manzelovi neprodlouzili smlouvu v praci,je na UP a z me materske mohu splacet max tisicovku.Podala jsem i zadost na odklad exekuce,ale hned me volal ten pan se kterym jsem mluvila poprve s tim,ze ode mne nic prebirat nebudou ,ze prijdou ke me dom

to se mi zdá jako blbost manželov dluží plno lidí peníze a když to dal soudní cestou což dělá často tka mu kolikrát pak přes soud přišlo vyjádření že ten a ten zapklatí třeba po 500(jako by to nás vytrhlo když jsou to o dost větší peníze)ale prý jakmile je ochotná splácet byt jen pár korun tak na něj nemůžou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.9.11 20:14

a me rekl at nic neposilam,ze bud vse a nebo se se mmnou ani bavit nebudou

• Nahlásit
  • Citovat
shadowgirll
4.9.11 20:14

můj táta měl taky exekuci a domluvil se se známou na sepsání kupní smlouvy na veškeré vybavení v bytě za 60tis.např.s datumem asi rok zpět a když exekutor přišel táta mu tu smlouvu ukázal a exekutor měl smůlu :palec: :palec:

• Citovat
  • Upravit
mag
11299
4.9.11 20:15
Crystal87 píše:
Anonymní píše:
ja hned jak prisel dopis exekutorovi volala,ze to splatim po mesicnich splatkach,ale mluvil se mnou nejaky pan,nepredstavil se,ze ho lidi jako ja nezajimaji a pokud nezaplatim prijdou se podivat ke me domu a vse mi zabavi.Na dokladech mame rodne cisla,bralo se to na uver.U toho exekutora Kubise je napsano ze je soudni exekutor,ale nevim nevim.Manzelovi neprodlouzili smlouvu v praci,je na UP a z me materske mohu splacet max tisicovku.Podala jsem i zadost na odklad exekuce,ale hned me volal ten pan se kterym jsem mluvila poprve s tim,ze ode mne nic prebirat nebudou ,ze prijdou ke me dom
to se mi zdá jako blbost manželov dluží plno lidí peníze a když to dal soudní cestou což dělá často tka mu kolikrát pak přes soud přišlo vyjádření že ten a ten zapklatí třeba po 500(jako by to nás vytrhlo když jsou to o dost větší peníze)ale prý jakmile je ochotná splácet byt jen pár korun tak na něj nemůžou :nevim:

No soud samozřejmě může určit splátky, ale téměř vždy je tam uvedeno, že pokud nezaplatí jednu splátku, je splatný celý dluh. A pak se může zase celý exekuovat.

Jinak soudní exekutoři jsou všichni exekutoři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11299
4.9.11 20:15
shadowgirll píše:
můj táta měl taky exekuci a domluvil se se známou na sepsání kupní smlouvy na veškeré vybavení v bytě za 60tis.např.s datumem asi rok zpět a když exekutor přišel táta mu tu smlouvu ukázal a exekutor měl smůlu :palec: :palec:

Jj, piš to tady veřejně, to by si za to taky mohl jít sednout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5463
4.9.11 20:16

Tak na to si vem právníka,protože takhle s tebou jednat nesmějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama