Zachraňme dětské hřiště

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jaktak
Nováček 4 příspěvky 13.09.18 08:38
Zachraňme dětské hřiště

Přijďte zachránit dětské hřiště na sídlišti Hloubětín, Praha 9.
Ve středu 19.9.2018 v 17 h­odin Mochovská ulice proti škole.

Hřiště je v současné době chudé, zastaralé, chybí moderní hrací prvky, vede k němu blátivá cesta, běhají tam psi. Projekt rekonstrukce byl navržen v rámci participativního rozpočtu, byl vybrán a schválen. Přesto se vyskytlo několik místních hlasů, které si ho tady nepřejí a zaslali stížnosti na Úřad MČ Prahy 14. Zřejmě by jim více vyhovovalo eldorádo pro psy a urnový háj. Děti jsou u nich až na druhém místě za psy.
Vše by se mělo změnit. Nejen, že přibudou moderní hrací prvky pro děti, jako je závěsná dvojitá houpačka, lanová věž, multifunkční prvek s domečky, skluzavkou, prolézačky, mostem atd., ale celé hřiště bude oploceno, aby sem neměli přístup psi a nemohli tak znečišťovat hrací plochu svými exkrementy. Hrací prvky byly zvoleny pro nižší věkovou kategorii, aby nelákaly pubertální mládež. Oplocené dětské hřiště bude mít svůj návštěvní řád, dle kterého sem budou mít přístup pouze rodiče a děti.
V rámci projektu není zapomenuto ani na starší generaci. Přibudou nové lavičky a parková úprava okolí.
Na sídlišti v Hloubětíně je mnoho rodin s malými dětmi, ale zdejší hřiště příliš nenavštěvují z důvodů výše uvedených, považují ho za nečisté.

Pomozte nám ho zachránit.

Ve středu 19.9.2018 v 17 h­odin Mochovská ulice proti škole, zastávka autobusu „Sídliště Hloubětín“.

Díky :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jessikka
Extra třída :D 10829 příspěvků 13.09.18 08:51

Já považuji tuhle snahu za chválihodnou, ale trochu mi na tom tvém příspěvku vadí to opovrhování pubertální mládeží…
Když se zamyslíš, tak dětské hřiště je teď téměř na každém kroku. Ovšem pro ty puberťáky toho zase tolik není. U Nás v ČB před pár lety udělaly pro starší děti park, kde je skate část, dál možnost jezdit na kolech, tuším i nějaké hřiště na míčové hry..... Oni totiž moc možností nemají, kde se scházet. Pak sedí na lavičkách v parku nebo na hřišti pro prťata a dělají bordel. Jenže oni jaksi nemají kam se jít bavit.
Vím, že to úplně nesouvisí s tvou výzvou, jen mě ta zmínka o puberťácích popíchla napsat to, co si už dlouhou dobu myslím. Na malé děti s maminkami myslíme, ale na odrostlejší děti už moc ne.

jaktak
Nováček 4 příspěvky 13.09.18 09:12

U nás má pubertální mládež hned několik možností, jak se vyžít. Hřišť pro ně je zde v okolí několik včetně skateparku, cyklostezky, venkovní posilovny a pod.
Stejně se mezi nimi vyskytnou jedinci, kteří si raději donesou nějakou lahvinku nebo marihuanu, dělají binec a hřiště je nezajímá. Prostě pražáci.
Já sama pocházím z Jižních Čech a někdy ty pražáky nechápu.

ontar
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 13.09.18 09:23

Urnový háj je potichu…haranti ječí, jako pominutí…

Micaella22
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 13.09.18 09:32

@jaktak tak ty me bavis. Pomlouvas pubertalni prazaky, pritom to muze byt naplava stejne jako ty. Kdyz je to u vas lepsi, proc tu bydlis? Pubertaci jsou vsude stejni, at vyrustaji kde chteji. Tvoje dite nebude lepsi. Dalsi hriste mas do 5minut chuzi od baraku, treba by stary babky nebo dospelaci chteli u bataku klidnej parcik s lavickama, nebo nejaky vyblbnuti pro hafany. Hrist je i podle myho nazoru vsude az moc, takze kdyz 1 ubyde, prd se stane. Ze ma nekdo dite, neznamena, ze musi byt vsechno podle nej.

jaktak
Nováček 4 příspěvky 13.09.18 09:44

Jsi zbytečně nabroušená. Tady se to hemží pobíhajícími psy všude a jejich exkrementy jsou také všude. Zahradníci to při sekání trávy rozmetají do všech stran.
To nikomu nevadí. Ale vadí, že se provede rekonstrukce dětského hřiště.
Trochu zvrácené poměry.

HSY
Kecalka 134 příspěvků 13.09.18 10:22

Co takhle nějaký kompromis místo povyšování se nad puberťáky a staršími lidmi (urnový háj), velmi často majiteli psa? Místo vypadá dost velké, nápad dát tam jen hřiště pro děti bych nepodpořila, každý člověk má stejný nárok na vnější vyžití. Takže klidně menší, oplocené dětské hřiště a na zbytek pozemku nějaké zátiší - keř, strom (v době extrémních veder dost aktuální) lavičky - zkrátka klidová zóna pro ostatní lidi. Přidat krmítka pro ptáčky, koše se sáčky na psí exkrementy (samozřejmost je pokutovat nesběrače, ale to je záležitost MP-obrátit se tam a žádat kontroly), případně malý, oplocený kousek k volnému pohybu psů. Nemám ráda vysekaný trávníček na 2 cm, uprostřed dětské prolejzačky a kolem nic. Hlavně žádné stromy, zeleň, klid… Dětských hřišť vídám poměrně dost, ale klidových zón, kde si stará babča ve stínu posedí s Alíkem (a sebere po něm!) hodně pomálu.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 13.09.18 10:50
@jaktak píše:
U nás má pubertální mládež hned několik možností, jak se vyžít. Hřišť pro ně je zde v okolí několik včetně skateparku, cyklostezky, venkovní posilovny a pod.
Stejně se mezi nimi vyskytnou jedinci, kteří si raději donesou nějakou lahvinku nebo marihuanu, dělají binec a hřiště je nezajímá. Prostě pražáci.
Já sama pocházím z Jižních Čech a někdy ty pražáky nechápu.

Jsem sice z té lokality, nicméně přesně kvůli přístupu takovýchto „světe-toč-se-kolem-mého-batolátka“ matek tu akci nepodpořím.

Mám děti, které začínají být výrazně blíž kategorii „pubertální mládež“ než malým dětem, nicméně s „lahvinkou“ fakt nechodí :roll:… dala bych občas přes pusu takovým hvězdám, které jsou schopny pomalu vyhazovat ze hřišť děti vypadající starší než deset let.

„Spoluobčané“ Tvého ražení jsou opravdu na pár facek… co takhle vrátit se spokojeně tam, odkud jsi do tohoto děsného místa přišla? Stejně nad „pražáky“ pohrdavě ohrnuješ čumáček, takže chybět Ti nebudou… věř mi, že nám takové jako Ty také ne.

debra.morgan
Závislačka 4207 příspěvků 13.09.18 10:56

Nastesti se me zrovna tato „akce“ netýká, ale taky jsme pár takových aktivek v okolí měli a radeji jsem vždy podpořila protinávrh. navíc dětských hříšť jsou všude mraky. radeji oploceny vybeh pro psy s překážkami a dostatkem odpadkových košů.
to že máš potřebu hledat příznivce k takovému problému na emiminu dost značí, snad napiš na stránky městské části, které se to týká, téměř všechny už mají FB s lidmi, kteří tam bydlí, tam se o tom bav. ne tady. :roll:

ontar
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 13.09.18 11:12

Já tam mám také poblíž syna a také chci, aby se pro něho něco udělalo!!! Takže navrhuju vymést ječící haranty, kouřící a sexuálně harašící puberťáky, zlobně blafající důchodce i ňafajicí čokly a postavit tam pivní stan !!! :potlesk: Synovi bylo letos 40… :mavam:

zrnko
Kecalka 424 příspěvků 13.09.18 12:02
@ontar píše:
Já tam mám také poblíž syna a také chci, aby se pro něho něco udělalo!!! Takže navrhuju vymést ječící haranty, kouřící a sexuálně harašící puberťáky, zlobně blafající důchodce i ňafajicí čokly a postavit tam pivní stan !!! :potlesk: Synovi bylo letos 40… :mavam:
:mrgreen:

@zakladatelka: Ja nejsem rodilý prazak a v pubertě jsem vysedavala na lavickach a tu travu jsme si dali před skolou :)

Co budeš dělat, az ti deti vyrostou a hřiště pro prtata nebudou potřebovat? Budeš bojovat za prestavbu hřiště pro velké?
Není povinnosti mít před každým barakem hřiště. Trocha zelene je někdy víc. My jsme měli jen klepac a piskoviste.

Jaké je složení obyvatel okolních domů? Pokud vás je hodně rodičů s malými dětmi, proč se nedomluvite a neudelate pro děti něco sami? Me osobně dostal ten výčet modernich hracích prvků. Domluvte se s MC a udělejte si treba pískoviště. Sem tam nejaka klada na oblizani (no to zní hrozne :mrgreen: )
A je to. Na co tolik věci?

Btw. Co si slibujes od toho setkani?
Budete se vázat ke stromum?

Kdybys napsala, ze hřiště potřebuje opravit, natřít, uklidit… určitě by se přidalo hodně lidí, ale takto asi ne.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 13.09.18 12:13
@zrnko píše:
Btw. Co si slibujes od toho setkani?
Budete se vázat ke stromum?

Co si slibuje zakladatelka, to nevím, ale akci pořádá oficiálně MÚ Praha 14 - má jít o podrobnější představení projektu, diskusi s lidmi (byť už byl projekt odhlasován k realizaci, objevily se protestní názory, proto zastupitelé chtějí trošku vyčistit vodu) a měla by tam být i autorka projektu.

Předpokládám proto, že zakladatelka shání co nejvíc lidí, aby lépe ukřičeli ty s jiným názorem :)

jaktak
Nováček 4 příspěvky 13.09.18 17:25
HSY

Píšete o kompromisu. Ale ten už v návrhu zabudován je.
Počítá se i s klidovou zónou pro důchodce, s novými lavičkami, s novou výsadbou, s ptačí budkou, napaječkou, bude tam i pítko atd. To je ta „parková úprava okolí“, kterou jste zřejmě přehlédl. Vidíte jenom uřvané děti. Kromě jiného se opraví i blátivá cesta, na kterou všichni po mnoho let nadávali, ale nikdo nepodal podnět k její opravě.
Na druhou stranu je zvláštní, že vám vůbec nevadí, když malé děti běhají v psích exkrementech.

HSY
Kecalka 134 příspěvků 13.09.18 18:15

@jaktak
A kolik % místa bude pro nejmenší s rodiči (zbytku populace chcete vstup zakázat) a kolik % pro ostatní? Tedy pro dospívající, dospělé a seniory? O řvoucích dětech v mém příspěvku není absolutně nic, jen o tom, že uzurpovat vše jen pro malé děti a povyšovat se nad ostatními kategoriemi lidí je trapné. Ale když jsme u toho, ano, děti bývají hodně hlučné, dětských hřišť je všude dost a chápu, když někdo nechce mít hřiště přímo pod okny. Jinak mi je skutečně jedno, že vaše děti běhají v exkrementech (mám své problémy a ty řeším). Buď s nimi jděte jinam nebo pokud vám situace vadí, tak jí řešte - ale ne zabráním veřejného prostoru pro dětské hřiště. Jak jsem psala - je tam někde ohrazený prostor pro volný pohyb psů (v „západních“ městech samozřejmost)?? Jsou tam koše s pytlíky na exkrementy? Chodí tam hlídky MP a pokutují nesbírající? Kolikrát jste upozornila nesbírajícího, že se to nedělá? Kolik podnětů jste dala na MP, aby situaci řešili, zesílili hlídky a rozdali pár pokut? Jinak podle popisu mi to přijde jako hodně megalomanské hřiště, vedle kterého příliš prostoru na pořádné stromy a keře nezbývá.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29281 příspěvků 13.09.18 18:38
@ontar píše:
Urnový háj je potichu…haranti ječí, jako pominutí…
:palec: :potlesk:
Ano, nejlépe mít hřiště s křoucími dětmi hned pod okny :pocitac: .Ráda podpořím jakékoli psí hřiště nebo urnový háj.
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >